Внутрішньо переміщені особи, які проживають в місті Київ можуть отримати у користування безплатне житло.
Про те, як отримати дім пояснюють у Мінреінтеграції.
Як ВПО отримати квартиру чи дім в Києві. Покроково
Крок 1. Насамперед переселенець має впевнитися, що він стоїть на обліку ВПО та має підтверджуючі документи (довідка ВПО). Після цього людині слід звернутися до ЦНАПу із заявою та документами. Там ви маєте повідомити, що ви є на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО та плануєте стати на облік у число тих громадян, які потребують житлового приміщення з фондів житла для переселенців.
Зверніть увагу, що пріоритет на отримання житла матимуть:
багатодітні сім’ї;
сім’ї з дітьми;
вагітні жінки;
особи, які втратили працездатність;
особи з пенсійного віку з-поміж тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання.
Кожна особа ВПО проходить бальний рейтинг, за яким визначають її пріоритетність.
Крок 2. Після того, як ви станете на облік Районна державна адміністрація міста Києва буде стежити за тим, чи надходять пропозиції про придатне житло. Якщо приміщення буде на балансі, то протягом 3 робочих днів установа приймає рішення про його надання особі. Зверніть увагу, що право на першочергове отримання житла рахують за пріоритетністю.
Крок 3. Після того, як вам повідомили про отримання житла, вам видають ордер. ВПО повинна звернутися до КП з експлуатації і ремонту житлового фонду “Житлосервіс”, який розташований за адресою Дніпровська набережна, 26 Б. Переселенець укладає договір користування (найму). Після цього можна вселятися у нове житло. Сплата комунальних послуг відбувається за їх нарахуванням.
Нагадаємо, що ми розповідали історію бахмутянки Оксани Гапієнко, яка отримала житло на Львівщині за бальною системою.
Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими і оглянув захоплені території.
Про це повідомляють російські пропагандистські джерела.
Покровський район, приїзд пушиліна
Денис пушилін відвідав тимчасово окуповані місто Гірник і селище Курахівка. Сюди він завітав у супроводі російських військових, які руйнують українські міста.
Окупанти відзвітували пушиліну про захоплення населених пунктів і показали руйнування. На кадрах, знятими окупантами, видно, що пошкодження населених пунктів не критичні. Є будівлі, які отримали мінімальні пошкодження і можуть бути відновлені. Також на кадрах видно, що в населених пунктах залишаються цивільні.
Окремо пушилін показав релігійні споруди. Ватажок “днр” особисто зустрівся з отцем Серафимом, який служить у Хрестовоздвиженському храмі в Гірнику. Він пообіцяв священнослужителю, що окупаційна влада, нібито, буде поступово “відновлювати” храми.
Нагадаємо, що місто Гірник росіяни окупували 28 жовтня 2024 року. Курахівка була захоплена росіянами 3 листопада 2024 року.
Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів про те, яка ситуація була на Донеччині та безпосередньо в самому Бахмуті. Даємо посилання на видання та онлайн архіви, до яких можна долучити і свої сімейні спогади.
Голодомор в Україні
В 1932-1933 роках радянська влада вчинила акт геноциду українського народу, точні цифри загиблих від голоду невідомі й досі. Офіційні дані кажуть про 4-10,5 мільйонів жертв. Однак, ці цифри недостовірні: кількість загиблих приховували, часто в документах не писали справжню причину смерті.
Марко Залізняк, фотохудожник та краєзнавець з Донеччини, зазнімкував, що відбувалося на Сході України в період з 1920-х до початку 1930-х. років. Праці Залізняка зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України. Тут і розкуркулення селян, відбирання хліба та виселення людей до Сибіру.
Що сьогодні є рядовий знімок, те завтра буде історією,
казав Марко Залізняк // краєзнавець з Донеччини
Його фотороботи взяли за основу при створенні документальних фільмів “Миті нашого життя”, “Симфонія Донбасу”, “Голодомор” та інші.
Під час Голодомору тогочасна влада запрошувала Залізняка працювати фотографом у НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ), але він не погодився, бо знав, що насправді означала б така співпраця.
Сьогодні в музеї Голодомору будь-хто може поділитися своєю історією зі світом. Якщо Ваші рідні стали свідками геноциду, розповісти їхні свідчення можна на сайті музею. У випадку, якщо ваш рідний помер від Голодомору, дані про його смерть можна занести у Єдиний реєстр жертв за посиланням.
Своїми історіями люди ділилися, щоб не дати їм загубитися. Ми публікуємо спогад пані Віри Канарейської. Вона народилася у селі Григорівка, у Бахмутському районі. Мати пані Віри була арештована і померла у в’язниці за приховування їжі.
