Main menu

Сили оборони провели контратаку поблизу «дороги життя» в Бахмуті

Офіційний канал Президента України ca030

Запеклі бої тривають на півдні та заході Бахмута. ЗСУ відбили російські наземні атаки поблизу Богданівки, Новомаркового, Хромового та Кліщіївки. Українські війська контратакують, щоб відкинути росіян від важливої траси.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Західні експерти зазначають, що українські сили здійснили локалізовану контратаку на північний захід від Бахмута. Ймовірно, щоб зменшити тиск на «дорогу життя», лінію матеріально-технічного забезпечення, що проходить через Хромове. На відео з геолокацією, опублікованому 25 квітня, видно, як українські війська наздоганяють росіян на північ від траси O0504 Хромове-Часів Яр. Однак, російський блогер заявив, що ця українська контратака була невдалою.

Напередодні російські війська продовжували здійснювати наземні атаки в Бахмуті та його околицях. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 квітня, показують, що сили ПВК «вагнер» незначно просувалися на південний захід від залізничної станції «Бахмут-2», у західному Бахмуті. російські джерела стверджували, що війська «вагнера» просунулися в південному та західному Бахмуті, де йдуть найзапекліші бої. Деякі пропагандисти повідомили, що бойовики просунулися далі, на захід від залізничної станції «Бахмут-2». Один блогер заявив, що бої посилюються на північний захід від Бахмута, поблизу Оріхово-Василівки (11 км на північний захід) і Новомаркового (12 км на північний захід).

Bakhmut Battle Map Draft April 252023 f11a1

Актуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Український Генштаб повідомив, що в Бахмуті тривають активні бойові дії. Сили оборони відбили російські наземні атаки поблизу Богданівки (5 км на північний захід), Новомаркового і Хромового (безпосередньо на північний захід) та Кліщіївки (5 км на південь).

Читайте також: росіяни змінюють напрямок головного удару в Бахмуті

Речник Східного угруповання військ Збройних Сил України Сергій Череватий заявив, що сили ПВК «вагнера» більше не можуть вести бойові дії без підтримки ПДВ і підрозділів спеціального призначення рф. За словами полковника, російські десантники та спецпризначенці активізуються в районі Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!