Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Семаковська Тетяна 12:01, 13 Вересня 2023

Перший рік навчання у школі – важливий етап в житті дитини. Це початок їхньої офіційної освітньої подорожі, яка закладає основу для їхніх академічних успіхів у наступні роки. Однак захопити першокласників навчанням інколи буває важко. У цій статті наша редакція поспілкувалася з вчителькою початкової школи, щоб зрозуміти, як зацікавити першокласників навчанням. 

Мотивувати дитину навчатися та виховувати в ній любові до нього – це шлях, який вимагає терпіння, творчості та розуміння. Готуючи вашу дитину до школи та створюючи надихаюче навчальне середовище, ви можете налаштувати її на шлях успіху в навчанні та любові до нього на все життя. Пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, і пошук правильного підходу може зайняти час, але інвестиції в її освіту, безсумнівно, того варті.

Підготовка першокласника до школи

Щоб зацікавити учнів першого класу до навчання, спочатку варто підготувати дитину до нових умов життя та графіку. Тому спробуйте заздалегідь встановити режим дня, який включає встановлений час для пробудження, прийому їжі, ігор і часу сну. Послідовність забезпечує дітям відчуття безпеки та готує їх до структурованого шкільного середовища.

Разом із дитиною розвивайте любов до читання, зробивши це щоденною звичкою. Читайте з дитиною книжки, які відповідають її віку, залучаючи її до обговорення історій і героїв. Це не тільки покращує їхні мовні навички, але й спонукає їхню цікавість.

Важливо також навчити дитину базовим навичкам, як-от самостійно одягатися, самостійно користуватися туалетом і зав’язувати взуття. Незалежність виховує впевненість і самовпевненість, що має вирішальне значення для успішного переходу до школи.

Якщо ваша дитина піде до першого класу в онлайн форматі, то ви маєте додатково підготувати й себе. Успіхи та зосередженість на навчанні у перші кілька місяців залежать суто від батьків. Це адаптаційний період, в цей час треба постійно сидіти біля дітей. Принаймні допоки вони не навчаться читати та писати. Вчителя намагаються зробити онлайн уроки для першачків максимально інтерактивними та цікавими, але у дистанційному форматі вони не зможуть ефективно налаштувати дитину на новий для неї графік без вашої допомоги. 

Під час навчання в онлайн форматі, батькам важливо перші місяці бути постійно з дитиною
Джерело: Depositphotos

Читайте також: Другий навчальний рік під час великої війни: освітянка розповіла про те, як відбувається навчальний процес у бахмутській школі

Заохотити дитину до навчання

Підвищити мотивацію учнів до навчання можливо також через створення середовища, яку буде  сприятливим для навчання. Це може бути окремий простір в домі для навчання з усім необхідним приладдям. Переконайтеся, що там тихо та добре освітлено. Комфортне середовище може зробити навчання більш привабливим.

Мотиваційні ігри для першокласників, які роблять навчання цікавим, допоможуть вам підвищити мотивацію дитини та збільшити рівень концентрації. Настільні ігри, головоломки та навчальні онлайн-платформи пропонують захоплюючі способи закріпити уроки. Ці ігри можуть виховувати любов до навчання, одночасно покращуючи когнітивні навички.

Крім того, заохочуйте свою дитину ставити досяжні цілі для навчання. Незалежно від того, чи йдеться про завершення розділу, засвоєння математичних фактів чи прочитання певної кількості сторінок. Постановка цілей допомагає дітям залишатися зосередженими та мотивованими.

Важливо знайти правильний підхід до дитини для того, щоб зацікавити її навчанням

Джерело: Depositphotos

Не забувайте хвалити дитину не тільки за результати, але й за зусилля, які вона прикладає до навчання. Відзначайте наполегливу роботу та наполегливість вашої дитини, навіть якщо вона не завжди отримує відмінні оцінки. 

Читайте також: Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися

Інколи мотивація дітей до навчання не з’являється з початком навчального року або зменшується. В такому випадку важливо зрозуміти першопричину цього процесу. Це можу бути через труднощі з певними предметами, нудьгу, тривогу тощо. Виявлення першопричини допоможе адаптувати ваш підхід.

 • Зробіть навчання особистим: пов’яжіть те, що діти вивчають, із їхніми інтересами та пристрастями. Наприклад, якщо ваша дитина любить тварин, додайте книжки на тему тварин або математичні завдання. Персоналізація їх навчання може відновити їхню цікавість.
 • Будьте терплячими та підтримуйте: уникайте надто сильного тиску та не висловлюйте розчарування. Натомість забезпечте емоційну підтримку та заохочення. Пропонуйте допомогу зі складних тем і виявляйте співчуття до їхніх почуттів.
 • Порадьтеся з вчителем: підтримуйте відкрите спілкування з учителем вашої дитини. Вони можуть надати уявлення про прогрес вашої дитини та запропонувати стратегії для покращення. Співпраця з учителем може допомогти у розв’язані проблем із навчанням.

