Як працює військова адміністрація після окупації Соледару?

Семаковська Тетяна 13:06, 27 Січня 2023

324463666 711388250541467 8504344961620572532 n 6b87725 січня 2023 року стало відомо, що Сили оборони відійшли від Соледару задля збереження життя. Сергій Гошко, начальник Соледарської міської військової адміністрації розповів редакції, як працює зараз влада міста.

За словами  Сергія Гошко, коли він прийшов на посаду, в місті вже не було нікого з влади:

«Коли я прийшов в Соледар, міська рада повністю евакуювалася, в місті не було нікого. Я пропонував людям влаштовуватись до мене на роботу, але ні одна особа не захотіла йти офіційно працювати», – згадує пан Сергій.

Соледар після окупації

Під час окупації Соледару в місті знаходились 559 осіб. Зараз, майже всі ці люди скоріш за все вже знаходяться на територіях росії або так званого ДНР:

«Коли вже навіть евакуйовувати з міста стало небезпечно, деякі люди захотіли виїхали, але не було можливості. Вдалось евакуювати лише 15 осіб. До цього ми кожного дня закликали їх евакуюватись, але вони самі відмовлялись».

Наразі за офіційними даними в Соледарі нікого немає. Але говорять що декілька сімей досі залишаються там. 

Підконтрольні території громади

В Соледарській громаді наразі залишаються населені пункти які контролюють Збройні сили України, зараз Соледарська МВА безпосередньо займається ними:

«Взагалі на всі території громади окрім Соледара та Благодатного їздить гуманітарна допомога та проводиться евакуація. В селищі Парасковіївка зараз активно допомагаємо з вивозом людей».

На початок 2023 року в громаді залишалось приблизно 1900 осіб, тепер близько 1000. Хтось виїжджає сам, хтось звертається за евакуацією.

Соледарці в евакуації

Найбільше соледарців, за словами Сергія Гошко, знаходяться зараз в Дніпропетровській і Полтавській областях, та загалом по всій Україні. А в місті Дніпро наразі знаходиться Центр підтримки, який відкритий разом з районною військовою адміністрацією. 

Фото: Донецька ОВА

Читайте також: Українці тільки за паспортом: як “ждуни” із Соледару дискредитують ЗСУ та владу?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!