День українського добровольця: розповідь оборонця Бахмута про дні на фронті

Семаковська Тетяна 18:17, 14 Березня 2023

335202539 734810578356184 6710287338649727800 n 1 5478cСьогодні, 14 березня, в Україні відзначають День українського добровольця. В 2017 році це свято запровадили, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Як проходять будні на фронті українських оборонців — розповів у сюжеті Ukrainian military TV доброволець Михайло Гречухін. У 2014-2015 рр. чоловік воював у складі 93 ОМБр

З початком широкомасштабного вторгнення росії Михайло нищить ворога разом з 58 мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського. 

На чолі зведеного розвідувального загону він брав участь у боях за переправу через Сіверський Донець у районі Білогорівки. Також захищав Лисичанськ та Бахмут. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за участь в операції з оборони Києва. 

У випуску програми “Воїн – це я” військовослужбовець розповів про тактику ворога в Бахмуті. 

“З деякими перервами і виходами на полігон ми були на умовній обороні Бахмута. Артилерія там працює постійно, але я б не сказав, що вона підтримує піхоту. Тобто вона працює по площам, по самому Бахмуту, по нашим тиловим позиціям. Обстріл іде постійно. До нього усі настільки звикають, що перестають звертати увагу. Просто постійно прилітає кудись в Бахмут.

Ворог просувається “м’ясними” хвилями. Їх перша група намагається захопити якусь позицію або закріпитися на місцевості, а потім дати можливість накопичуватись іншим групам на тому рубежі, близько до наших позицій (300-500 метрів). Потім особовий склад намагається ривком просунутись і захопити наші передові позиції. Часом буває, що їм це вдається. Але дуже часто їм це не вдається. Наша артилерія і вогневі засоби працюють, не дають їм накопичуватися і окопатися, – говорить Михайло.

За словами добровольця, російські десантники добре підготовлені, проте їх лишилося дійсно мало. Саме тому на штурм ідуть “вагнерівці”. Їм це вдається через велику кількість людей, яких не шкода.

“Відповідно вони більш ефективні, ніж кадрові російські війська. Початок штурму Бахмута – це цілодобова робота. У нас ламалися машини, техніка. Не можу сказати, чому місто таке важливе для ворога. Можливо, це політична “гризня” всередині росії за перерозподіл влади”, – припустив військовий.

Чоловік розуміє, що це війна за наше майбутнє. Його сім’я підтримує і чекає повернення героя.

“Мені пощастило, що дружина мене абсолютно підтримала. Ця війна, яка показує реальний статус України в світі. Без нашого продовольства може бути світовий голод та велика рецесія світової економіки. Після перемоги я маю прокинутись наступного ранку в зовсім іншій Україні, з іншими перспективами, – підсумував Михайло Гречухін. 

Під час повномасштабного російського вторгнення вшанування Дня українського добровольця є надзвичайно важливим. Після 24 лютого люди різних професій та роду занять об’єдналися, аби боротися з російськими окупантами.

З нагоди свята Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний привітав захисників з Днем українського добровольця.

“Відданість. Рішучість. І щире прагнення захищати Батьківщину. Щодня. Щосекунди. Українці демонструють всьому світу, що означає – бути добровольцем. Насамперед у героїчних боях на передовій. У цілодобовій волонтерській праці. Допомогою в тилу. За покликом серця, заради перемоги. Ворог хоче нас зламати, але нація добровольців – непереможна. Сьогодні всі ми, як ніколи, згуртовані і боремося за свою незалежність. З Днем українського добровольця!”, – звернувся Залужний до всіх захисників України.

Фото: Генштаб

Читайте також: Україна розпочала виробництво дефіцитних снарядів для радянських танків

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!