З 8 листопада у столиці щосереди працюватиме етногрупа “Берегиня”. Участь у ній можуть взяти жінки та дівчата з Бахмута, це безоплатно.
Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.
Етногрупа для жінок у Києві
Жінок з Бахмута віком від 18 років запрошують приєднатися до жіночої етногрупи “Берегиня”, що стартує з 8 листопада (середа).
На зустрічах жінки будуть вивчати етнічні елементи побуту, зможуть насолодитись чудовою компанією, психологічно розвантажитись та поринути у творчий процес. Зокрема, таке дозвілля допоможе справитися зі стресом.
Зверніть увагу, що під час роботи цієї групи ваші діти матимуть можливість взяти участь у заняттях з іншими фахівцями Карітас Центру.
Місце проведення зустрічей: м. Деміївська (+2 км), вул. Малокитаївська, 82 (Соціальний Центр БФ “Карітас-Київ”).
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Черкаси.
Редакція звернулася за інформацією до Черкаської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у місті.
Черкаси, житло для ВПО
У Черкасах для переселенців облаштували тимчасове житло в міському центрі соціальних служб. Тут працює тимчасовий притулок для людей та сімей з дітьми. Одночасно тут можуть жити до 200 людей.
Для проживання переселенців у притулку облаштовано 72 кімнати та приміщення загального користування — кухні, санвузли, душові кімнати, пральня та дитяча кімната. Дев’ять кімнат на першому поверсі доступні для маломобільних людей та людей з інвалідністю. Для безпеки мешканців у підвалі будівлі облаштували укриття.
Станом на 28 листопада 2024 року в тимчасовому притулку проживають 193 переселенців, серед яких жінки з дітьми та люди з інвалідністю. Окрім надання житла, в центрі соціальних служб вони можуть отримати консультацію з соціальних питань та психологічну допомогу.
Переселенцям також надають кімнати в гуртожитках комунальної власності, що знаходяться за адресами:
вулиця Хоменка, 12;
провулок Ханенка, 2, 4.
У 2023 році за підтримки Черкаської обласної організації Товариства Червоного Хреста в місті облаштували ще одне місце тимчасового розміщення ВПО за адресою: вулиця Кобзарська, 28.
Черкаси, допомога для дітей-ВПО
У черкаських закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти дітей-ВПО забезпечують безоплатним гарячим харчуванням. На нього можуть розраховувати ті, хто мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Станом на 1 листопада 2024 року безоплатним харчуванням охоплені 1 998 школярів та 636 дошкільнят.
Діти-ВПО також звільнені від сплати за навчання в черкаських мистецьких школах.
Допомога для ВПО в Черкасах, куди звертатися
Для отримання допомоги, що передбачена у міській програмі підтримки ВПО, можна звернутися до громадської приймальні Департаменту соціальної політики Черкаської міськради за адресою: бульвар Шевченка, 307.
Час прийому відвідувачів (прийом/видача документів, консультування):
понеділок-четвер з 8:00 до 17:00 (13:00-14:00 — технічна перерва);
п’ятниця з 8:00 до 16:00 (13:00-14:00 — технічна перерва).
Консультації та попередній запис доступні за телефонами:
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.
Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як визначити загальний страховий стаж
Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.
Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.
Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:
дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
переглядати дані про місця роботи;
отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.
Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:
спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
Ворожа пропаганда десятиріччями намагалася запевнити мешканців сходу України, що ці території є російськими і що тут живе російськомовне населення, яке, мовляв, хоче бути ближчими до […]
За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]
Катерина Акулова — юна бахмутянка, яка підкорює музичні сцени України. Днями дівчинки отримала гран-прі за участь у музичному фестивалі. Далі на Катерину чекає столична сцена. […]