Україна відновила серійне виробництво мін

Семаковська Тетяна 13:04, 11 Квітня 2023

міна 50c57

Підприємство оборонно-промислового комплексу «Українська бронетехніка» відновила серійне виробництво мінометних пострілів калібру 60-мм та вже поставила Збройним силам України понад 100 тисяч одиниць.

Про це повідомляється сторінці конструкторсько-виробничого підприємства в Facebook.

За словами гендиректора компанії Владислава Бельбаса, з початком повномасштабного вторгнення виробництво 60-мм мінометних пострілів зупинилося. Частину виробничих потужностей підприємства було втрачено, а частина потрапила в окупацію. 

Наразі «Українська бронетехніка», використовуючи принципи розподільчого виробництва, відновила серійний випуск боєприпасів на релокованих майданчиках. Компанія виробляє не класичні міни пострадянського зразка, які потребують від артилеристів вищого рівня підготовки та більше часу для виконання бойового завдання, а мінометні постріли.

міна2 1b21eМінометний постріл виробництва «Української бронетехніки». Фото: «УБ»

«Українська бронетехніка» вперше в Україні використала підхід НАТО та виготовляє не міну 60 мм калібру, а постріл. Наш мінометний постріл — це повністю споряджений максимальним пороховим зарядом постріл, герметично запакований в індивідуальний тубус. Його можна використовувати відразу на позиціях без додаткової підготовки, що додає нашим військовим мобільності. На сьогодні це єдиний український мінометний постріл, який виробляється вітчизняним ВПК», — підкреслив Владислав Бельбас.

Зазначимо, що мінометні постріли допоможуть Силам оборони України зменшити наступальний потенціал ворога, зокрема і на Бахмутському напрямку. Раніше ми писали, що державний концерн «Укроборонпром» розпочав виробництво 125-мм снарядів для танкової гармати. Зброю виготовляють за підтримки однієї із країн НАТО.

міна 1 cfd16Міни калібру 60-мм, які виробляє підприємство, на складі. Фото: «УБ»

До слова, 60-мм мінометний постріл виробництва «Української бронетехніки» прийнятий на озброєння в кінці 2018 року після проведення випробовувань та наказу Міноборони. З 2019 року розпочалося серійне виробництво для потреб української армії.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Конструкторсько-виробниче підприємство «Українська бронетехніка»

Читайте також: В Бахмуті ворог перейшов до «сирійської» тактики випаленої землі, — Сирський

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!