Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Семаковська Тетяна 12:01, 13 Вересня 2023

Перший рік навчання у школі – важливий етап в житті дитини. Це початок їхньої офіційної освітньої подорожі, яка закладає основу для їхніх академічних успіхів у наступні роки. Однак захопити першокласників навчанням інколи буває важко. У цій статті наша редакція поспілкувалася з вчителькою початкової школи, щоб зрозуміти, як зацікавити першокласників навчанням. 

Мотивувати дитину навчатися та виховувати в ній любові до нього – це шлях, який вимагає терпіння, творчості та розуміння. Готуючи вашу дитину до школи та створюючи надихаюче навчальне середовище, ви можете налаштувати її на шлях успіху в навчанні та любові до нього на все життя. Пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, і пошук правильного підходу може зайняти час, але інвестиції в її освіту, безсумнівно, того варті.

Підготовка першокласника до школи

Щоб зацікавити учнів першого класу до навчання, спочатку варто підготувати дитину до нових умов життя та графіку. Тому спробуйте заздалегідь встановити режим дня, який включає встановлений час для пробудження, прийому їжі, ігор і часу сну. Послідовність забезпечує дітям відчуття безпеки та готує їх до структурованого шкільного середовища.

Разом із дитиною розвивайте любов до читання, зробивши це щоденною звичкою. Читайте з дитиною книжки, які відповідають її віку, залучаючи її до обговорення історій і героїв. Це не тільки покращує їхні мовні навички, але й спонукає їхню цікавість.

Важливо також навчити дитину базовим навичкам, як-от самостійно одягатися, самостійно користуватися туалетом і зав’язувати взуття. Незалежність виховує впевненість і самовпевненість, що має вирішальне значення для успішного переходу до школи.

Якщо ваша дитина піде до першого класу в онлайн форматі, то ви маєте додатково підготувати й себе. Успіхи та зосередженість на навчанні у перші кілька місяців залежать суто від батьків. Це адаптаційний період, в цей час треба постійно сидіти біля дітей. Принаймні допоки вони не навчаться читати та писати. Вчителя намагаються зробити онлайн уроки для першачків максимально інтерактивними та цікавими, але у дистанційному форматі вони не зможуть ефективно налаштувати дитину на новий для неї графік без вашої допомоги. 

Під час навчання в онлайн форматі, батькам важливо перші місяці бути постійно з дитиною
Джерело: Depositphotos

Читайте також: Другий навчальний рік під час великої війни: освітянка розповіла про те, як відбувається навчальний процес у бахмутській школі

Заохотити дитину до навчання

Підвищити мотивацію учнів до навчання можливо також через створення середовища, яку буде  сприятливим для навчання. Це може бути окремий простір в домі для навчання з усім необхідним приладдям. Переконайтеся, що там тихо та добре освітлено. Комфортне середовище може зробити навчання більш привабливим.

Мотиваційні ігри для першокласників, які роблять навчання цікавим, допоможуть вам підвищити мотивацію дитини та збільшити рівень концентрації. Настільні ігри, головоломки та навчальні онлайн-платформи пропонують захоплюючі способи закріпити уроки. Ці ігри можуть виховувати любов до навчання, одночасно покращуючи когнітивні навички.

Крім того, заохочуйте свою дитину ставити досяжні цілі для навчання. Незалежно від того, чи йдеться про завершення розділу, засвоєння математичних фактів чи прочитання певної кількості сторінок. Постановка цілей допомагає дітям залишатися зосередженими та мотивованими.

Важливо знайти правильний підхід до дитини для того, щоб зацікавити її навчанням

Джерело: Depositphotos

Не забувайте хвалити дитину не тільки за результати, але й за зусилля, які вона прикладає до навчання. Відзначайте наполегливу роботу та наполегливість вашої дитини, навіть якщо вона не завжди отримує відмінні оцінки. 

Читайте також: Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися

Інколи мотивація дітей до навчання не з’являється з початком навчального року або зменшується. В такому випадку важливо зрозуміти першопричину цього процесу. Це можу бути через труднощі з певними предметами, нудьгу, тривогу тощо. Виявлення першопричини допоможе адаптувати ваш підхід.

