Через війну Часів Яр повністю залишився без питної води. Проте ще не всі жителі міста евакуювалися. Волонтери гуманітарної місії «Проліска» спробували власними силами вирішити проблему відсутності води в населеному пункті.
Місцеві активісти пробурили в Часів Ярі кілька свердловин з питною водою. Потім вони встановили резервуар біля джерела з «найкращою» водою, підключили генератор та вивели кран. Так, кожен мешканець міста може прийти і набрати собі скільки треба.
Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут IN.UA», з чого все починалося.
«Я мав певний гіркий досвід із міста Дебальцеве. В 2014-2015 роках люди там лишилися без води. І це було великою проблемою. Не хотілося повторення історії. Тому ми пробурили в Часів Ярі свердловину і знайшли місце, де вода найсмачніша. Ми готувалися до найгіршого і, на жаль, це найгірше сталося», – згадує волонтер.
До слова, вода в ємність качається з території будинку, де раніше знаходилась гуманітарна місія «Проліска». Тут, в свердловині завглибшки близько 20 метрів, виявилася найсмачніша вода. Саме тому резервуар із краном встановили у цьому місці.
«Завдяки цій ємності і крану населення Часів Яру може користуватися більш менш чистою водою. Назвемо її умовно питною або технічною. Щоденно ми викачуємо біля восьми тон води», – розповів Євген Ткачов.
Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов під час роботи. Фото: Facebook Євгена Ткачова
За його словами, обслуговувати таку свердловину не так просто, оскільки потрібні ресурси і відповідне обладнання. Втім, волонтерам теж допомагають.
«Наразі – це недешеве задоволення. І через те, що швидко генератори зношуються і пальне витрачається. Буквально вчора точку видачі прилетіло. Наш генератор, який стояв тут, «геройськи загинув». Дякувати є ті, хто допомагає. Завдяки Військовій адміністрації Часів Яру Сергій Чаус виділив нам новий генератор. Тепер у нас є запас», – пояснив Євген Ткачов.
Генератор, пошкоджений під час обстрілу росіян. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова
Новий генератор, виділений Військовою адміністрацією Часів Яру. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова
Зазначимо, що точка набору води продовжує працювати у Часів Ярі попри щоденні обстріли.
Також волонтери гуманітарної місії «Проліска» роздають щотижня близько 20 тонн бутильованої питної води. Допомогають активісти й жителям інших прифронтових населених пунктів. Щоденно «Проліска» розвозить по навколишнім селищам близько двох тонн води зі свердловини в Калинівці.
Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова
Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова
Фото: Євген Ткачов
Читайте також: Кириленко повідомив, скільки цивільних залишилося в Бахмуті та як проходить евакуація
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!