Онлайн-навчання в автошколах: як бахмутянам отримати права в евакуації?

Семаковська Тетяна 17:42, 19 Січня 2023

5bf3bf649e9732cdd29610c2d1cf6d538853b9f0 b02f2Теорію правил дорожнього руху відтепер можна вивчати online. В Україні можливо отримати свідоцтво про проходження теоретичного курсу в автошколі маючи лише гаджет з виходом в інтернет. Як це працює, розповідаємо в матеріалі.

Алгоритм дій при отриманні посвідчення водія:

 1. Обрати автошколу для теоретичної підготовки. 
 2. Пройти теоретичний курс навчання в автошколі. Прослухати курс лекцій та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 1 рік – без складання внутрішнього іспиту в автошколі.
 3. Скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС. Результат цього іспиту, дійсний протягом 1 року з дня його успішного складення.
 4. Обрати автошколу для практичної підготовки. Знайти акредитований навчальний заклад. Це може бути та сама автошкола в якій проходили теоретичну підготовку або будь-яка інша.
 5. Пройти навчання і скласти внутрішній практичний іспит в автошколі. 
 6. Скласти практичний іспит в сервісному центрі МВС.
 7. Отримати посвідчення водія. 

Саме другий пункт, проходження теоретичного курсу в автошколі, можливо  провести Online. Для цього вам необхідно обрати будь-яку автошколу в якій є дистанційне навчання та подати заявку на набір.

Так, ви можете вивчити теорію дистанційно на сайті чи у мобільному застосунку обраної школи. Також інструктора проводяться лекції через Zoom.

Online навчання не несе в собі самоосвіту або навчання по відео. Це таке ж саме теоретичне вивчення правил дорожнього руху, як і в класах, різниця лише в тому, що вам не треба фізично знаходитись в школі.

Вибір автошколи: Київ та Дніпро

avtoshkola na darnitse afdef

Автошкола на Дарниці. Лівий берег Києва. Фото: Фейсбук

На сайті головного сервісного центру МВС ви зможете знайти перелік усіх акредитованих автошкіл в будь-якій області чи місті України. 

Наразі, багато переселенців в Бахмута мешкає в Київській та Дніпропетровській області, тому ми розглянемо найкращі варіанти шкіл саме в цих областях.

У Києві працює понад 100 шкіл, які здійснюють підготовку водіїв

Автошкола “Карат” пропонує список найкращих автошкіл Києва на думку експертів підготовки автошкіл та спеціалістів сервісних центрів:

 1. Карат
 2. Навігатор
 3. Драйв про
 4. Панда Рав
 5. Джаст
 6. Із драйв
 7. Зебра
 8. Індикар
 9. Дніпровський, Дарницький СТК (раніше ДООСАФ)
 10. Агат

В Дніпрі є понад 50 шкіл, на обох берегах міста, тому обирати де навчатись практично, краще за місцем розташування, задля вашого комфорту. А теоретичні знання можете отримати за допомогою Online уроків.

Читайте також: Як можуть вилучити авто на потреби армії?

Screenshot 367 4785a

Випускники школи «Форсаж Дніпро». Фото: інстаграм

Наводимо, декілька прикладів автошкіл:

 1. «Форсаж Дніпро»
 2. ТОВ «Автоман»
 3. ТОВ «Клаксон»
 4. ТОВ «Центр навчання Макаренко»
 5. ТОВ «Автошкола-Драйв»

traffic cone g6fcead7e6 1920 0d352

Автошкола. Фото: ілюстративне

Як правильно вибрати автошколу, ось декілька порад:

 1. Місце розташування важливий фактор при виборі. Також важливо уточнити, де проводитимуться практичні заняття. Оскільки часто буває автошкола у центрі, а практика на околицях.
 2. Час занять. У більшості автошкіл пропонують вечірні групи та групи вихідного дня. У Києві є автошколи зі зручним графіком навчання, які пропонують ранкові, денні, вечірні та вихідного дня для тих, хто не встигає пройти навчання у будні дні. 
 3. Автопарк. Необхідно уточнити кількість навчальних авто на Вашій філії та наявність автодрому, аналогічному тому, на якому складатимете іспит у сервісному центрі. Це необхідно, щоб під час іспиту у вас не стався шок від повної зміни машини та локації.
 4. Вартість повного курсу та приховані платежі. Важливі питання, які необхідно уточнити:
  • Чи можлива поетапна оплата?
  • Як відбуватиметься оплата?
  • Яка вартість теоретичної частини, скільки коштують курсові заняття, і яка вартість додаткових уроків з водіння, якщо не вистачить основного курсу?
  • Що буде, якщо пропустити заняття з теорії чи водіння?
  • Чи платні внутрішні іспити та перескладання внутрішнього іспиту?
  • Чи можна змінити інструктора з водіння, якщо він Вас не влаштовує?
  • Чи представляє автошкола учня в сервісному центрі, чи учень складає іспит в індивідуальному форматі?
 5. Відгуки про автошколу в мережах та від знайомих.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!