Російська армія втрачає ініціативу в районі Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 11:26, 18 Травня 2023

Бахмут 8189d

ЗСУ просуваються в районі Богданівки та Іванівського. Попри обмежений характер українських контратак, російські війська втрачають ініціативу поблизу Бахмута.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Українські та російські офіційні особи підтвердили продовження обмежених контратак Сил оборони в районі Бахмута 17 травня.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські війська просуваються на невизначених ділянках на флангах Бахмута. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що за минулу добу українські війська просунулися на Бахмутському напрямку до 500 метрів. Полковник додав, що Сили оборони продовжують атакувати фланги російських військ.

Міністерство оборони рф стверджувало, що російські повітряно-десантні сили досягли незначного прогресу в районі Бахмута. Водночас відомство визнало продовження українських контратак на флангах, поблизу Богданівки (5 км на північний захід) та Іванівського (6 км на захід).

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин спростував заяву Міноборони про «територіальні здобутки» та розкритикував МО за неправдиве представлення відступу, як захоплення нових позицій.

Відомий блогер поскаржився, що російські сили тепер повинні реагувати на дії України. Пропагандист заявив, що російські сили втрачають ініціативу в районі Бахмута, незважаючи на обмежений характер українських контратак у цьому районі.

Мапа 5cd23Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: «Вагнерівці переважають чисельністю, але вони нічого не можуть зробити» — інтерв’ю про аеророзвідника з Бахмута

Нагадаємо, полковник СБУ Роман Костенко вважає, що локальний успіх ЗСУ біля Бахмута дозволить перехопити ініціативу по всій лінії фронту.

Раніше ми писали, що росія прагне швидко захопити решту Бахмута та продемонструвати тактичну перемогу перед можливими невдачами під час української контрнаступальної операції.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: AP/Libkos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!