  • Зробіть навчання особистим: пов’яжіть те, що діти вивчають, із їхніми інтересами та пристрастями. Наприклад, якщо ваша дитина любить тварин, додайте книжки на тему тварин або математичні завдання. Персоналізація їх навчання може відновити їхню цікавість.
  • Будьте терплячими та підтримуйте: уникайте надто сильного тиску та не висловлюйте розчарування. Натомість забезпечте емоційну підтримку та заохочення. Пропонуйте допомогу зі складних тем і виявляйте співчуття до їхніх почуттів.
  • Порадьтеся з вчителем: підтримуйте відкрите спілкування з учителем вашої дитини. Вони можуть надати уявлення про прогрес вашої дитини та запропонувати стратегії для покращення. Співпраця з учителем може допомогти у розв’язані проблем із навчанням.

Читайте також: Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:12, 26 Серпня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки”З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 28 серпня, в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 26 Серпня 2024
Освітній процес / фото ілюстративне

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають проти такої системи, називаючи її незаконною.

Редакція Бахмут IN.UA, посилаючись на допис Офісу Омбудсмена України в Facebook, розповідає, чи взагалі законні такі дії зі сторони адміністрації школи та як правильно на них реагувати.

Чи законно збирати гроші з батьків у школі

Практика збору коштів з батьків на закупівлі школи існує не перший рік. Як результат, у батьків регулярно просять по 50, 100, 200 гривень, а то й більше.

Омбудсмен прокоментував ситуацію, посилаючись на Закони України, зокрема на “Про освіти” та “Про повну загальну середню освіту”. Вони забороняють будь-які збори коштів учасниками освітнього процесу. Аналогічна норма частково регламентується статтею 53 Конституції України.

Стаття 58 ЗУ “Про повну загальну середню освіту” також говорить про те, що фінансування державних і комунальних закладів освіти здійснюється коштом держави, місцевого самоврядування та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством. Батьки ж можуть допомагати школі, але лише на добровільній основі у вигляді благодійних внесків. 

Порушення вимог законодавства у сфері забезпечення освіти передбачає кримінальну, адміністративну, цивільно-правову або дисциплінарну відповідальності. Будь-яке вимагання коштів, а також надання неправомірної вигоди — це незаконні дії, які містять ознаки корупції.

Що робити, якщо вимагають кошти в школі

В Офісі Омбудсмена рекомендують наступний алгоритм дій:

  • варто написати заяву на ім’я директора школи у двох примірниках про примусове збирання коштів, один з яких буде залишатися в канцелярії освітнього закладу;
  • потрібно проконтролювати те, щоб на примірнику заяви стояла відмітка із вхідним номером. Письмова відповідь повинна надійти протягом 30 днів з моменту подачі заяви;
  • якщо адміністрація школи не надала відповіді та не здійснила жодних дій, то потрібно звернутися в управління чи департамент освіти;
  • якщо управління чи департамент освіти не надали відповіді, то потрібно звертатися до правоохоронців із заявою про вимагання коштів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

28 серпня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи повинні батьки школярів здавати кошти на школу: відповідь Омбудсмена

В українських школах досить давно існує практика, коли батьків змушують “здати кошти” на школу та її внутрішні закупівлі. Однак разом із тим багато батьків виступають […]

11:40, 26.08.2024 Скопіч Дмитро
image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Єдине вікно послуг: 459 програм підтримки для ВПО, ветеранів та людей з інвалідністю

Державна служба зайнятості об’єднала 459 програм соціальної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю в рамках нового сервісу «Єдине вікно послуг». Це […]

Міжнародні акції до Дня Незалежності України: де проведуть та як долучитися

Незабаром країна відзначатиме 33-тю річницю своєї Незалежності. З цієї нагоди Світовий конгрес українців закликає співгромадян в різних куточках планети згуртуватися та вийти на вулиці, аби […]