Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Семаковська Тетяна 12:01, 13 Вересня 2023

Перший рік навчання у школі – важливий етап в житті дитини. Це початок їхньої офіційної освітньої подорожі, яка закладає основу для їхніх академічних успіхів у наступні роки. Однак захопити першокласників навчанням інколи буває важко. У цій статті наша редакція поспілкувалася з вчителькою початкової школи, щоб зрозуміти, як зацікавити першокласників навчанням. 

Мотивувати дитину навчатися та виховувати в ній любові до нього – це шлях, який вимагає терпіння, творчості та розуміння. Готуючи вашу дитину до школи та створюючи надихаюче навчальне середовище, ви можете налаштувати її на шлях успіху в навчанні та любові до нього на все життя. Пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, і пошук правильного підходу може зайняти час, але інвестиції в її освіту, безсумнівно, того варті.

Підготовка першокласника до школи

Щоб зацікавити учнів першого класу до навчання, спочатку варто підготувати дитину до нових умов життя та графіку. Тому спробуйте заздалегідь встановити режим дня, який включає встановлений час для пробудження, прийому їжі, ігор і часу сну. Послідовність забезпечує дітям відчуття безпеки та готує їх до структурованого шкільного середовища.

Разом із дитиною розвивайте любов до читання, зробивши це щоденною звичкою. Читайте з дитиною книжки, які відповідають її віку, залучаючи її до обговорення історій і героїв. Це не тільки покращує їхні мовні навички, але й спонукає їхню цікавість.

Важливо також навчити дитину базовим навичкам, як-от самостійно одягатися, самостійно користуватися туалетом і зав’язувати взуття. Незалежність виховує впевненість і самовпевненість, що має вирішальне значення для успішного переходу до школи.

Якщо ваша дитина піде до першого класу в онлайн форматі, то ви маєте додатково підготувати й себе. Успіхи та зосередженість на навчанні у перші кілька місяців залежать суто від батьків. Це адаптаційний період, в цей час треба постійно сидіти біля дітей. Принаймні допоки вони не навчаться читати та писати. Вчителя намагаються зробити онлайн уроки для першачків максимально інтерактивними та цікавими, але у дистанційному форматі вони не зможуть ефективно налаштувати дитину на новий для неї графік без вашої допомоги. 

Під час навчання в онлайн форматі, батькам важливо перші місяці бути постійно з дитиною
Джерело: Depositphotos

Читайте також: Другий навчальний рік під час великої війни: освітянка розповіла про те, як відбувається навчальний процес у бахмутській школі

Заохотити дитину до навчання

Підвищити мотивацію учнів до навчання можливо також через створення середовища, яку буде  сприятливим для навчання. Це може бути окремий простір в домі для навчання з усім необхідним приладдям. Переконайтеся, що там тихо та добре освітлено. Комфортне середовище може зробити навчання більш привабливим.

Мотиваційні ігри для першокласників, які роблять навчання цікавим, допоможуть вам підвищити мотивацію дитини та збільшити рівень концентрації. Настільні ігри, головоломки та навчальні онлайн-платформи пропонують захоплюючі способи закріпити уроки. Ці ігри можуть виховувати любов до навчання, одночасно покращуючи когнітивні навички.

Крім того, заохочуйте свою дитину ставити досяжні цілі для навчання. Незалежно від того, чи йдеться про завершення розділу, засвоєння математичних фактів чи прочитання певної кількості сторінок. Постановка цілей допомагає дітям залишатися зосередженими та мотивованими.

Важливо знайти правильний підхід до дитини для того, щоб зацікавити її навчанням

Джерело: Depositphotos

Не забувайте хвалити дитину не тільки за результати, але й за зусилля, які вона прикладає до навчання. Відзначайте наполегливу роботу та наполегливість вашої дитини, навіть якщо вона не завжди отримує відмінні оцінки. 

Читайте також: Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися

Інколи мотивація дітей до навчання не з’являється з початком навчального року або зменшується. В такому випадку важливо зрозуміти першопричину цього процесу. Це можу бути через труднощі з певними предметами, нудьгу, тривогу тощо. Виявлення першопричини допоможе адаптувати ваш підхід.

  • Зробіть навчання особистим: пов’яжіть те, що діти вивчають, із їхніми інтересами та пристрастями. Наприклад, якщо ваша дитина любить тварин, додайте книжки на тему тварин або математичні завдання. Персоналізація їх навчання може відновити їхню цікавість.
  • Будьте терплячими та підтримуйте: уникайте надто сильного тиску та не висловлюйте розчарування. Натомість забезпечте емоційну підтримку та заохочення. Пропонуйте допомогу зі складних тем і виявляйте співчуття до їхніх почуттів.
  • Порадьтеся з вчителем: підтримуйте відкрите спілкування з учителем вашої дитини. Вони можуть надати уявлення про прогрес вашої дитини та запропонувати стратегії для покращення. Співпраця з учителем може допомогти у розв’язані проблем із навчанням.

Читайте також: Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]