Чи повинні ВПО декларувати грошову допомогу. Роз’яснення НАЗК

Семаковська Тетяна 13:35, 1 Листопада 2023
НАЗК / з відкритих джерел

Переселенці, які опинилися у скрутному матеріальному становищі, часто шукають можливість отримати фінансову допомогу від благодійників чи іноземних організацій. Отримані кошти від таких структур не потрібно декларувати, але якщо ви отримали допомогу від України, то ці надходження повинні бути задекларовані.

Про це повідомляють у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

Декларація для ВПО

З 12 жовтня 2023 року в Україні стартувала кампанія декларування за 2021 та 2022 роки, яка триватиме до 31 січня 2024 року. Заповнювати декларації мають не тільки нардепи та бізнес, але й звичайні громадяни.

Це невведення стосується також переселенців. Якщо ви отримали допомогу від міжнародних організацій (ООН, ЮНІСЕФ, Червоний Хрест) та інших держав, то незалежно від того, чи перебували ви на території України, чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.

Однак якщо ви подали декларацію, де зазначили про грошові виплати від міжнародних організацій, це не матиме жодних юридичних наслідків. Однак, у декларації за наступний звітний період ви можете просто не зазначати такі виплати.

Зверніть увагу, що це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.

Що треба вказувати у декларації?

Декларувати потрібно грошову допомогу від України. Йдеться про допомогу отриману за поданими через платформу “єДопомога” заявками. Також це може бути:

  • покриття витрат на проживання (допомога на проживання ВПО);
  • компенсація витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
  • грошова допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
  • грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів;
  • грошова допомога українцям, які втратили роботу через війну тощо.

Джерелом доходу таких коштів пишіть Кабмін, попередньо заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ).

Як заповнити відомості про допомогу на проживання ВПО?

Щоб заповнити декларацію потрібно перейти на сайт НАЗК, а також виконати після авторитаризації наступні кроки:

  • у полі “Вид доходу” обрати позначку “Інше”;
  • у полі “Зазначте, який саме” вказати “Допомога на проживання ВПО”;
  • у полі “Джерело (джерела) доходу” обрати позначку “Інша фізична або юридична особа”;
  • у полі “Тип особи” обрати позначку “Юридична особа, зареєстрована в Україні”;
  • у полі “Код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” обрати позначку “Не відомо”
  • у полі “Найменування юридичної особи” зазначити “Кабінет Міністрів України”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:15, 20 Травня 2024
Фасад з використанням натурального каменю / фото ілюстративне

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. Серед його переваг найбільш виділяються краса та практичність, завдяки яким цей матеріал стає досить універсальним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати декоративний камінь та які можливі типи можна використовувати для різних задач.

Декоративний камінь в України

У більшості випадків декоративний камінь використовується для обробки об’єктів ззовні, наприклад, фасадів, альтанок чи колон. Такий вибір пов’язаний з тим, що матеріали мають велику кількість переваг, серед яких:

  • міцність;
  • стійкість до зносу та впливу різних факторів, зокрема, вологи;
  • довговічність;
  • різноманітність, зокрема, по кольорах та текстурі;
  • екологічність.

Існує також можливість використання декоративного каменю в інтер’єрі житлових або робочих приміщень. Цей вибір вже пов’язаний з доступністю, невибагливістю до догляду та стерпність перепаду температури або впливу вологи.

Декоративний камінь для різних типів задач можна знайти на спеціалізованому сайті kanyon.com.ua.

Як обрати декоративний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь у саду / фото ілюстративне

Вибір натурального каменю для використання залежить від призначення. Наприклад, при виборі матеріалу для будівництва та ландшафтного дизайну ключовими показниками повинні бути властивості, зокрема, міцність та стійкість до впливу навколишньої середи. Ідеальними варіантами для цього стануть мармур, сланець та базальт, які можна знайти на сайті kanyon.com.ua.

При створенні саду вже потрібно орієнтуватися на вологостійкість та візуальну різноманітність для створення оптимального дизайну. Для цих потреб гарним варіантом стане галька.

Як обрати декоративний камінь для інтер’єру приміщення

Кухня / фото ілюстративне

Використання натурального каменю в інтер’єрі, в першу чергу, залежить від кімнати, де він буде використаний.

До прикладу, матеріал для створення інтер’єру ванної кімнати повинен бути міцним і не слизьким. На підлогу ідеальним варіантом стане мармур, адже він має властивість випаровувати вологу. Для стін у ванній кімнаті варто використовувати сланець. Своєю чергою, варто відмовитися від використання піщанику, через те, що під постійним впливом вологи він швидко втратить колір.

Камінь в інтер’єрі кухні також широко використовується дизайнерами через його естетичність та універсальність, зокрема, мова йде про сланець, граніт або мармур. Слід зазначити, що матеріал для обробки кухні потрібно вибирати саме в темних кольорах та з обов’язковою наявністю водовідштовхувальних засобів.

Натуральний камінь в інтер’єри спальні / фото ілюстративне

Камінь в інтер’єрі спальні доречний для декору акцентної стіни навпроти або біля ліжка. Колір стіни та форма матеріалу залежить від стилю кімнати і її кольору. Якщо в кімнаті є телевізор або робочий стіл, то можна це обіграти кам’яною кладкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:50, 20 Травня 2024
“Виставка “Скорботний шлях Бахмута” / фото Мінкульт

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в умовах війни.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада

Виставка у Чернігові

Виставка в Чернігові / фото Бахмутської міської ради

Попередньо виставка вже відбулась у Києві, де було представлено унікальну колекцію барельєфів “Різьбленка” майстра традиційних народних ремесел із Бахмута Дмитра Денисенка.

Дмитро Денисенко, майстер народної творчості з писанкарства, чиї роботи відомі по всій Україні.

Ініціатори заходу, це Управління культури Бахмутської міської ради та благодійний фонд “Бахмут. Допомога. Відродження” разом з МВА. Організатори пишуть, що прагнуть популяризувати творчі таланти мешканців Бахмута та розповісти про трагедії, яких зазнало місто від російської агресії.

Експозиція триватиме до 2 червня. Відвідати виставку можна за адресою вулиця Музейна, 6.

Автор виставки / фото Бахмутської міської ради

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Електроне декларування як спосіб запобігання корупції

Електронне декларування є ефективним способом контролю за доходами та витратами осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Щороку до 01 квітня вказані особи […]

МОЗ: Копії документів для підписання декларації з лікарем більше не потрібні

Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу. Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває з квітня. […]

45656 4faf9

Що забув вказати у декларації мер Бахмута для податкової і пригадав для НАЗК?

У цьому році обов’язкове декларування через Єдиний державний реєстр декларацій не торкнулося депутатів і чиновників. Єдина особа з органів місцевого самоврядування, яка повинна опублікувати декларацію […]