Російські військові досягли успіху довкола Бахмута використовучи нову тактику

Семаковська Тетяна 10:18, 13 Лютого 2023

330981996 1218374655457164 8836170867062698580 n bde96Українські військові чиновники та російські військові націоналістичні голоси применшують здатність росії розпочати широкомасштабний наступ у Донецькій області за нинішніх обставин, в яких перебуває російська армія.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Представник українського ГУР Андрій Черняк заявив, що росія не має ресурсів, необхідних для проведення широкомасштабної наступальної операції 24 лютого, приуроченої до річниці російського вторгнення у 2022 році.

Черняк зазначив, що росіяни готуються активізувати свої атаки на сході України в найближчі кілька тижнів і наразі шукають слабкі місця в українській обороні. ISW раніше оцінювала, що російські війська повернули собі ініціативу на лінії Сватове-Кремінна, але наступ ще не набрав повного темпу.

Речник українського Східного угруповання сил полковник Сергій Череватий також зазначив, що російське керівництво віддало наказ про захоплення адміністративних кордонів Луганської та Донецької областей, і заявив, що затихання російських операцій в Бахмуті є “символом” нездатності росії проводити швидкі та потужні наступальні операції”.

Невідповідність між обмеженим, але значним просуванням російських військ у районі Бахмута і відсутністю значних просувань в інших частинах України може підтвердити спостереження про те, що російські війська не в змозі забезпечити швидке просування за допомогою традиційної механізованої маневреної війни. 

Російське військове командування розгортає свої найбільш елітні підрозділи в районі Бахмута невеликими групами, використовуючи тактику проникнення в місто. Ця тактика, схоже, призводить до значного тактичного просування російських військ в районі Бахмута, що може призвести до оперативних переваг, якщо ЗСУ вирішать вийти з Бахмута. 

Російські наступальні операції в інших районах Донецької області та вздовж лінії Сватове-Кремінна поки що призвели до незначного просування, яке не має оперативного значення. Російські військові, схоже, не змогли підготувати мобілізований особовий склад до проведення ефективних наступальних операцій.

Нестача відповідних транспортних засобів, боєприпасів та інших матеріальних засобів, ймовірно, є причиною неефективності російської тактики. Російські військові навряд чи зможуть розширити свій наступ з району Бахмута на ширший театр воєнних дій, оскільки тактика, яку вони застосовують у Бахмуті.

Фото: Генштаб

Читайте також: У кремлі знову погрожують ядерною зброєю через постачання озброєння для України

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!