Читайте також: Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Семаковська Тетяна 13:00, 15 Червня 2024
Комари та діти / ілюстрація Бахмут IN.UA

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну алергію.

Як захистити свою дитину від небезпеки влітку й чому, навіть одяг дитини має значення — редакції Бахмут IN.UA розповіли фахівці Бахмутської лікарні в Броварах.Чим комарі небезпечні для дітей.

Як захистити дитину від комарів

Найкращий захист від укусів комарів для дітей — це попередження укусу, бо лікувати його, кажуть фахівці значно важче. Відтак, для захисту дітей вдома треба зачиняти двері та вікна або користуватися протимоскітними засобами.

Дітей треба одягати в одяг світлих тонів для відпочинку на природі, бажано, щоб всі ділянки тіла були закриті одягом. Можна використовувати репеленти які знижують ймовірний ризик укусів. Яскравий одяг та парфуми не рекомендовано використовувати, тому, що вони навпаки приваблюють комарів.

Додамо, що ввечері не слід лишати ввімкненим світло та залишати навстіж відкриті вікна, бо це приверну увагу комах, виняток, якщо у вас вдома є протимоскітна сітка.

Маленькі та безневинні, на перший погляд, комахи несуть в собі загрозу для малюка. Внаслідок укусу у дитини може з’явитися набряк, біль в животі та навіть озноб.

Якщо у дитини такі є прояви як:

 • набряк на шкірі до 10 сантиметрів, який довго зберігається, свербить, іноді місце укусу може боліти;
 • на місці укусу може бути висип по типу кропив’янки;
 • при множинних укусах рідко, але буває біль в животі
 • бронхоспазм чи озноб.

Ці фактори є небезпечними, тому потрібно звернутись до лікаря

Яка реакція дитини на укус комара є нормальною

insect 3415406 1280 6c2ee
Комарі часто ховаються у траві або на деревах / фото з відкритих джерел

Якщо так сталося, що дитину таку вкусив комар є фактори, які визначають чи нормальною є реакція шкіри малюка на укус, до них належить:

 • почервоніння;
 • набряк;
 • свербіж;
 • міхур в місці укусу
 • також у деяких дітей, особливо при повторних укусах може виникнути значна за розмірами припухлість.

Всі ці симптоми є нормальними, тож хвилюватися не варто.

Чим обробити укуси комарів та як надати дитині першу медичну допомогу при укусі комара

kid 1241817 1280 5fdd4

Дівчинка з іграшкою / фото з відкритих джерел

 • потрібно оглянути місце укусу;
 • потім промити місце укусу антисептиком;
 • нанести мазь, рекомендовану після укусів;
 • дати дитині протиалергічний препарат, дозування відповідно до віку

Дотримуючись простих правил безпеки ви зможете вберегти свою дитину від укусу комара, проте навіть, якщо малюка вжалила комаха — не слід бити на сполох. Потрібно надати медичну допомогу та спостерігати за станом дитини.

Зверніть увагу, що захист від комарів для дітей влітку потребує особливої уваги. Бажано проконсультуватися з сімейним лікарем, щоб дізнатися, які саме засоби захисту від комарів для дітей, підходять вашому малюку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Червня 2024

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття повинно надавати підтримку і стабільність вашим ногам і стопам. Недостатня або неправильна підтримка може призвести до надмірного навантаження на окремі частини стопи, що може викликати болі, розтяжки м’язів та інші проблеми.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з членкинею Асоціації Подологів з медичною освітою Іриною Николь та спитала її, як правильно вибрати взуття та чому це важливо. 

Як обрати взуття

Некомфортне взуття може спричинити болі в стопах, нігтях, суглобах і спині. Це може вплинути на поставу, на вашу здатність ходити, стояти й виконувати повсякденні дії. Правильне взуття допомагає запобігти пошкодженням. Неважливо, носите ви туфлі, босоніжки чи кросівки, треба обирати правильну пару взуття, щоб ваші ноги залишалися здоровими. 

Неправильно підібране взуття впливає безпосередньо на всі проблеми, з якими звертаються клієнти до подолога: травми, деформації нігтів, мозолі, натоптиші. Також це спричиняє ортопедичні проблеми, такі як вальгусна деформація першого пальця (так звана кісточка). Адже ця проблема може бути набутою, через надмірно вузьке взуття,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Ірина Николь, лікарка-подолог з Трускавця / фото з архіву героїні

Як правильно визначити розмір ноги

Щоб обрати взуття, що не натирає, потрібно навчитися правильно визначати розмір своєї стопи. Ірина розповідає, що для цього краще використовувати метод, яким користувалися ще наші батьки.

