росія може почати наступ на кількох напрямках фронту, — представник Білого дому Кірбі

Семаковська Тетяна 10:42, 25 Квітня 2023

Кірбі 49c4d

З покращенням погодних умов в Україні російські сили можуть піти у наступ на кількох ділянках воєнних дій.

Про це повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, пише «Голос Америки».

За його словами, Сполучені Штати посилюють безпекову допомогу Україні, щоб ЗСУ мали всі можливості для власного контрнаступу.

«Ми знаємо, що навесні, коли погода покращиться, а вона вже починає покращуватися, можемо очікувати, що росіяни захочуть піти в наступ на деяких ділянках, і ми не знаємо точно, де і як вони це зроблять, але ми хочемо забезпечити, що українці здатні краще захищатися від цього. Якщо вони приймуть рішення щодо власних наступальних операцій, вони б мали можливості їх провести. Ми розвиваємо потужності, які надаємо Україні», — наголосив Джон Кірбі.

Читайте також: Контрнаступ буде сюрпризом, який найменше очікують наші вороги, — Веніславський

Серед нагальних потреб ЗСУ представник Білого дому назвав бронетехніку, артилерію, протиповітряну оборону, а також матеріально-технічне забезпечення.

«Це справді життєва сила будь-якої армії в польових умовах. Як утримати її в бою. Як її підтримувати, як отримати запчастини, їжу, воду та паливо, речі, необхідні для безперервної роботи. Тож це має бути серед пріоритетів також», — додав представник Білого дому.

Зазначимо, зброя та боєприпаси вкрай необхідні Силам оборони на ділянках фронту, де тривають найважчі бої, зокрема Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському.

Нагадаємо, раніше Джон Кірбі заявив, що битва за Бахмут не закінчилася. На його думку, Бахмут має велике значення для українців, і навіть якщо місто захоплять росіяни — це не змінить динаміку бою зі стратегічної точки зору. 

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Reuters

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!