Main menu

Як під звуки вибухів виживають мешканці Часів Яру?

Часів Яр fbd63

Прифронтові міста і селища Донецької області потерпають від щоденних обстрілів російських окупантів. Редакція «Бахмут IN.UA» побувала в одному з укриттів Часів Яру під час обстрілу міста. Наші журналісти дізнались, як виживають люди під звуки постійних обстрілів, серед руїн та пекла війни. Чому місцеві досі не можуть покинути місто та чи є діти у Часів Ярі? — розповідаємо у матеріалі.

Часів Яр знаходиться приблизно за 15 кілометрів від Бахмута. Місто — це важлива логістична точка, адже сюди досі привозять евакуйованих із Бахмута. Через близькість до лінії фронту обстріли тут стали вже звичним явищем. Люди, почувши звуки вибухів, щосили намагаються сховатися: хто в заглибленні на вулиці, хто в укритті, у Пункті Незламності. Деякі містяни навіть попри обстріли не затримуються в безпечному місці надовго.

У місцевий Пункт Незламності люди переважно приходять підзарядити свої гаджети, підкріпитися, попити чаю та перечекати обстріли. У місті також продовжують працювати аптеки, тому ліки ще можна дістати.

Зарядка 69a48

Люди заряджають гаджети у Пункті Незламності. Фото: скріншот

Мешканка Часів Яру Ірина розповіла нам, що в Кривому Розі знаходяться її донька, син і п'ятеро онуків. Однак, сама вона не планує переїзд.

«Не виїжджаю, бо Батьківщину не кидають. Мені всього вистачає. Мені головне, щоб у мене був чоловік. А гроші — це дрібниці. Без грошей звісно погано, але головне взаєморозуміння в родині, любов близьких і допомога друзів. Більше нічого людині не треба», — говорить Ірина.

Зовсім скоро її онук піде в перший клас, однак жінка не зможе цього побачити.

Ірина db18a

Мешканка Часів Яру Ірина. Фото: скріншот

Волонтерка Ольга повідомила, що останнім часом рідко буває у Часів Ярі, адже заявок на виїзд дуже мало.

«Зараз приїхали і питаю, хто хоче на евакуацію, поки люди не хочуть. Вмовляти немає сенсу: люди самі приймають рішення, якщо захочуть, то вони знають, до кого звертатись», — поділилася під звуки вибухів волонтерка. 

Вона додала, що познайомилася тут із гарним псом Жоріком, якого хоче забрати у разі евакуації господаря тварини.

Волонтерка c14e7

Волонтерка Ольга з псом та хазяїном тварини. Фото: скріншот

Олександр працює черговим у Пункті Незламності. Чоловік каже, що наразі мешканцям не вистачає лише мирного життя. Ні на що більше вони не скаржаться. За його словами, звідси евакуювали всіх дітей.

«Миру нам не вистачає. Це найголовніше. А так все є. Обігрів, чай, зарядний пристрій, живемо тут. Ось так і живемо, працюємо, людям допомагаємо. Дітей немає, їх всіх вивезли. Нам волонтери привезли іграшки дитячі, а давати їх немає кому», — розповів донеччанин.

Олександр b4469

Мешканець Часів Яру Олександр. Фото: скріншот

«Кожен по-різному боїться. Хтось аж смикається від вибухів, а хтось спокійно реагує», — додала дружина Олександра.

Читайте також: Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води

Начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус зазначив, що в складних умовах продовжується підрахунок і ведеться реєстр зруйнованого житла. У той спосіб, у який це можливо.

«На даний момент, це доволі складно. Звичайно ведеться реєстр, спеціаліст все фіксує. Але наразі спеціаліст не має можливості приїздити в місто й робити акти. Тому це фото- та відеофіксація й інформація в письмовому вигляді, звичайно, ведеться», — розповів Сергій Чаус.

Чаус 51117

Начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус. Фото: скріншот

Він додав, що люди в 21 столітті звикла до більш комфортних умов проживання. Водночас мешканці Часів Яру продовжують залишатися у місті та не планують виїжджати.

Більше унікальних історій дивіться у нашому відео:

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!