росіяни спростовують власні заяви про ситуацію в Бахмуті

Семаковська Тетяна 11:00, 22 Квітня 2023

дорога 76743

Минулої доби, 21 квітня, російські війська продовжували просування в Бахмуті та його околицях. Окупантам не вдалося завершили поворот навколо міста та оточити його. Водночас вони зробили суперечливі заяви про ситуацію на цій ділянці фронту.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Спостереження західних експертів

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 квітня, показують, що російські війська просувалися на захід від Дубово-Василівки (6 км на північний захід від Бахмута).

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 і 21 квітня, показують, що сили ПВК «вагнер», ймовірно, захопили залізничну станцію «Бахмут-2» у центрі міста. Західні аналітики оцінюють, що найманці просунулися на захід від залізничної колії та наблизилися до залізничної колії на південь від станції.

Заяви російської пропаганди

російські джерела стверджували, що війська «вагнера» просунулися в північному та південному Бахмуті та контролюють щонайменше 83% міста. До слова, кілька днів тому окупанти заявили, що російські війська контролюють близько 90% Бахмута.

Пропагандисти стверджували, що сили ПВК «вагнер» просунулися до Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута) і захопили позиції вздовж траси O0506 між Хромовим і Часів Яром (9 км на захід від міста). Відомий блогер повідомив, що російські війська нібито захопили кількасот метрів ділянки шосе у невстановленому місці. Водночас більшість російських джерел стверджували, що армія рф фізично не відрізала шосе.

Радник дениса пушиліна, окупаційного голови самопроголошеної «днр», ян гагін заявив, що «вагнер» перерізав ділянку траси O0506. За його словами, це унеможливить постачання українського угруповання, що залишилося в Бахмуті.

Фінансист ПВК «вагнера» євген пригожин спростував факт оточення Бахмута. Очільник бойовиків заявив, що чутки про оточення створюють проблеми «вагнеру», який продовжує вести важкі бої в цьому районі. денис пушилін також спростував слова яна гагіна і повідомив, що краще працюватиме зі своїми радниками, щоб уникнути необдуманих заяв про ситуацію в Бахмуті.

російські блогери стверджували, що українські сили зможуть використовувати вузькі лінії матеріально-технічного забезпечення між Іванівським (6 км на захід від Бахмута) і Хромовим у разі захоплення ділянки траси O0506. Водночас, за їх словами, сильні дощі дозволяють пересуватися сільськими дорогами в цьому районі лише гусеничній техніці.

Bakhmut Battle Map Draft April 212023 bf7faАктуальна карта боїв в районі Бахмута. Фото: Інститут вивчення війни

Читайте також: росіяни змінюють напрямок головного удару в Бахмуті

Нагадаємо, британська розвідка вважає, що пропагандисти перебільшують вплив погоди на очікуваний контрнаступ України.

В українському Генштабі повідомили, що наразі тривають важкі бої за Бахмут. Напередодні російські війська провели невдалий штурм біля Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута).

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!