Життя під обстрілами: як у Часів Ярі вирішили проблему питної води

Семаковська Тетяна 16:00, 24 Березня 2023

Часів Яр

Через війну Часів Яр повністю залишився без питної води. Проте ще не всі жителі міста евакуювалися. Волонтери гуманітарної місії «Проліска» спробували власними силами вирішити проблему відсутності води в населеному пункті.

Місцеві активісти пробурили в Часів Ярі кілька свердловин з питною водою. Потім вони встановили резервуар біля джерела з «найкращою» водою, підключили генератор та вивели кран. Так, кожен мешканець міста може прийти і набрати собі скільки треба.

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов розповів редакції «Бахмут IN.UA», з чого все починалося.

«Я мав певний гіркий досвід із міста Дебальцеве. В 2014-2015 роках люди там лишилися без води. І це було великою проблемою. Не хотілося повторення історії. Тому ми пробурили в Часів Ярі свердловину і знайшли місце, де вода найсмачніша. Ми готувалися до найгіршого і, на жаль, це найгірше сталося», – згадує волонтер.

До слова, вода в ємність качається з території будинку, де раніше знаходилась гуманітарна місія «Проліска». Тут, в свердловині завглибшки близько 20 метрів, виявилася найсмачніша вода. Саме тому резервуар із краном встановили у цьому місці.

«Завдяки цій ємності і крану населення Часів Яру може користуватися більш менш чистою водою. Назвемо її умовно питною або технічною. Щоденно ми викачуємо біля восьми тон води», – розповів Євген Ткачов.

євген 02855

Керівник організації «Проліска» в Часів Ярі Євген Ткачов під час роботи. Фото: Facebook Євгена Ткачова

За його словами, обслуговувати таку свердловину не так просто, оскільки потрібні ресурси і відповідне обладнання. Втім, волонтерам теж допомагають.

«Наразі – це недешеве задоволення. І через те, що швидко генератори зношуються і пальне витрачається. Буквально вчора точку видачі прилетіло. Наш генератор, який стояв тут, «геройськи загинув». Дякувати є ті, хто допомагає. Завдяки Військовій адміністрації Часів Яру Сергій Чаус виділив нам новий генератор. Тепер у нас є запас», – пояснив Євген Ткачов.

генератор b4e9b

Генератор, пошкоджений під час обстрілу росіян. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

генератор 1 5bf16

Новий генератор, виділений Військовою адміністрацією Часів Яру. Фото: скріншот з відео Євгена Ткачова

Зазначимо, що точка набору води продовжує працювати у Часів Ярі попри щоденні обстріли.

Також волонтери гуманітарної місії «Проліска» роздають щотижня близько 20 тонн бутильованої питної води. Допомогають активісти й жителям інших прифронтових населених пунктів. Щоденно «Проліска» розвозить по навколишнім селищам близько двох тонн води зі свердловини в Калинівці.

336918160 1499485787123810 5900498456550590720 n 82a7c

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

335585164 140728691991099 6023529250337211278 n 6a49f

Роздача бутильованої питної води жителям прифронтових населених пунктів. Фото: Facebook Євгена Ткачова

Фото: Євген Ткачов

Читайте також: Кириленко повідомив, скільки цивільних залишилося в Бахмуті та як проходить евакуація

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!