Main menu

Пригожин звинувачує Міноборони росії у невдачах «вагнера» в Бахмуті — ISW

Шойгу c3ece

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин 18 травня заявив, що його найманці не можуть оточити українські війська в Бахмуті через втрату стабільних флангів на північ і південь від міста. Визнання пригожина ще більше підтверджує заяви українських чиновників про те, що ПВК «вагнер» втрачає ініціативу на полі бою.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Окрім цього, ватажок найманців звинуватив Міноборони росії у втраті вигідних позицій після того, як підпорядковані йому підрозділи відступили на флангах Бахмута, необхідних для оточення міста.

«пригожин звернувся до міністра оборони рф сергія шойгу та начальника Генштабу рф генерала армії валерія герасимова з проханням утримати Сакко і Ванцетті ще хоча б кілька днів. пригожин також звинуватив герасимова у відступі звичайних військ росії з флангів Бахмута», — зазначили в ISW.

Водночас блогери, пов’язані з ватажком бойовиків і «вагнером», звинувачують звичайні російські сили у військових невдачах у Бахмуті та навколо нього.

Так, відомий блогер заявив, що російським силам бракує організації, вогневої підтримки, координації та підготовки, необхідних для захисту флангів Бахмута. Він поскаржився, що російські сили дозволяють українським силам «заганяти БМП (бойову машину піхоти) протягом 15 хвилин у російський тил, не знищуючи її», коли український штурм тривав лише 16 хвилин.

Пропагандист стверджував, що ЗСУ знищили б ворожу БМП у своєму тилу. Блогер також стверджував, що російські повітряно-десантні сили намагалися зайняти територію в «сірій зоні», і українські сили негайно перекрили їх зусилля артилерійським вогнем, унеможливлюючи просування та закріплення в цьому місці.

Bakhmut Battle Map Draft May 182023 81922

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Джерела, непов’язані з «вагнером», відзначають відсутність координації між ПВК «вагнер» і звичайними російськими силами. На думку пропагандистів, російському Міністерству оборони потрібне «компетентне командування та контроль», щоб посилити взаємодію між російськими силами та бойовиками для операцій, що будуть «після» Бахмута.

Західні експерти зауважили, що «вагнер» давно прагнув оточити Бахмут, але виявився нездатним це зробити після того, як українське військове командування вирішило захищати місто. Аналітики припускають, що ймовірно, пригожин передбачав, що українські війська повністю вийдуть із Бахмута через страх неминучого оточення.

Що передувало? 

Конфлікт між Міноборони росії та фінансистом групи «вагнера» пригожиним досяг апогею на тлі битви за Бахмут. шойгу та начальник російського Генштабу генерал герасимов скористалися можливістю навмисно витратити як елітні сили, так і сили «вагнера» в Бахмуті, щоб послабити пригожина і підірвати його амбіції щодо більшого впливу в rремлі.

пригожин зміг збільшити свої сили на 40 000 засуджених, ймовірно, з дозволу кремля на вербування у в'язницях у 2022 році, але втратив цей дозвіл і доступ до цього резерву робочої сили на початку 2023 року. пригожин, навіть, погрожував вивести бойовиків із Бахмута і натякав, що російське МО використовувало «вагнера»для кровопролитних битв, щоб зберегти звичайні російська війська.

Читайте також: Західні експерти: пригожин і кадиров хочуть звинуватити Міноборони росії у невдачах в районі Бахмута

Нагадаємо, напередодні 3-тя окрема штурмова бригада ЗСУ провела наступальні дії на західних околицях Бахмута, створивши плацдарм для подальшого контрнаступу. Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко пояснив, що панівні висоти, які зайняли Сили оборони України, дозволяють контролювати ситуацію в самому Бахмуті. На його думку, тепер російським окупаційним військам варто подумати про вихід із міста.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!