Для визначення правильного розміру стопи, робимо все, як наші мами робили в дитинстві, коли підбирали нам взуття. Стаємо ногою на аркуш паперу та олівцем обводимо контур стопи в зоні пʼятки та великого пальця. Краще, щоб з цим хтось допоміг, а олівець був розташований перпендикулярно до площини аркуша,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

2 3 c7d30
Важливо правильно визначити розмір своєї стопи / фото Olvi.ua

Відстань від п’ятки до великого пальця і буде розмір стопи в сантиметрах. Лікарка також попереджає, що розмірна сітка у кожного виробника різна, тому взуття треба підбирати саме в сантиметрах. 

Також варто зауважити, що кожен виробник виготовляє різну повноту виробу. Тому не у всіх виробників ваш розмір буде правильним та зручним взяттям саме для вас. Тому варто слідкувати й за цим моментом. Адже це допоможе вам обрати зручне взуття, що не травмує стопу.

Якщо взуття з устілкою, що витягується, рекомендую при виборі витягнути устілку і поставити на неї стопу. Якщо ваш великий палець або мізинець виходить за межі устілки, це взуття вам не підходить,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

З якого матеріалу краще вибрати взуття

Ірина Николь каже, що насправді немає ідеального матеріалу для взуття. Літній, зимній або демісезонний варіант взуття, варто обирати з урахуванням вашого розміру та вибрати правильне взуття для постави. А буде воно зі шкіри, замші, чи іншого матеріалу, це не принципово.

У якісному взутті важлива підошва, вона має бути гнучка. Також зверніть увагу на  її цілісність та однорідність. Часто виробник економить і підошва «пуста», лише заповнена перегородками. В такому випадку стопа буде провалюватись, взуття швидко сходжуватись і деформуватись, а також велика ймовірність утворення мозолів. Важлива фіксація п’ятки, якщо це закрите взуття, і висота носка,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Вибір правильного взуття є запорукою здоров’я ваших ніг / фото з відкритих джерел

Лікарка закликає не обирати взуття за принципом, що воно розходиться та стане комфортним. Воно має бути комфортним з першого дня носіння.

Яка висота підборів оптимальна

Melly SL72636036 L1026 2 eb34b
Взуття на підборах має бути до 5 сантиметрів / фото з відкритих джерел

Багато жінок носять взуття на підборах. Це може впливати на здоров’я стопи, тому варто розуміти, яка правильна висота підборів на думку лікарів та як правильно вибрати висоту підборів у своєму взутті. 

Оптимальна висота каблука 3-5 см. Все залежить від висоти підйому та від розподілення ваги на стопи. Буває таке, що жінки які роками ходять на підборах та їм справді зручно, тому що 70% навантаження приймає передній відділ стопи. Якщо їх перевзути на низький хід, у них буде постійне враження, що вони надають в перед. Навіть якщо сходити з каблуків, це потрібно робити поступово, змінюючи їх висоту,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Що таке ортопедичне та анатомічне взуття

Screenshot 59 59ba6
Приклад анатомічних кросівок / фото з відкритих джерел

Ірина Николь пояснює, що є два поняття: ортопедичне та анатомічне взуття. Їх часто плутають.

Ортопедичне взуття виготовляється для корекції стопи з врахуванням її індивідуальних деформацій. Устілка каркасна, помірно жорстка. Щільний та жорсткий задник для фіксації п’ятки. Широкий носок і міцна фіксація стопи, щоб нога не “гуляла”,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Тобто, вибирати ортопедичне взуття потрібно за індивідуальними показниками та за рекомендацією лікаря.  Анатомічне взуття — це правильне зручне взуття, яке перешкоджає розвитку деформацій. Лікарка каже, що саме це взуття рекомендовано як правильне, профілактичне взуття для здорових ніг, а також для комфорту тим людям, у кого вже існують деформації стоп. 

Отже, вибір взуття з урахуванням ваших особистих потреб може сприяти профілактиці або лікуванню багатьох хвороб стоп. Важливо обирати взуття, яке забезпечує належну підтримку, комфорт і враховує анатомію ваших ніг. Правильне взуття може значно покращити якість вашого життя та зберегти ваше загальне здоров’я. Більше корисних порад читайте у блозі фахівчині.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 35 2 f8f8c

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну […]

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]

єОздоровлення: як отримати кошти на путівку до дитячого табору відпочинку

Родини, які мають дітей з вразливих категорій, можуть отримати кошти на путівку до дитячого табору. Ця акція проходитиме в межах програми єОздоровлення. Про це повідомили […]

10:00, 15.06.2024 Скопіч Дмитро

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу […]

16:00, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 14 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]