Під Бахмутом Сили оборони взяли в полон бойовика з ПВК «вагнер». Найманці покинули його помирати в окопі після отримання важкого поранення.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський опублікував у Telegram-каналі відео розмови з росіянином.
Окупант називає себе 39-річним денисом ватрушевим з Ханти-Мансійського автономного округу. Його завербував засновник ПВК «вагнер» євген пригожин в одній із колоній Тюмені, де той відбував покарання за вбивство. Найманцем денис ватрушев став у грудні 2022 року. Був на позиціях у Лучі, Миколаївці, потім потрапив під Бахмут, де й отримав поранення.
Окупант просидів пораненим чотири дні в окопі, доки не потрапив у полон.
«У бою під Бахмутом отримав важке поранення — мінно-вибухову травму ноги. Свої ж мене кинули. Казали, що буде евакуація, але ніхто не повернувся», — розповів ватрушев.
Медики надають допомогу полоненому росіянину. Фото: скріншот
За його словами, він приїхав до України, аби пошвидше відбути покарання та побачитися з батьком.
«Нам обіцяли, що будемо просто стояти на блокпостах і нічого не робити. Мотивацією було те, що я хотів побачити батька, якого не бачив 12 років. А дружина у мене з Мар’їнки. Зарплата 120-140 тисяч, а обіцяли 200», — говорить полонений.
Він додав, що у «вагнерівців», яких кидають у «м’ясорубку», великі втрати. До того ж, їх не годують.
«Тут виживає один із ста. Окоп «смерті»: три-чотири сотні загиблих поблизу залізниці в Бахмуті. Там труп на трупі лежить. Навіть тіла не виносять. Евакуації немає. Якщо не будеш виконувати наказ, то командир тебе просто «обнулить»: пустить кулю в голову. Харчування, як такого, не було. Сухпайки не доходили, тому шукали їжу і воду самі», — розповів ватрушев.
Найманець денис ватрушев. Фото: скріншот
Після потрапляння в полон окупант зрозумів, що в Україні таким, як він, робити нічого.
«Якщо хтось зібрався у «вагнер» сюди на війну — не варто, тут «м’ясорубка». Тут дорога тільки в один бік. Вибратися звідси неможливо. Тут робити нічого», — додав «вагнерівець».
Читайте також: «Вагнерівці переважають чисельністю, але вони нічого не можуть зробити» — інтерв’ю про аеророзвідника з Бахмута
Нагадаємо, російські сили втрачають ініціативу в районі Бахмута, незважаючи на обмежений характер українських контратак у цьому районі.
Раніше ми писали, що росія прагне швидко захопити решту Бахмута та продемонструвати тактичну перемогу перед можливими невдачами під час української контрнаступальної операції.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: скріншот
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!