10 800 грн кожному в сім’ї: як бахмутянам в Одесі отримати грошову допомогу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:50, 28 Лютого 2024
Грошова допомога бахмутянам / фото ілюстративне

Бахмутяни, які зараз проживають в Одесі, можуть отримати грошову допомогу від благодійного фонду “Право на захист”. Виплата для ВПО становить 3 600 грн на особу на місяць та покриває тримісячний період, тобто загалом надійде на картку 10 800 гривень.

Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян у місті Одеса.

Грошова допомога бахмутянам

Подати заявку можуть вразливі категорії внутрішньо переміщених осіб та постраждалі від воєнних дій у певних регіонах, а саме:

  • родини, які мають дохід, що не перевищує 6 318 гривень на члена родини; 
  • ті, хто останні 3 місяці не отримував матеріальну допомогу від інших благодійних фондів та міжнародних організацій;
  • ті, хто раніше не отримували грошову допомогу від БФ “Право на захист”.

Також для отримання грошової допомоги необхідно:

1. Належати до однієї з перерахованих категорій населення:

  • ВПО (з 24.02.2022), що проживає в Одесі чи в Одеській області;
  • постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване з 24.02.2022 внаслідок воєнних дій чи мають особу, що з 24.02.2022 отримала поранення внаслідок воєнних дій і не є учасником бойових дій), що зараз проживають в Одесі чи в Одеській області.

2. Відповідати одному або кільком критеріям вразливості:

  • домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+);
  • домогосподарство з трьома й більше дітьми;
  • домогосподарство з дитиною віком до двох років;
  • домогосподарство з вагітною жінкою;
  • домогосподарство з особою з інвалідністю І чи ІІ групи.

Як подати заявку на отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно звернутися до офісу БФ “Право на захист” в місті Одеса та подати заявку. При собі треба мати:

  • паспорт громадянина України або закордонний паспорт;
  • податковий номер кожного члена домогосподарства;
  • свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);
  • дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку). Це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;
  • будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

Після обробки та ухвалення виплати, одноразова грошова допомога надійде кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок. Загальна сума допомоги становить 10 800 гривень на людину.

Контакти офісу

Оформлення заявки на отримання грошової допомоги можливе лише за попереднім записом за номерами:

  • +38 (050) 959 0814;
  • +38 (050) 108 0328.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Містечко Хансена”: ВПО у Київській області можуть отримати дім на 5 років

Семаковська Тетяна 12:30, 22 Лютого 2024
“Містечко Хансена” на Київщині / фото з відкритих джерел

Переселенці, які зараз проживають на території Київської області можуть скористатися благодійною програмою від Американського благодійного фонду “До України з Любов’ю”. Це комплекс індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків “Містечко Хансена”, які надаватимуть переселенцям у користування на 5 років.

Про це повідомляє УПСЗН Ірпінської міської ради.

Житло для ВПО на Київщині

Зараз на території Київської області діє благодійна програма, у межах якої ВПО можуть отримати дім на 5 років. Це житло розташоване на території Софіївської Борщагівки, село Тарасівка (Боярська територіальна громада). Крім того, є будинки для самотніх ВПО похилого віку у селі Колонщина (Макарівська територіальна громада) та в селі Любимівка. В анкеті особа може уточнити, де саме їй буде зручно отримати дім.

Щоб отримати житло потрібно заповнити заявку. Благодійники наголошують, що переселенець/ка мають надати максимально повну інформацію по кожному члену родини та вказати дохід. Порядок заселення визначається Американським благодійним фондом.

Зверніть увагу, що анкету потрібно заповнювати вказуючи всі зазначені дані, так ви збільшуєте свої шасни на отримання житла.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Придатне” житло для ВПО: в Україні створять базу

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Лютого 2024
Житло / фото ілюстративне

В Україні планують створити інформаційну базу житла для переселенців, для цього хочуть інвентаризувати об’єкти, які можуть бути потенційно придатними для проживання ВПО. Загалом після цього житло класифікуватимуть як: “придатне для проживання”, “потребує поточного ремонту”, “потребує капітального ремонту” тощо.

Про це повідомляє пресслужба “Слуги народу”.

Житло для ВПО

Члени Тимчасової спеціальної комісії з захисту прав ВПО ухвалили рішення про створення інформаційної бази житла для ВПО. Наразі Фонд держмайна налічив 20,5 тисяч об’єктів житлового фонду.

Комісія буде встановлювати чи придатні ці приміщення для проживання, створить інформаційну базу, аби залучати міжнародних донорів, благодійні організації для покращення умов проживання. Всі наявні житлові площі будуть класифіковані, як “придатне для проживання”, “потребує поточного ремонту”, “потребує капітального ремонту” тощо.

Також депутати хочуть напрацювати механізм аудиту, об’єднати зусилля держструктур, які реально можуть допомогти переселенцям. Йдеться про ОВА, Фонд держмайна, АРМА — агенція, яка займається управлінням заарештованим майном, серед якого багато активів, що мають стосунок до рф та її громадян.

Комісія вже підтримала ідею створення законодавчого механізму тимчасового використання активів, що передані в управління АРМА. Відомо, що зараз є 500 житлових об’єктів, які можуть розглядатися як житло для переселенців, але відповідного механізму, як можна тимчасово заселити туди ВПО, немає.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У четвер, 23 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

Бахмутська міськрада запрошує дітей на оздоровлення за бюджетні кошти: реєстрація

Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради оголосило про початок реєстрації на літнє оздоровлення дітей віком від 7 до 18 років коштом бюджету. Попередній запис […]

Як обрати вазони на балкон: пояснення бахмутянки

Живі квіти можуть прикрасити будь-яке приміщення, зокрема й балкони. Це дозволить зробити їх затишними. Утім варто пам’ятати, що при виборі рослин для балконів існує ще […]

13:00, 16.05.2024 Скопіч Дмитро

В Україні запрацював перший електронний кабінет захисника й захисниці: гід по сервісу

В Україні з’явився перший електронний портал для захисників та захисниць країни. Його запустили для Києва у режимі тестування. Про це повідомили на сайті Київської міської […]