ІПСО чи правда: що відомо про злиття пригожиним російських позицій в обмін на вихід ЗСУ з Бахмута?

Семаковська Тетяна 16:35, 15 Травня 2023

67 main v1678541468 2e3adНаприкінці січня 2023 року власник ПВК Вагнер євген пригожин зробив Україні пропозицію. пригожин заявив, що якщо українське командування виведе своїх солдатів з району навколо Бахмута, він надасть Києву інформацію про позиції російських військ, яку Україна зможе використати для їх атаки. Такі дані наводить Washington Post із посиланням на «злиті» секретні документи Пентагону. В росії ж заявляють, що це ІПСО проти пригожина.

Однак, конфлікти між Міноборони рф та власником ПВК вже не вперше випливають у публічний простір. Редакція «Бахмут IN.UA» зібрала думки щодо можливої зради пригожина.

Злив секретних даних від Washington Post

Стаття про те, що пригожин пропонував Україні здати російські позиції в обмін на вихід ЗСУ з Бахмута з’явилася 14 травня. Washington Post запевняє, що пригожин передав свою пропозицію контактам у Головному управлінні військової розвідки України, з якими він підтримував таємний зв’язок протягом війни.

З витоку документа не зрозуміло, які саме позиції російських військ пропонував розкрити пригожин. Втім зважаючи на те, що він є союзником путіна, пропозиція обміняти життя бійців “Вагнера” на російських солдатів може розцінюватися як держзрада.

Двоє українських неназваних чиновників підтвердили, що пригожин кілька разів розмовляв з представниками ГУР. Один чиновник сказав, що Пригожин неодноразово робив пропозицію щодо Бахмута, але Київ відхиляв її.

Згідно з одним документом, пригожин сказав українському офіцеру розвідки, що російські військові мають проблеми з постачанням боєприпасів. Він, начебто, порадив ЗСУ продовжувати наступ на кордоні Криму, оскільки моральний дух російських військ був низьким.  Кремль не відповів на прохання прокоментувати зв’язок пригожина з Україною.

Що кажуть російські пропагандисти? 

Російські пропагандистські канали масово поширюють інформацію про те, що проти пригожина почалася інформаційно-психологічна операція (ІПСО). Пропагандисти запевняють, що маніпуляцію готували українські та західні фахівці, при цьому не вказують на конфлікт, який вже близько року триває між фінансистом ПВК та Міноборони.

Російський воєнкор Олександр Коц впевнений, що Україна почала інформаційну війну.

«…Це один з елементів, що супроводжують український наступ, – інформаційний. Дискредитація, розлюднення, підстави тих, хто має інформаційну або політичну вагу – звичний набір із західних методичок, який цілком успішно працював, зокрема, і під час “кольорових революцій”», — запевняє пропагандист.

Сам ж пригожин наразі ніяк не відреагував на заяву опубліковану у Washington Post. 

Сварка між пригожиним та Міноборони: що передувало? 

139605 40176

Сергій Стерненко. Фото: соцмережі

20 лютого стало відомо, що російське військове командування припинило доступ пригожина до артилерійських снарядів і важкого озброєння, надаючи пріоритет російській армії, а не найманцям ПВК. Тоді почалися перше серйозне протистояння між пригожиним й Міноборони. пригожин не зміг виконати обіцянку, яку він давав путіну й не захопив Бахмут, тож в хід пішла звичайна регулярна російська армія, а вагнерівців використали як гарматне м’ясо.

пригожин заявив, що найманці Вагнера зазнають вдвічі більших втрат, оскільки не можуть придушити вогонь української артилерії. На почату 2023 року стало відомо, що МО рф позбавило пригожина можливості вербувати нових полонених і тренуватися на окремих полігонах, що належать Збройним силам росії.

Вже в березні 2023 року пригожин публічно зм’якшив свої заяви щодо Міноборони, ймовірно побоюючись повністю втратити найманство в Бахмуті. Додатковою проблемою для пригожина стало створення інших ПВК, курованих компанією Газпром.

Український активіст Сергій Стерненко припускає, що пропозиція пригожина могла бути реальною. 

«Припускаю, що Прігожин дійсно міг таке пропонувати, бо він сам у конфлікті з міністерством війни так званої росії. Крім того, Прігожин бажає поразки росіян у війні, щоб використати це для подальшого повстання і захоплення влади. 

Йому потрібен привід.  І розгром російських військ, який неодмінно буде, стане саме таким приводом для лисого чорта. Для свого виживання керівництво так званої росії має ліквідувати Прігожина. Поки їх не вбив він», — пише Стерненко.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!