Як військовому встановити групу інвалідності через МСЕК

Семаковська Тетяна 17:57, 8 Січня 2024
Військовий / фото ілюстративне

Військові, які отримали поранення внаслідок бойових дій, аби встановити групу інвалідності, мають звернутися до МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія). Окрім цього, захисники можуть отримати одноразову грошову допомогу.

Як військовому встановити групу інвалідності, пояснює платформа Принцип.

Направлення на МСЕК

В Україні саме МСЕК має повноваження встановлювати групи інвалідності, яка за собою вже тягне відсоток втрати працездатності, потребу в протезуванні, реабілітації, медичні показання на право одержання спеціального автотранспорту тощо. Довідка МСЕК дозволяє військовому отримати пільги та одноразову грошову допомогу.

Отримати направлення на МСЕК форми №088/0 можна лише через медичний заклад, проте військова частина може надати своє направлення з проханням провести для військовослужбовця МСЕК (його потрібно пройти протягом 7 днів з моменту отримання).

Якщо вам надали такий документ, то ви з направленням від військової частини йдете до лікарні. У випадку, якщо ви у відпустці або звільнені, то з направленням від ТЦК, СП та самостійним зверненням йдете до сімейного лікаря. МСЕК дозволяють пройти за місцем проживання чи лікування, навіть якщо це стаціонар (про це має бути зазначено у направленні).

Після огляду, впевнившись у порушення функцій організує, медики підписують форму №088/0, її надсилають до МСЕК.

Документи для МСЕК

Для проходження МСЕК необхідні наступні документи:

 • направлення на МСЕК (форма № 088/о);
 • паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
 • копію ідентифікаційного коду;
 • військовий квиток або посвідчення офіцера (копія);
 • військово-облікові документи (довідка про проходження військової служби, витяг з послужного списку) або їхні копії;
 • свідоцтво про хворобу або довідка ВЛК, або витяг з протоколу засідання штатної ВЛК про встановлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв);
 • медичну документацію, оригінали (виписки з амбулаторної карти ф. 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф. 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторну картку хворого.

Зверніть увагу, якщо ви не можете прибути на огляд до МСЕК, то така комісія може ухвалювати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Грошова допомога військовим

Одноразова грошова допомога виплачується лише у разі встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності за рішенням МСЕК. Розмір допомоги встановлюється в залежності від групи інвалідності від 188 тисяч до 1 мільйона гривень. Заяву потрібно подати у Комісії з питань нарахування та виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з отриманим пораненням відповідного силового відомства.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує оформлення ID картки та закордонного паспорту в 2024 році

Семаковська Тетяна 12:00, 20 Лютого 2024
ІД картка нова ціна
ID-паспорт / фото UKURIER.GOV.UA

З 1 січня для українців зросла вартість оформлення ID-паспорта, посвідки на проживання в Україні та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон.

Про це повідомляє МВС.

Ціна на ID картку в 2024 році

Через те, що “Поліграфічний комбінат “Україна” змінив ціну на бланки окремих біометричних документів піднялася ціна на оформлення документів.

Український паспорт у формі ID картки протягом 20 робочих днів тепер можна оформити за 504 гривні, а за 10 днів послуга коштуватиме 874 гривні. Оформлення першого ID-паспорта, який видають у 14 років, безплатне.

Згодом ціна на ID картку виросте до 626 гривень. Така вартість запроваджується через 6 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Також змінилася ціна посвідки на постійне проживання, тепер протягом 15 робочих днів її оформлять за 1 151 гривню, а на тимчасове проживання – за 1056 гривень. Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон виготовлять за 6 867 гривень.

Скільки коштує закордонний паспорт

Оформлення закордонного паспорту в установах Державної міграційної служби України або Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) у звичайному порядку коштуватиме 856 гривень. За таку вартість документ потрібно буде чекати 20 робочих днів. Прискорене ж виготовлення закордонного паспорта коштує 1496 гривень. В такому випадку, його зроблять за 3-7 робочих днів.

Ціна виготовлення закордонного паспорта у ДП “Документ” та подібних цій фірмах дорожча, оскільки включає в себе послуги посередника.

Закордонний паспорт для дітей

Закордонний паспорт на дитину можна оформити з перших днів життя. Такий документ буде актуальним 4 роки. Якщо закордонний паспорт оформляється на дитину, якій вже виповнилося 16 років, то документ діятиме протягом 10 років.

Ціна питання становить 856 гривень при нетерміновому виготовленні та 1496 гривень при терміновому виготовленні за 3-7 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Які виплати матимуть військові у 2024 році

Семаковська Тетяна 10:15, 3 Січня 2024
виплати військовим 2024
Військовийна на завданні / фото ілюстративне

У 2024 році мінімальна виплата для військових становитиме 13 тисяч гривень, її отримуватимуть звичайні солдати, а строковикам виплачуватимуть 20 тисяч гривень. Максимальна сума залишилася незмінною, це 100 тисяч гривень для військовослужбовця, який знаходиться в зоні активних бойових дій та виконує там завдання.