За посиланням ви можете знайти мапу свідчень по всій Україні, де люди розповіли про Голодомор зі слів рідних чи власних дитячих спогадів.
Бахмут — 500 прізвищ жертв
Наша редакція розпитала у завідувача відділу Бахмутського краєзнавчого музею Ігоря Корнацького, що відомо про знищення людей під час Голодомору в Бахмутському районі.
Бахмутський краєзнавчий музей проводив роботу зі збирання свідчень очевидців Голодомору. Чимало зусиль і праці до цієї кропіткої роботи приклав у 2000-ні роки районний державний архів. Результатом цієї праці стало декілька документальних видань як от збірка “Скорботний тлін”, де зібрані імена кількасот жертв голоду на території міста Бахмут, на той час Артемівська, це близько 500 прізвищ. Як розповів Ігор Корнацький, згодом ці дані увійшли до національної книги пам’яті жертв Голодомору до тому по Донецькій області.
“Статистика звичайно не повна і сумнівна, тому що вона ґрунтується на даних тогочасної реєстрації актів цивільного стану, де причини зазначалися, але часто не достовірні, відомо що факти голоду замовчували і точну статистику назвати навіть сьогодні досить важко”, — пояснює Ігор Корнацький.
Ще десять років тому співробітникам Бахмутського музею доводилося розмовляти із очевидцями Голодомору, які розповіли про спогади із дитячих літ. Насправді свідчень від очевидців в Бахмуті дуже мало, мова йде про десятки записів, адже чимало людей, які застали геноцид, вже пішли з життя, розповідає завідувач відділу Бахмутського краєзнавчого музею.
Ігор Корнацький додає, що про голод, який був в 1932-1933 роках на території Луганщини, яка на той час входила до складу Донецької області доповідали навіть у звітах партійні чиновники.
“Звідти доходили навіть у звітах партійних чиновників страшні випадки масового голоду на цих територіях. Є така записка і по артемівському району де засвідчується факти голоду в довколишніх селах”, — каже краєзнавець.
Ігор Корнацький прокоментував й питання, про голод, який росіяни застосовують до українських полонених, як метод катування.
“Нічого не змінилося у тактиці загарбників, якою вона була в 20-30 ті роки ХХ століття, така сама вона і зараз. Не обов’язково це спадкоємність якогось радянських методів. Це звичайна тактика геноциду, нехтування людським життям, людською гідністю, те з чим Україна зустрічалася в усіх загарбницьких спробах росії”, — резюмує пан Корнацький.
Світ і Голодомор. Визнання геноциду
Зазначимо, що й сьогодні в росії Голодомор часто спростовують як явище геноциду. Станом на сьогодні не всі країни визнали Голодомор, який вчинила радянська влада актом геноциду.
Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 17 держав до 2022-го року. Станом на зараз, Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу 32 країни світу. Румунія визнала Голодомор злочином проти людства й українського народу, також Білоруська опозиція визнала Голодомор геноцидом українського народу.
Пам’ятка для українців
Якщо ви прагнете більше дізнатися та усвідомити, які наслідки спричинив Голодомор 1932–1933 років, на сайті Українського інституту національної пам’яті підготували перелік видань, які можна легально завантажити.
“Репресовані” щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні“. Селянин, учителька, студент, партієць фіксували свої почуття, писали про те, що бачили. Завантажити: https://cutt.ly/EMRSBpt.
“Людяність у нелюдяний час“. Книга про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував. Завантажити: https://cutt.ly/eMRS59s.
“Скажи про щасливе життя“. Збірка спогадів сільської вчительки Анастасії Лисивець про Голодомор. Завантажити: https://cutt.ly/8MRDEHz.
“По той бік себе“. Книга психологині про соціально-психологічні й культурні наслідки Голодомору та сталінських репресій. Завантажити: https://bit.ly/3Oz7ZSK.
Читайте також:
“Прадід пішов з дому та оселився на березі ставка, що зараз зветься Північним”, – бахмутянка про виживання родини в Голодомор
Бахмутська міська військова адміністрація повторно звернулась до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України стосовно обґрунтування застосування регіонального коефіцієнту 0,5 для розрахунку компенсації за знищені […]
Українці зможуть подавати заяви на отримання грошової компенсації за програмою єВідновлення не лише через застосунок Дія, а й через будь-який ЦНАП на підконтрольній території України […]
Внутрішньо переміщені особи, які зараз проживають у Вінниці чи Вінницькій області можуть отримати грошову. Переселенці, можуть розраховувати на 5 тисяч гривень на процес пошуку житла, […]