ЗСУ провели успішну контратаку поблизу Бахмута — ISW

Семаковська Тетяна 10:41, 5 Травня 2023

Солдат 78112

Минулої доби окупаційні війська не досягли жодних підтверджених успіхів у Бахмуті та його околицях. Сили оборони провели тактичну операцію на південний захід від Бахмута.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

У Генштабі України повідомили, що російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Богданівки (6 км на північний захід), Маркового (14 км на північний захід) та Нью-Йорка (30 км на південний захід).

Західні аналітики припускають, що Сили оборони провели обмежену контратаку на південний захід від Бахмута.

«Геолокаційні кадри, опубліковані 3 травня, показують, що українські сили, ймовірно, контратакували на північний захід від Курдюмівки (14 км на південний захід від Бахмута) і досягли незначного просування в цьому районі. Обмежений характер можливого просування українців свідчить про те, що контратака була локалізованою тактичною операцією», — зазначили експерти Інституту вивчення війни.

Міністерство оборони росії заявило, що армія рф захопила два невизначені квартали в західній частині Бахмута.

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив 3 травня, що найманці просунулися в Бахмуті на 230 метрів. За його словами, українські сили наразі контролюють 2,64 квадратних кілометрів міста.

3 і 4 травня російські блогери заявили, що штурмовики «вагнера» просунулися в західному Бахмуті. Водночас західні аналітики не спостерігали візуального підтвердження подальшого просування росіян.

Bakhmut Battle Map Draft May 42023 bdbb0Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Відомий блогер стверджував, що російські війська також штурмували околиці Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і в напрямку Предтечиного (14 км на південний захід).

Читайте також: Командир штурмового батальйону ЗСУ розповів, що відбувається в Бахмуті

Нагадаємо, лейтенант Національної гвардії України Євгеній Оропай розповів, що околиці Бахмута стали для росіян справжнім пеклом, пасткою, де вони похоронили таку кількість своєї техніки та живої сили, що це увійде в історію.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!