Жителі Києва зможуть анонімно повідомляти про корупцію в КМДА

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 25 Березня 2024
КМДА / фото з відкритих джерел

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) приєднало Київську міську державну адміністрацію (КМДА) до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Це дозволить бахмутянам та іншим жителям столиці повідомляти про корупцію, при цьому отримуючи грошову винагороду.

Про це йдеться на офіційному сайті НАЗК.

Як повідомити про корупціонера 

Київську міську державну адміністрацію приєднали до порталу повідомлень викривачів корупції. Відтепер працівники можуть повідомляти про можливі факти зловживання службовим положенням або корупційні правопорушення у своєму органі.

Скористатися можливістю повідомити на порталі може будь-яка людина, яка має інформацію про можливий факт корупції. Утім, статус викривача надаватиметься тому, чия інформація містить факти, які можна перевірити і яка стала відомою під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання. У разі відсутності хоча б однієї з умов людину вважають заявником.

Особливості викриття

Якщо інформація підтвердиться, то людина, яка повідомила про факт корупції, може отримати 10% від грошового розміру предмета корупційного кримінального правопорушення або від завданого державі збитку. Проте ця винагорода не може бути більшою за 3 тисячі мінімальних зарплат, встановлених на час вчинення такого правопорушення. Наразі це понад 21 мільйон гривень.

Куди звертатися

Портал пропонує вибір анонімно подавати повідомлення чи із зазначенням інформації про себе. Зазначимо, що особа, яка надіслала повідомлення в анонімному форматі, не може претендувати на винагороду, а також не може користуватися статусом викривача.

Про корупцію також можна повідомити за телефоном: +38 (044) 200 0691.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Більшість позицій або сіра зона, або переходять з рук в руки”: яка ситуація в Торецьку

Валентина Твердохліб 09:50, 28 Листопада 2024
Воїни ЗСУ
Військові на бойовій позиції / фото Генштаб

Російські окупанти продовжують наступ на Торецькому напрямку. За минулу добу ворожа армія має просування біля Торецька і Нью-Йорка.

Про ситуацію на фронті розповідає “Бахмут IN.UA”.

Торецьк, ситуація на лінії фронту

За минулу добу, 27 листопада, росіяни мають просування біля Торецька. Як повідомляють аналітики DeepState, окупанти підійшли впритул до південно-східних околиць міста з боку Залізного.

Торецьк на мапі DeepState / скриншот

Складна ситуація і в самому Торецьку. Бої йдуть за вулиці і багатоповерхівки.

“В Торецьку обстановка складна, п*д*ри просочуються між будинками та вулицями, є випадки де підрозділи 2 армій тримають позиції в одному багатоквартирному будинку. Більшість позицій або сіра зона, або переходять з рук в руки”, — розповідає військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

Як повідомляє Генштаб, на Торецькому напрямку ворог здійснив шість атак неподалік Торецька. При цьому росіяни активно застосовували бомбардувальну авіацію, скинувши до десяти керованих бомб.

Ситуація біля Нью-Йорка

За минулу добу ворожа армія має просування і біля Нью-Йорка. Росіяни пройшли вперед у Неліпівці. Вони рухаються в бік Торецька.

Просування біля Нью-Йорка / скриншот

Як зазначає Станіслав Бунятов, просування росіян на цьому напрямку вдалося спинити завдяки мінуванню доріг. Втім, окупанти намагаються штурмувати через поля.

“Позиції в Нью-Йорку та по флангах намагаюся штурмувати усім що рухається, від самокатів до жигулів. Завдяки щільному мінуванню почали менше пересуватися дорогами, проте не полишають надій пролетіти полями”, — каже військовий.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупаційна влада планує зруйнувати терикони та звести житлові комплекси і ТЦ: чому це небезпечно. Розпитали в екологині

Валентина Твердохліб 17:55, 27 Листопада 2024
Терикони на Донеччині / фото Вікіпедія

Окупаційна влада “днр” заявила про плани “рекультивувати” терикони на окупованій частині Донеччини. У планах, нібито, провести рекультивацію — штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву. На місці колишніх териконів хочуть побудувати заправки та торгові центри, повідомляють активісти руху “Жовта стрічка”. Своєю чергою, на росджрелах також публікували заяви про нібито плани звести цілі житлові квартали на місці териконів.

Чи можуть ці дії окупантів бути небезпечними для людей, редакція розпитала в екологині з Бахмута Галини Олійникової.

Знищення донецьких териконів, чим це небезпечно

На пропагандистських ресурсах заявили про “рекультивацію териконів”. На думку окупаційної влади, терикони займають дуже багато території Донеччини.

Новина на росджерелах про “рекультивацію териконів” / скриншот

Екологиня Галина Олійникова пояснює, що терикони самі по собі є небезпечними. У них відбуваються хімічні реакції. Крім того, може початися процес горіння. Просто розрити і прибрати терикон — не вдасться. Адже хімічні речовини накопичуються у ґрунті під териконами, і прибравши відходи не можна одразу ліквідувати забруднення.

Екологиня вважає, що будувати на місці териконів житло невдала ідея.

“Терикони — це шламонакопичувачі. Там відбуваються хімічні реакції і тепло, через що терикони можуть горіти. Також там є й виділення сірки та купа інших речовин. На деактивацію земель, які були під териконами, потрібні роки. Адже ґрунти там забруднені і це все не так легко ліквідувати”, — розповідає екологиня.

Вона додає, що насамперед шкода буде для людей, які житимуть на цих територіях, адже це небезпечно для їх здоров’я. Фахівчиня відзначила, що на окупованій території Донеччини є вдосталь землі під будівництво, тож рішення про знищення териконів має політичний характер. Таким чином росія хоче заселити ці території людьми, щоб Україні було важче повернути свої території.

Ліквідація териконів: як це впроваджують в інших країнах

Фахівчиня каже, що плани на ліквідацію териконів в Україні були ще до війни. До цього процесу хотіли залучити спеціалістів із Японії, але ідею не втілили в реальність.

“Терикони самі по собі шкідливі. Вони займають землі, а в Донецьку ще й часто горіли. Тому їх засаджували рослинами, щоб більш-менш знизити шкідливі викиди і зменшити горіння. По Донецьку були наміри ще до війни, розроблялися плани щодо знешкодження териконів, їх знесення. Але це було дороговартісно. Наскільки я пам’ятаю, японці були зацікавлені забрати наші терикони для переробки. Цим треба займатися, але навряд чи в росії є такі технології і вона реально буде вкладати в це гроші”, — каже Галина Олійникова.

За словами екологині, у світі вже є приклади ліквідації териконів. Площі, на яких були відходи, засаджують рослинами.

“Як це робиться в Німеччині, Англії — там роблять зелені зони. Землю на місці териконів засаджують рослинами, щоб вони витягували важкі метали, а потім там роблять зони відпочинку. Але щоб на їхньому місці одразу будувати житлові приміщення. Це просто не можна робити”, — запевняє екологиня з Бахмута.

Знесення териконів у Донецьку, що відомо

Плани щодо знесення териконів озвучив ватажок “днр” денис пушилін на “інвестиційному комітеті днр”. Тут він представив проєкти для “відновлення і розвитку”.

пушилін про плани на будівництво / скриншот

За словами пушиліна, терикони хочуть переробити, а землі використати для будівництва.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Воїни ЗСУ

“Більшість позицій або сіра зона, або переходять з рук в руки”: яка ситуація в Торецьку

Російські окупанти продовжують наступ на Торецькому напрямку. За минулу добу ворожа армія має просування біля Торецька і Нью-Йорка. Про ситуацію на фронті розповідає “Бахмут IN.UA”. […]

терикони

Окупаційна влада планує зруйнувати терикони та звести житлові комплекси і ТЦ: чому це небезпечно. Розпитали в екологині

Окупаційна влада “днр” заявила про плани “рекультивувати” терикони на окупованій частині Донеччини. У планах, нібито, провести рекультивацію — штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву. […]

З ТОТ вдалося повернути 2 українських дітей: серед них дівчинка з Донеччини

В Україну повернулися ще двоє дітей, які перебували на тимчасово окупованій території (ТОТ). Такого результату вдалося досягти за допомогою ініціативи Bring Kids Back UA. Про […]

16:40, 27.11.2024 Скопіч Дмитро
полтавщині

Підримка ВПО на Полтавщині: як допомагають переселенцям у Коломацькій громаді

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання […]

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

28 листопада 2024 розпочнеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляє Бахмутська […]