Окупанти невдало контратакували в районі Іванівського

Семаковська Тетяна 09:14, 18 Травня 2023

Воїни f5a6f

Минулої доби, 17 травня, російські війська продовжували досягати незначних успіхів у Бахмуті. Водночас окупаційна армія рф невдало контратакувала на околицях міста.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 17 травня, показують, що сили групи «вагнера» поступово просувалися в південно-західному Бахмуті.

Відомий російський блогер стверджував, що війська рф здійснили невдалу наземну атаку на захід від Бахмута, в районі Іванівського (6 км на захід). Він також заявив, що окупанти просунулися на північний захід від міста, в районі траси Бахмут-Хромове, Оріхово-Василівки (11 км на північний захід) і Миньківки (13 км на північний захід).

Інший блогер стверджував, що війська «вагнера» завершили захоплення українського укріпрайону в західному Бахмуті та почали тиснути на українські сили на прилеглій ділянці.

Напередодні фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що найманці просунулися у місті на 200 метрів. За його словами, українські сили контролюють лише 1,46 квадратних кілометрів території в Бахмуті.

Bakhmut Battle Map Draft May 172023 0f8b3Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр 17 травня повідомила, що російські війська посилили наступ у Бахмуті і дещо просунулися. Вона додала, що звільнені останніми днями у передмісті майже 20 квадратних кілометрів контролюють ЗСУ. Також українська армія просувається на окремих ділянках фронту.

Читайте також: «Вагнерівці переважають чисельністю, але вони нічого не можуть зробити» — інтерв’ю про аеророзвідника з Бахмута

Нагадаємо, росія прагне швидко захопити решту Бахмута та продемонструвати тактичну перемогу перед можливими невдачами під час української контрнаступальної операції.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!