Які виплати військовим у 2024 році — читайте у матеріалі.

Виплати військовослужбовцям

Виплати військовим залежать від їхньої посади, військового звання, роду військ та місця служби. Наприклад, військові у найнебезпечніших бойових зонах, можуть отримувати 100 тисяч гривень.

Станом на 2 січня 2024 року, мінімальна виплата для:

 • солдата — 13 тисяч гривень;
 • строковика — 20 тисяч гривень.

100 тисяч гривень (з 29 вересня 2023 року) отримують військові, які служать у ракетних війська, артилерії та ППО, та здійснюють вогневе ураження противника, без умови перебування в районі ведення бойових дій.

Також, військові, які займаються розмінування не у зоні бойових дій можуть розраховувати на виплату у розмірі 100 тисяч гривень.

Додаткові виплати військовим у 2024 році

Додаткові надходження для військових починаються від 30 й до 100 тисяч гривень. Наприклад:

 • 30 тисяч гривень для осіб, що беруть участь у мобілізації;
 • 50 тисяч гривень для осіб, які виконують спецзавдання на лінії зіткнення;
 • 100 тисяч гривень для осіб, які перебувають у зоні активних бойових дій або проходять лікування чи реабілітацію внаслідок отриманої контузії, травми, протягом служби.

Також 100 тисяч гривень, можуть отримувати окремі категорії військових в тилу, за перебування в полоні та пропавші безвісти. У такому випадку, гроші надходять родичам.

Виплати військовим з інвалідністю

Крім того, якщо внаслідок проходження служби військовослужбовець отримав інвалідність, то він може претендувати на фінансову підтримку від держави. Сума виплати розраховується індивідуально.

Наразі, під час проходження служби військові з інвалідністю отримують одноразову допомогу у розмірі 70–120 прожиткових мінімумів, це близько 322 тисяч гривень.

Але якщо людина набула інвалідність у результаті виконання службового завдання, то виплата становить 250–400 прожиткових мінімумів, це близько 671 тисячу гривень.

За що військового можуть позбавити виплат

Якщо військовослужбовець не отримує додаткові виплати, то на це, можуть бути кілька причин:

 • військовий/військова самовільно залишив/ла частину;
 • відмовився/лася виконувати бойові накази (розпорядження);
 • добровільно здалася/вся у полон;
 • усунутий/та від виконання службових обов’язків, відсторонений від посад чи виконання службових повноважень;
 • вживав/ла алкогольні, наркотичні або психотропні речовини, а потім виконував/ла завдання в такому стані;
 • вчинив/ла кримінальні, військові адміністративні, адміністративні чи пов’язані з корупцією дії;
 • навмисно спричинив/ла ушкодження своєму здоров’ю або вчинив/ла самогубство, але тут є виняток, якщо людину довели до скоєння самогубства й це доведено судом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Рецептурні ліки у Краматорську

2000 гривень на ліки для ВПО у Краматорську: як отримати

Мешканцям Краматорська та Краматорського району Донецької області пропонують скористатися фінансовою допомогою для придбання рецептурних ліків. Йдеться про допомогу в розмірі 2000 гривень у межах проєкту […]

17:50, 20.02.2024 Микола Ситник
Сім'я з Бахмута

Родина “ждунів” із Бахмута звинуватила “Білих янголів” у полюванні на дітей

Багатодітна сім’я, яка виїхала з Бахмута в рф, розповіла російським ЗМІ про нібито викрадення дітей у батьків евакуаційними екіпажами поліції. Родина також заявляє, що після […]

16:13, 20.02.2024 Микола Ситник
Бахмутський ЦНАП

Як бахмутянам у Києві потрапити на прийом у ЦНАП

Завтра, 21 лютого, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

14:48, 20.02.2024 Микола Ситник

Де в Україні можна купити квартиру за 2 роки заощаджень: інфографіка

Український маркетплейс Dim Ria разом із Robota.ua провів дослідження, яке показало скільки часу потрібно працювати, щоб купити житло у різних містах України. Зокрема, воно виявило, […]

13:40, 20.02.2024 Скопіч Дмитро
Ферма

Українці можуть отримати 30 000 гривень на підтримку сільських господарств: умови

Постраждалі внаслідок війни сільські господарства можуть отримати гранти у розмірі до 30 000 гривень для задоволення базових потреб у процесі підготовки до зими. На фінансову […]

13:03, 20.02.2024 Микола Ситник