Світлодарськ в окупації: як працює МВА в евакуації

Семаковська Тетяна 12:21, 17 Лютого 2023

Screenshot 459 89ce7В травні 2022 року окупанти захопили Світлодарськ, що в Бахмутському районі. Місцевій владі та усім мешканцям міста, які не хотіли жити при росіянах, довелось евакуюватись з рідного дому. Як проходить життя Світлодарської громади в евакуації та що відомо про саме місто, розповів Начальник Світлодарської міської військової адміністрації Олександр Гордієнко.

Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району евакуйована та продовжує свою роботу на території, підконтрольній Україні. А саме на території Полтавської області в місті Решетилівка. Водночас сам начальник військової адміністрації працює на території Донецької області.

Напрямки роботи

У зоні відповідальності Світлодарської військової адміністрації знаходяться: здійснення заходів правового режиму воєнного стану, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, дотримання законних інтересів і свобод громадян, гарантування безпеки, недопущення гуманітарної катастрофи, контроль за витратами бюджетних коштів, тощо:

«Наприклад, в межах своїх повноважень, Світлодарська МВА запровадила освітній процес на базі закладу Світлодарська 30Ш за дистанційною формою навчання. Це дозволило відновити освітній процес для наших дітей та зберегти робочі місця для наших вчителів. Надаємо допомогу громадам Бахмутського району, таким як: Торецька, Званівська, Бахмутська, Часовоярська, Сіверська, Соледарська, у доставці гуманітарної допомоги населенню. Крім того, складаємо план відновлення громади, виходячи з тих потреб які бачимо, а також з того, що після деокупації росіяни залишать після себе пустелю».

Допомога евакуйованим

Світлодарською МВА проводиться робота щодо допомоги переселенцям та постраждалим від бойових дій місцевим мешканцям, які перемістилися на територію України. 

«Штаб з питань надання населенню гуманітарної допомоги приймає заяви від місцевих мешканців, формує потреби за результатами зібраних заяв та за наявності запитуваного надає допомогу. Так, штабом з питань надання населенню гуманітарної допомоги надавались гуманітарні набори для дітей віком від народження до 1 року. Допомогу отримали переселенці, які перемістилися із Світлодарської громади. Крім того, працівниками адміністрації надається допомога роз’яснювального характеру з різних питань».

Працівники МВА

Штатним розписом Світлодарської МВА передбачено 81,5 одиниць. Станом на сьогодні фактично працюють 9 посадових осіб. Крім того, в самостійних структурних підрозділах ВА, працюють 14 посадових осіб. Працівники ВА працюють дистанційно з різних куточків України.

Олександр Гордієнко зазначив, що серед працівників адміністрації є й зрадники: 

«Нажаль, серед працівників ВА та її структурних підрозділів є особи, які погодились на співпрацю з ворогом та зайняли певні посади у створених окупаційних адміністраціях. Відносно таких осіб зараз відкриті кримінальні провадження. Є такі особи й серед вчителів».

Чи залишаються в місті люди?

Враховуючи те, що до складу громади входять 20 населених пунктів, чисельність населення Світлодарської міської територіальної громади складала 29167 осіб. З них евакуйовано на територію України 3175 осіб. Це особи, які оформили статус ВПО на території України. Відомості про осіб, які перемістилися з території України до інших держав, наразі відсутні. Як і відсутня інформація стосовно кількості мешканців, які залишилися на території громади.

«За ситуацією в місті можемо слідкувати тільки зі слів мешканців, які залишились, у місті та з інформаційних каналів окупаційних адміністрацій. Відомо, що після окупації місто зазнало значних руйнувань: зруйновано будівлю палацу культури, готелю «Донбас», були влучання в житловий сектор. Крім того, у місті відсутнє газопостачання, водопостачання, теплопостачання, а електрику відновили нещодавно», – розповідає начальник МВА.

Попри те, що співробітники знаходяться в різних містах України, Світлодарська  міська військова адміністрація продовжує роботу та після деокупації готова працювати над відновленням громади.

Фото: Донецька ОДА

Читайте також: Обмеження на в’їзд в Бахмут: як волонтери потрапляють в місто?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські сили просунулися біля Веселого на Сіверському напрямку

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:35, 9 Травня 2024
Важкі бої / фото Генштабу

Російські війська прорвались в районі села Веселе на Донеччині, намагаючись розширити плацдарм для подальшого просування в напрямку стратегічно важливого міста.

Про це повідомляють аналітики ресурсу Deep State

Прорив біля Веселого

Ситуація на Сіверському напрямку в районі від Роздолівки до Білогорівки залишається напруженою. Російські сили зосередили підрозділи повітряно-десантних військ і наступають вздовж залізниці східніше від Веселого.

Карта боїв на Донеччині / фото Deepstate

Одному з російських підрозділів вдалося досягти локального прориву в районі Веселого після тривалих боїв. Український підрозділ, що тримав оборону на цій ділянці, вичерпав свої сили через понаднормове розгортання понад рік без ротацій.

Окрім Веселого, ворог також намагається прорвати оборону в районах Білогорівки, Золотарівки та Верхньокам’янки, прагнучи захопити Сіверськ і відрізати так званий “Сіверський виступ”.

Для прориву окупанти закидають позиції українських військових. 

“Бої в цьому районі дуже динамічні, позиції переходять з рук в рук, а московити не втрачають можливості кожне тимчасове зайняття позиції подати медійно як “великий” прорив”, — пишуть у Deep State.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Чорнойван Аліна 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!