Книжковий клуб: що це таке та як організувати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Січня 2024
Літературний клуб — один з видів діяльності / фото з відкритих джерел

Спілкування з однодумцями — допомагає генерувати ідеї та забезпечує гарним настроєм. Своєю чергою, клуби — один зі способів, який допомагає об’єднати групу людей зі спільними інтересами та створити максимально комфортні умови для спілкування. Як працюють такі об’єднання? Як створити власний книжковий клуб?

Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA

Клуб по інтересах це…

Людям властиво об’єднуватися в певні групи. Саме тому клуби можуть бути різними, мабуть, настільки, наскільки це можливо. Наприклад, вони можуть об’єднувати тих, хто:

  • любить природу;
  • займається спортом;
  • переглядає фільми певних жанрів (драма, комедія, фентезі, жахи тощо);
  • грають в комп’ютерні ігри тощо.

Як створити власний клуб

Перш за все, слід подбати про вибір тематики, адже саме від цього залежить майже все. 

Читання в бібліотеці / фото ілюстративне

Наступним кроком стане назва. Цікава назва з урахуванням головної тематики клубу зможе привернути увагу потенційних членів вашого осередку. Також варто подумати над тим, чи можливе скорочення назви до абревіатур та чи гарно вона буде звучати.

Далі слід визначитися з місцем, де будуть проводитися зустрічі. Найкращими для цього локаціями стануть ті, які можна буде використовувати на регулярній основі. Це можуть бути коворкінги або інші спеціальні місця, які можуть надавати приміщення. Загалом зустрічі можуть проводитися будь-де, навіть у когось вдома.

Наступним кроком стане створення ресурсів в мережі клубу та розробка основного кодексу. Перший допоможе інформувати про зустрічі та знаходити нових членів, а другий — відрегулювати важливі аспекти, наприклад:

  • посади й хто буде їх займати;
  • дні для зустрічей та їх регулярність;
  • діяльність (чим займається клуб, що для цього потрібно тощо);
  • членський внесок та чи потрібен він.

Як залучити людей до товариства по інтересах

Постійне залучення нових членів — це головна особливість будь-якого клубу, адже саме так гарантується його розвиток. Для цього варто провести невелику рекламу, для якої слід підготувати загальну інформацію про клуб та перенести її на листівки, плакати й до мережі, до Facebook. Також не слід забувати про “сарафанне радіо”

Книжкові клуби: як їх організувати

Одним з найпопулярніших нині різновидів клубів за інтересами є читацькі гуртки. Завдяки ним різні люди, які люблять читати книги можуть спільно обговорювати цікаві сюжети, новинки книгарень та просто гарно проводити час

У книжкових клубах зустрічі можуть проводитися як онлайн, так й офлайн. Їх регулярність залежить від книги, яку читають учасники. Її обирають на голосуванні. Може бути одна на місяць, за умови якщо книга велика на 500-600 сторінок, то зустріч може бути одна на місяць та при тому, що всі учасники завершать читання. Якщо книга мала, то може бути 2-3 зустрічі на місяць, відповідно 2-3 прочитаних книги.

Книжки на полиці / фото ілюстративне

Окрім того, такий вид діяльності потребує більше сил на організацію. Наприклад, стосовно місця проведення. Ідеальними місцями стануть бібліотеки чи книгарні. Також слід подбати про питання фінансування. Якщо клуб буде брати членські внески, то йому будуть доступні, наприклад, спеціальні платні лекції.

Як проходять зустрічі в книжкових клубах

Літературні клуби проходять майже завжди по одному сценарію. Куратор зустрічі обирає автора та його твір, після чого готує невеличку розповідь про них. В кінці голова ставить питання, в результаті якого учасники або погоджуються ознайомитися з книгою або ні. 

У випадку, якщо книга була обрана, людям надається певний час до наступної зустрічі, за який потрібно прочитати книгу. Вже коли учасники знову зустрічаються проходить обговорення книги, її сюжету, проблемних питань. 

