12 тисяч на оренду житла для ВПО: яка область допомагатиме переселенцям

Семаковська Тетяна 11:32, 23 Листопада 2023
Дім для ВПО / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи, які зараз проживають у Вінниці чи Вінницькій області можуть отримати грошову. Переселенці, можуть розраховувати на 5 тисяч гривень на процес пошуку житла, та ще близько 12 тисяч гривень на комунальні платежі. Грошова допомога ВПО розраховується індивідуально.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Гроші на оренду квартири

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” разом з фондом, який допомагає українцям підготуватися до зими пропонує грошову допомогу переселенцям. Кошти можна витрати на пошук житла або комунальні платежі.

Розмір грошової допомоги визначатиметься індивідуально. Відомо, що виділені кошти допоможуть покривати щомісячні витрати на оренду та комунальні платежі у розмірі до 12 000 гривень на місяць протягом шести місяців.

Також для домогосподарств ВПО, які планують переїхати в нове житло, передбачена додаткова виплата у розмірі 5000 гривень. У фонді пояснюють, що ця сума може бути використана на:

  • витрати, пов’язані з переїздом;
  • пошук нового житла;
  • оплата агентських послуг тощо.

Хто має право отримати допомогу?

Отримати кошти на житло можуть лише внутрішньо переміщені домогосподарства від трьох осіб з постраждалих територій України. Люди матимуть можливість переїхати до більш сприятливих районів в межах:

  • Вінницької;
  • Гайсинської;
  • Тульчинської;
  • Хмільницької;
  • Ямпільської;
  • Іллінецької;
  • Ладижинської;
  • Немирівської територіальних громад Вінницької області.

Зверніть увагу, що отримати кошти можуть домогосподарства, які належать до наступних категорій:

  • Домогосподарства ВПО, які проживали на території громад, розташованих в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації;
  • Домогосподарства ВПО, які знаходяться під загрозою виселення з місця тимчасового проживання, де наразі проживають;
  • Домогосподарства ВПО, яким загрожує виселення з їхнього поточного житла;
  • Домогосподарства ВПО, які проживають в незадовільних умовах (таких як, площа проживання на одного члена родини – менша ніж 7,5 м., відсутні водопостачання, санітарні умови, джерело опалення та інше).

Пріоритет у виплаті надаватимуть таким категоріям:

  • троє та більше дітей, віком до 18 років;
  • з одним опікуном або одним з батьків.
  • вагітних/жінок які годують;
  • домогосподарства, які приймають задокументованих дітей без супроводу дорослих;
  • маломобільних осіб, людей з хронічними захворюваннями та групою інвалідності;
  • домогосподарства ВПО, у яких внаслідок воєнних (бойових) дій після 24.02.2022 частково або повністю постраждало власне житло.

Як зареєструватися?

Заповніть анкету за посиланням.

Також можна заповнити паперову форму анкети, яку можна отримати в центрі тимчасового проживання там, де ви мешкаєте до 10.12.2023 року включно. Після заповнення анкети з вами зв’яжуться через 30 днів після закінчення терміну реєстрації через контактний номер телефону.

Зверніть увагу, що реєстрація не гарантує отримання допомоги. Якщо у вас залишилися питання, то зверніть у Viber, Telegram, WhatsApp за номером + 38 (099) 767 37 06.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

Валентина Твердохліб 18:00, 21 Листопада 2024
Навчання / ілюстративне фото Unsplash

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.

Про це повідомляє платформа “Дія. Бізнес”.

Програма “Мрій та досягай”, що передбачено

Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.

Учасниць програми навчатимуть:

  • створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
  • адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
  • переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.

По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.

Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”

Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:

  • переселенки;
  • одинокі матері;
  • ветеранки;
  • представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.

Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.

Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати. 

Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

Чим живе окупований Шахтарськ

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Пропаганда через освіту

Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Благодійники купили житло 7-річному хлопчику з Бахмута

Колишній військовий Петро Волощенко з позивним “Стоун” родом з Полтави. Чоловік воював на Бахмутському напрямку, тут він познайомився з місцевим мешканцем, 7-річним Стасиком. Дитина проживала […]

Євідновлення, компенсація сума

єВідновлення: як українцям видаватимуть компенсацію за житло

З січня 2024 року українці зможуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни рф проти України. Відповідний закон (№ […]

Олена Шуляк компенсація

Компенсації за зруйноване житло: Шуляк розповіла про процедуру

Донецька область входить у програму компенсації єВідновлення. Так, станом на сьогодні, мешканцям регіону вже виплатили 159 мільйонів гривень. Про це повідомила Олена Шуляк, очільниця партії […]