Спілкування з однодумцями — допомагає генерувати ідеї та забезпечує гарним настроєм. Своєю чергою, клуби — один зі способів, який допомагає об’єднати групу людей зі спільними інтересами та створити максимально комфортні умови для спілкування. Як працюють такі об’єднання? Як створити власний книжковий клуб?
Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA
Клуб по інтересах — це…
Людям властиво об’єднуватися в певні групи. Саме тому клуби можуть бути різними, мабуть, настільки, наскільки це можливо. Наприклад, вони можуть об’єднувати тих, хто:
- любить природу;
- займається спортом;
- переглядає фільми певних жанрів (драма, комедія, фентезі, жахи тощо);
- грають в комп’ютерні ігри тощо.
Як створити власний клуб
Перш за все, слід подбати про вибір тематики, адже саме від цього залежить майже все.
Наступним кроком стане назва. Цікава назва з урахуванням головної тематики клубу зможе привернути увагу потенційних членів вашого осередку. Також варто подумати над тим, чи можливе скорочення назви до абревіатур та чи гарно вона буде звучати.
Далі слід визначитися з місцем, де будуть проводитися зустрічі. Найкращими для цього локаціями стануть ті, які можна буде використовувати на регулярній основі. Це можуть бути коворкінги або інші спеціальні місця, які можуть надавати приміщення. Загалом зустрічі можуть проводитися будь-де, навіть у когось вдома.
Наступним кроком стане створення ресурсів в мережі клубу та розробка основного кодексу. Перший допоможе інформувати про зустрічі та знаходити нових членів, а другий — відрегулювати важливі аспекти, наприклад:
- посади й хто буде їх займати;
- дні для зустрічей та їх регулярність;
- діяльність (чим займається клуб, що для цього потрібно тощо);
- членський внесок та чи потрібен він.
Як залучити людей до товариства по інтересах
Постійне залучення нових членів — це головна особливість будь-якого клубу, адже саме так гарантується його розвиток. Для цього варто провести невелику рекламу, для якої слід підготувати загальну інформацію про клуб та перенести її на листівки, плакати й до мережі, до Facebook. Також не слід забувати про “сарафанне радіо”
Книжкові клуби: як їх організувати
Одним з найпопулярніших нині різновидів клубів за інтересами є читацькі гуртки. Завдяки ним різні люди, які люблять читати книги можуть спільно обговорювати цікаві сюжети, новинки книгарень та просто гарно проводити час
У книжкових клубах зустрічі можуть проводитися як онлайн, так й офлайн. Їх регулярність залежить від книги, яку читають учасники. Її обирають на голосуванні. Може бути одна на місяць, за умови якщо книга велика на 500-600 сторінок, то зустріч може бути одна на місяць та при тому, що всі учасники завершать читання. Якщо книга мала, то може бути 2-3 зустрічі на місяць, відповідно 2-3 прочитаних книги.
Окрім того, такий вид діяльності потребує більше сил на організацію. Наприклад, стосовно місця проведення. Ідеальними місцями стануть бібліотеки чи книгарні. Також слід подбати про питання фінансування. Якщо клуб буде брати членські внески, то йому будуть доступні, наприклад, спеціальні платні лекції.
Як проходять зустрічі в книжкових клубах
Літературні клуби проходять майже завжди по одному сценарію. Куратор зустрічі обирає автора та його твір, після чого готує невеличку розповідь про них. В кінці голова ставить питання, в результаті якого учасники або погоджуються ознайомитися з книгою або ні.
У випадку, якщо книга була обрана, людям надається певний час до наступної зустрічі, за який потрібно прочитати книгу. Вже коли учасники знову зустрічаються проходить обговорення книги, її сюжету, проблемних питань.
Інколи замість звичайних зустрічей можуть проходити тематичні лекції з сучасними авторами або відвідування різних культурних закладів, музеїв, бібліотек, виставок тощо
Відомі українські літературні клуби
Львівський клуб “Почитати”. Він був заснований у лютому 2013 року, коли ініціатрока проєкту Дзвінка Швед написала в Facebook оголошення про пошук людей, які хотіли б обговорити прочитані книжки.
Зараз клуб збирається двічі на місяць. Локації обираються залежно від тематики книги, про яку буде йти мова. Наприклад, обговорення “Механічного апельсина” Ентоні Берджеса проходило в унікальному барі в стилістиці роману.
Загалом представники клубу читають художню літературу. Декілька разів це була підліткова література.
Клуб “Пломінь” базується в Києві. Це об’єднання людей, яке проводить багато просвітницьких заходів. Окрім того, він органузовує літературні зустрічі.
Члени клубу зустрічаються в Козацькому Домі поблизу Майдану Незалежності. Нерідко вони обговорюють художню літературу, але інколи й публіцистику.
Зазначимо, що клуб щоквартально випускає культурологічний журнал і навіть видає книжки. Якщо відвідувач захоче написати статтю, то представники товариства допоможуть у цьому.
Загалом пошук літературних клубів можна почати з Goоgle, але з більшою ймовірністю знайти щось дійсно цікаве можна у Facebook, Instagram, Telegram.
Читайте також:
- Онлайн-вечірка чи тур у Карпати: як відсвяткувати випускний у 2024 році
- Солов’їна заряджає: підбірка свіжих українських пісень на 2024 рік
- Інвестиція в Перемогу: навіщо купувати військові облігації?
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!