Інколи замість звичайних зустрічей можуть проходити тематичні лекції з сучасними авторами або відвідування різних культурних закладів, музеїв, бібліотек, виставок тощо

Відомі українські літературні клуби

Львівський клуб “Почитати”. Він був заснований у лютому 2013 року, коли ініціатрока проєкту Дзвінка Швед написала в Facebook оголошення про пошук людей, які хотіли б обговорити прочитані книжки.

Зустріч представників клубу “Почитати” / фото Facebook

Зараз клуб збирається двічі на місяць. Локації обираються залежно від тематики книги, про яку буде йти мова. Наприклад, обговорення “Механічного апельсина” Ентоні Берджеса проходило в унікальному барі в стилістиці роману.

Загалом представники клубу читають художню літературу. Декілька разів це була підліткова література.

Клуб “Пломінь” базується в Києві. Це об’єднання людей, яке проводить багато просвітницьких заходів. Окрім того, він органузовує літературні зустрічі.

Зустріч літературного клубу “Пломінь” / фото Читомо

Члени клубу зустрічаються в Козацькому Домі поблизу Майдану Незалежності. Нерідко вони обговорюють художню літературу, але інколи й публіцистику.

Зазначимо, що клуб щоквартально випускає культурологічний журнал і навіть видає книжки. Якщо відвідувач захоче написати статтю, то представники товариства допоможуть у цьому.

Загалом пошук літературних клубів можна почати з Goоgle, але з більшою ймовірністю знайти щось дійсно цікаве можна у Facebook, Instagram, Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Без довгих черг: як військовий може швидко пройти ВЛК

Семаковська Тетяна 10:00, 20 Січня 2024
Військові можуть скористатися е-чергою на ВЛК / фото ілюстративне
Військові можуть скористатися е-чергою на ВЛК / фото ілюстративне

Одна з перших інстанцій, з якою стикається військовий, вже чинний чи тільки мобілізований, — це військово-лікарська комісія. Вона встановлює придатність чи непридатність людини до служби. Скарг на роботу ВЛК було багато, зокрема й про неорганізованість черг. Організація “Принцип” допомогла розв’язати проблему з чергами для поранених та хворих військовослужбовців.

Про це співзасновниця “Принципу” Любов Галан повідомила у коментарі.

Як записатися на ВЛК

“Принцип” допоміг впровадити електронну чергу ВЛК для поранених та хворих військовослужбовці, (але не при ТЦК СП)  — долучився до її створення і Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації. Таким чином, процес вдалося автоматизувати, пришвидшити, дозволити начмедам записувати людину, а також додалися електронні документи, які військовий може отримувати онлайн.

Щоб записатися на ВЛК електронно потрібно зробити наступні кроки:

  • начмед служби має звернутися до закладу охорони здоровʼя, у зоні підпорядкування якого перебуває підрозділ, та отримати від поліклініки інструкцію для подальшої реєстрації;
  • для начальника створюють особистий електронний кабінет, через який він зможе записувати військовослужбовців на ВЛК та на прийом до лікаря.

Любов Галан пояснює, що електронний запис зменшує корупційні ризики. На думку правозахисниці, Україна має рухатися до міжнародних практик, де комісія дивиться на твоє здоров’я, підготовку. Вона розуміє, до яких посад військовий може бути придатний, а до яких — ні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Здорова шкіра та красиве волосся: які вітаміни треба вживати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:10, 16 Січня 2024
Овочі та фрукти містять вітаміни
Продукти харчування — джерело вітамінів / фото ілюстративне

Зимою організм людини частіше страждає від холоду, нестачі руху і сонячного світла. Щоб зменшити негативний вплив та пережити три найхолодніші місяці року, важливо піклуватися про збалансований раціон та вітаміни.

Які вітаміни потрібні взимку? Де їх отримати? Про все читайте у матеріалі Бахмут IN.UA.

Вітаміни взимку: чому вони потрібні?

Вітаміни потрібні завжди, особливо взимку. Далеко не кожен в холодну пору року має можливість підтримувати активність організму на тому ж самому рівні, що й навесні, влітку чи восени.

Саме тому виникає проблема у вигляді авітамінозу (дефіциту вітамінів в організмі), який може негативно вплинути не тільки на самопочуття людини, але й на якість життя. Для того, щоб подібного не сталося, варто подбати про комплекс харчування з урахуванням нестачі корисних речовин.

Які вітаміни треба приймати взимку?

Взимку важливо збалансовано харчуватися
Взимку важливо збалансовано харчуватися / фото ілюстративне

Для захисту організму від зовнішніх факторів зимою варто подбати про постійне надходження корисних речовин. Йдеться про вітаміни А, В, D та Омега-3, найнеобхідніших вітамінів на зиму, від яких залежить багато функцій організму.

Вітамін А

Одна з найголовніших груп корисних речовин для організму. До них належать ретиноїди, яких об’єднує наявність В-каротину. Вони здатні:

  • регулювати нормальну роботу зору;
  • сприяти метаболізму;
  • забезпечувати працездатність репродуктивної функції;
  • підтримувати нормальний стан шкіри;
  • покращувати стан імунної системи.

Ігнорувати цю групу корисних вітамінів не варто, адже їх дефіцит може призвести до зниження розумових здібностей, підвищеної втомлюваності, а також негативно вплинути на стан шкіри, нігтів, волосся. 

Збагатитися цим вітаміном можна, щодня вживаючи хурму, томати (та сік з них), морква та манго.

Вітамін В

Речовини групи вітамінів В важливі для зміцнення імунітету. Особливо це стосується В1 (Тіамін), В10 (Параамінобензойна кислота) та В12 (ціанокобаламін). 

В1 потрібен для нормального засвоєння глюкози та жирів. Наш організм використовує його для підтримки центральної й периферійної нервової систем, при вживані у людини зменшується дратівливість та шанси на появу поганого настрою. Його можна знайти в:

  • бобових;
  • буряку;
  • цвітній капусті;
  • авокадо;
  • апельсинах;
  • горіхах.
Найбільше вітаміну В знаходиться в овочах
Вітаміни – складова овочей / фото ілюстративне

Вітамін В10 бере участь у синтезі фолієвої кислоти, необхідної для здоров’я нервової системи, та в утворенні еритроцитів. Саме він підтримує здоровий вигляд шкіри та запобігає її сухості. Знайти його можна у таких продуктах:

  • капусті; 
  • моркві; 
  • грибах;
  • горіхах;
  • сирах (особливо з молока кіз).

Вітамін В12 використовується організмом для утворення еритроцитів, розвитку нейронів та синтезу ДНК. Його нестача може викликати запаморочення, слабкість, блідість. У деяких випадках, за даними МОЗ України, може виникнути анемія, тобто порушення густоти крові.

Взимку потрібно вживати зелену цибулю, ківі, морепродукти, а також яйця та сири, щоб поповнити запаси В12.

Вітамін D

В яких продуктах є вітамін
Вітамін D та продукти, в яких він є / фото ілюстративне

У літню пору від браку сонця мало хто страждає, а ось взимку — більшість. Вітамін D потрібен для правильного засвоєння кальцію, тобто, для міцного опорно-рухового апарату, краси волосся і нігтів, а також для гарного метаболізму. Ця речовина, на думку деяких спеціалістів Національної служби охорони здоров’я Великобританії, навіть здатна боротися із зимовою хандрою

Отримати дозу цього вітаміну можна, споживаючи:

  • яйця;
  • морепродукти;
  • комплекс спеціальних добавок в раціон.

Омега-3

Гарним способом подбати про брак енергії може стати Омега-3. Цей вітамін допоможе зберегти мотивацію, покращити продуктивність та подбати про нервову систему. Вживайте горіхи та рибу або спеціальні добавки, аби отримати Омегу-3.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро