Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Семаковська Тетяна 12:01, 13 Вересня 2023

Перший рік навчання у школі – важливий етап в житті дитини. Це початок їхньої офіційної освітньої подорожі, яка закладає основу для їхніх академічних успіхів у наступні роки. Однак захопити першокласників навчанням інколи буває важко. У цій статті наша редакція поспілкувалася з вчителькою початкової школи, щоб зрозуміти, як зацікавити першокласників навчанням. 

Мотивувати дитину навчатися та виховувати в ній любові до нього – це шлях, який вимагає терпіння, творчості та розуміння. Готуючи вашу дитину до школи та створюючи надихаюче навчальне середовище, ви можете налаштувати її на шлях успіху в навчанні та любові до нього на все життя. Пам’ятайте, що кожна дитина унікальна, і пошук правильного підходу може зайняти час, але інвестиції в її освіту, безсумнівно, того варті.

Підготовка першокласника до школи

Щоб зацікавити учнів першого класу до навчання, спочатку варто підготувати дитину до нових умов життя та графіку. Тому спробуйте заздалегідь встановити режим дня, який включає встановлений час для пробудження, прийому їжі, ігор і часу сну. Послідовність забезпечує дітям відчуття безпеки та готує їх до структурованого шкільного середовища.

Разом із дитиною розвивайте любов до читання, зробивши це щоденною звичкою. Читайте з дитиною книжки, які відповідають її віку, залучаючи її до обговорення історій і героїв. Це не тільки покращує їхні мовні навички, але й спонукає їхню цікавість.

Важливо також навчити дитину базовим навичкам, як-от самостійно одягатися, самостійно користуватися туалетом і зав’язувати взуття. Незалежність виховує впевненість і самовпевненість, що має вирішальне значення для успішного переходу до школи.

Якщо ваша дитина піде до першого класу в онлайн форматі, то ви маєте додатково підготувати й себе. Успіхи та зосередженість на навчанні у перші кілька місяців залежать суто від батьків. Це адаптаційний період, в цей час треба постійно сидіти біля дітей. Принаймні допоки вони не навчаться читати та писати. Вчителя намагаються зробити онлайн уроки для першачків максимально інтерактивними та цікавими, але у дистанційному форматі вони не зможуть ефективно налаштувати дитину на новий для неї графік без вашої допомоги. 

Під час навчання в онлайн форматі, батькам важливо перші місяці бути постійно з дитиною
Джерело: Depositphotos

Читайте також: Другий навчальний рік під час великої війни: освітянка розповіла про те, як відбувається навчальний процес у бахмутській школі

Заохотити дитину до навчання

Підвищити мотивацію учнів до навчання можливо також через створення середовища, яку буде  сприятливим для навчання. Це може бути окремий простір в домі для навчання з усім необхідним приладдям. Переконайтеся, що там тихо та добре освітлено. Комфортне середовище може зробити навчання більш привабливим.

Мотиваційні ігри для першокласників, які роблять навчання цікавим, допоможуть вам підвищити мотивацію дитини та збільшити рівень концентрації. Настільні ігри, головоломки та навчальні онлайн-платформи пропонують захоплюючі способи закріпити уроки. Ці ігри можуть виховувати любов до навчання, одночасно покращуючи когнітивні навички.

Крім того, заохочуйте свою дитину ставити досяжні цілі для навчання. Незалежно від того, чи йдеться про завершення розділу, засвоєння математичних фактів чи прочитання певної кількості сторінок. Постановка цілей допомагає дітям залишатися зосередженими та мотивованими.

Важливо знайти правильний підхід до дитини для того, щоб зацікавити її навчанням

Джерело: Depositphotos

Не забувайте хвалити дитину не тільки за результати, але й за зусилля, які вона прикладає до навчання. Відзначайте наполегливу роботу та наполегливість вашої дитини, навіть якщо вона не завжди отримує відмінні оцінки. 

Читайте також: Що варто знати бахмутянкам про безкоштовні пологи?

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися

Інколи мотивація дітей до навчання не з’являється з початком навчального року або зменшується. В такому випадку важливо зрозуміти першопричину цього процесу. Це можу бути через труднощі з певними предметами, нудьгу, тривогу тощо. Виявлення першопричини допоможе адаптувати ваш підхід.

  • Зробіть навчання особистим: пов’яжіть те, що діти вивчають, із їхніми інтересами та пристрастями. Наприклад, якщо ваша дитина любить тварин, додайте книжки на тему тварин або математичні завдання. Персоналізація їх навчання може відновити їхню цікавість.
  • Будьте терплячими та підтримуйте: уникайте надто сильного тиску та не висловлюйте розчарування. Натомість забезпечте емоційну підтримку та заохочення. Пропонуйте допомогу зі складних тем і виявляйте співчуття до їхніх почуттів.
  • Порадьтеся з вчителем: підтримуйте відкрите спілкування з учителем вашої дитини. Вони можуть надати уявлення про прогрес вашої дитини та запропонувати стратегії для покращення. Співпраця з учителем може допомогти у розв’язані проблем із навчанням.

Читайте також: Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро