Які виплати матимуть військові у 2024 році

Семаковська Тетяна 10:15, 3 Січня 2024
виплати військовим 2024
Військовийна на завданні / фото ілюстративне

У 2024 році мінімальна виплата для військових становитиме 13 тисяч гривень, її отримуватимуть звичайні солдати, а строковикам виплачуватимуть 20 тисяч гривень. Максимальна сума залишилася незмінною, це 100 тисяч гривень для військовослужбовця, який знаходиться в зоні активних бойових дій та виконує там завдання.

Які виплати військовим у 2024 році — читайте у матеріалі.

Виплати військовослужбовцям

Виплати військовим залежать від їхньої посади, військового звання, роду військ та місця служби. Наприклад, військові у найнебезпечніших бойових зонах, можуть отримувати 100 тисяч гривень.

Станом на 2 січня 2024 року, мінімальна виплата для:

  • солдата — 13 тисяч гривень;
  • строковика — 20 тисяч гривень.

100 тисяч гривень (з 29 вересня 2023 року) отримують військові, які служать у ракетних війська, артилерії та ППО, та здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій.

Також, військові, які займаються розмінування не у зоні бойових дій можуть розраховувати на виплату у розмірі 100 тисяч гривень.

Додаткові виплати військовим у 2024 році

Додаткові надходження для військових починаються від 30 й до 100 тисяч гривень. Наприклад:

  • 30 тисяч гривень для осіб, що беруть участь у мобілізації;
  • 50 тисяч гривень для осіб, які виконують спецзавдання на лінії зіткнення;
  • 100 тисяч гривень для осіб, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, протягом служби.

Також 100 тисяч гривень, можуть отримувати окремі категорії військових в тилу, за перебування в полоні та пропавші безвісти. У такому випадку, гроші надходять родичам.

Виплати військовим з інвалідністю

Крім того, якщо внаслідок проходження служби військовослужбовець отримав інвалідність, то він може претендувати на фінансову підтримку від держави. Сума виплати розраховується індивідуально.

Наразі, під час проходження служби військові з інвалідністю отримують одноразову допомогу у розмірі 70–120 прожиткових мінімумів, це близько 322 тисяч гривень.

Але якщо людина набула інвалідність у результаті виконання службового завдання, то виплата становить 250–400 прожиткових мінімумів, це близько 671 тисячу гривень.

За що військового можуть позбавити виплат

Якщо військовослужбовець не отримує додаткові виплати, то на це, можуть бути кілька причин:

  • військовий/військова самовільно залишив/ла частину;
  • відмовився/лася виконувати бойові накази (розпорядження);
  • добровільно здалася/вся у полон;
  • усунутий/та від виконання службових обов’язків, відсторонений від посад чи виконання службових повноважень;
  • вживав/ла алкогольні, наркотичні або психотропні речовини, а потім виконував/ла завдання в такому стані;
  • вчинив/ла кримінальні, військові адміністративні, адміністративні чи пов’язані з корупцією дії;
  • навмисно спричинив/ла ушкодження своєму здоров’ю або вчинив/ла самогубство, але тут є виняток, якщо людину довели до скоєння самогубства й це доведено судом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Укрзалізниця” запускає регіональний експрес Київ-Житомир: що відомо

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 22 Червня 2025
Житомир / фото з Вікіпедії

Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир.

Про це повідомляє пресслужба перевізника.

Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”

З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.

Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.

З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.

Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.

На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:

  • інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
  • місця для велосипедів;
  • сповивальні столики;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • можливість заряджати гаджети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 21 Червня 2025
Розрахунок виплат / фото Міністерство соціальної політики України

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не впливають на виплати.

Детальніше про те, чи припиняють в Україні виплати ВПО після продажу житла або авто, розповіли представники Юридичного порадника для ВПО.

Чи припиняють виплати ВПО після продажу житла або авто у 2025 році

За словами представників Юридичного порадника для ВПО, згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, до доходів зараховуються всі задекларовані особою кошти, а також відомості, які Державна податкова служба (ДПС) або Пенсійний фонд України (ПФУ) отримують автоматично. Це стосується, зокрема, доходів від продажу рухомого або нерухомого майна.

Водночас у законі передбачено особливі винятки, коли дохід від таких операцій не враховується. Це відбувається тоді, коли переселенець:

  • продає єдиний автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований на одного з членів сім’ї;
  • продає єдине житлове приміщення або його частину, розташовану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, для яких не встановлено дату завершення бойових дій.

Такі операції не впливають на виплати ВПО за умови, що дохід отримано одноразово протягом календарного року.

Також зазначається, що, якщо особа має кілька об’єктів нерухомості, але один із них розташований на тимчасово окупованій території, то інший — навіть у підконтрольному регіоні — вважається єдиним житлом. Наприклад, якщо сім’я має квартиру в Харкові та Луганську й продає харківську, це не призведе до припинення допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

єОселя для ветеранів

єОселя для ветеранів: уряд вніс зміни в програму

Уряд вніс зміни у державну програму єОселя для ветеранів, людей, які отримали інвалідність внаслідок війни, членів їхніх сімей, а також родин загиблих. Відтепер перелічені категорії, […]

Кредит та навчання: на які пільги може розраховувати родина ветерана

Внаслідок повномасштабної війни в Україні збільшується кількість ветеранів, за законом вони мають право на ряд безоплатних послуг чи послуг зі значною знижкою.