Світлодарськ в окупації: як працює МВА в евакуації

Семаковська Тетяна 12:21, 17 Лютого 2023

Screenshot 459 89ce7В травні 2022 року окупанти захопили Світлодарськ, що в Бахмутському районі. Місцевій владі та усім мешканцям міста, які не хотіли жити при росіянах, довелось евакуюватись з рідного дому. Як проходить життя Світлодарської громади в евакуації та що відомо про саме місто, розповів Начальник Світлодарської міської військової адміністрації Олександр Гордієнко.

Світлодарська міська військова адміністрація Бахмутського району евакуйована та продовжує свою роботу на території, підконтрольній Україні. А саме на території Полтавської області в місті Решетилівка. Водночас сам начальник військової адміністрації працює на території Донецької області.

Напрямки роботи

У зоні відповідальності Світлодарської військової адміністрації знаходяться: здійснення заходів правового режиму воєнного стану, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, дотримання законних інтересів і свобод громадян, гарантування безпеки, недопущення гуманітарної катастрофи, контроль за витратами бюджетних коштів, тощо:

«Наприклад, в межах своїх повноважень, Світлодарська МВА запровадила освітній процес на базі закладу Світлодарська 30Ш за дистанційною формою навчання. Це дозволило відновити освітній процес для наших дітей та зберегти робочі місця для наших вчителів. Надаємо допомогу громадам Бахмутського району, таким як: Торецька, Званівська, Бахмутська, Часовоярська, Сіверська, Соледарська, у доставці гуманітарної допомоги населенню. Крім того, складаємо план відновлення громади, виходячи з тих потреб які бачимо, а також з того, що після деокупації росіяни залишать після себе пустелю».

Допомога евакуйованим

Світлодарською МВА проводиться робота щодо допомоги переселенцям та постраждалим від бойових дій місцевим мешканцям, які перемістилися на територію України. 

«Штаб з питань надання населенню гуманітарної допомоги приймає заяви від місцевих мешканців, формує потреби за результатами зібраних заяв та за наявності запитуваного надає допомогу. Так, штабом з питань надання населенню гуманітарної допомоги надавались гуманітарні набори для дітей віком від народження до 1 року. Допомогу отримали переселенці, які перемістилися із Світлодарської громади. Крім того, працівниками адміністрації надається допомога роз’яснювального характеру з різних питань».

Працівники МВА

Штатним розписом Світлодарської МВА передбачено 81,5 одиниць. Станом на сьогодні фактично працюють 9 посадових осіб. Крім того, в самостійних структурних підрозділах ВА, працюють 14 посадових осіб. Працівники ВА працюють дистанційно з різних куточків України.

Олександр Гордієнко зазначив, що серед працівників адміністрації є й зрадники: 

«Нажаль, серед працівників ВА та її структурних підрозділів є особи, які погодились на співпрацю з ворогом та зайняли певні посади у створених окупаційних адміністраціях. Відносно таких осіб зараз відкриті кримінальні провадження. Є такі особи й серед вчителів».

Чи залишаються в місті люди?

Враховуючи те, що до складу громади входять 20 населених пунктів, чисельність населення Світлодарської міської територіальної громади складала 29167 осіб. З них евакуйовано на територію України 3175 осіб. Це особи, які оформили статус ВПО на території України. Відомості про осіб, які перемістилися з території України до інших держав, наразі відсутні. Як і відсутня інформація стосовно кількості мешканців, які залишилися на території громади.

«За ситуацією в місті можемо слідкувати тільки зі слів мешканців, які залишились, у місті та з інформаційних каналів окупаційних адміністрацій. Відомо, що після окупації місто зазнало значних руйнувань: зруйновано будівлю палацу культури, готелю «Донбас», були влучання в житловий сектор. Крім того, у місті відсутнє газопостачання, водопостачання, теплопостачання, а електрику відновили нещодавно», – розповідає начальник МВА.

Попри те, що співробітники знаходяться в різних містах України, Світлодарська  міська військова адміністрація продовжує роботу та після деокупації готова працювати над відновленням громади.

Фото: Донецька ОДА

Читайте також: Обмеження на в’їзд в Бахмут: як волонтери потрапляють в місто?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!