Внутрішньо переміщені особи, з-поміж соціально-вразливих, можуть отримати безоплатне модульне житло з усіма вигодами.
Про це повідомляє благодійний громадський фонд “Рокада” у Чернігові.
Безкоштовне житло для ВПО
Благодійники в Чернігові пропонують безплатне житло для переселенців під назвою Q-home. Це дерев’яний модульний будинок, який буде гарним рішенням, якщо немає житла.
Команда “Рокада” розглядає звернення людей, які є потенційними претендентами на установлення дерев’яних модульних будиночків, на земельних ділянках сімей, чиє житло було зруйноване внаслідок військових дій.
Якщо ви втратили свій дім та не маєте ресурсів для відбудови будинку власними силами, звертайтесь за телефоном +380 (67) 337 0161. Телефонувати можна з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Лінії можуть бути перевантажені, тож дзвонити варто кілька разів.
У середині кожного будинку є вся сантехніка, та меблі, що необхідні для комфортного проживання. Будівельна організація встановлюватиме таке житло на земельні ділянки з повним підключенням до мереж водопостачання, каналізації та електрики. Безкоштовне житло для українців надається терміном на 10 років, це приблизний строк його експлуатації.
Хто має право на отримання житла?
Отримати модульне житло можуть не всі переселенці, нижче ми перелічуємо категорії ВПО, яким буде доступна опція безплатного дому:
- особи, які проживали у (зруйнованому) будинку до 2022 року, особа є постійним мешканцем того ж села/міста;
- власник має документи на землю та будинок;
власник має намір проживати на своїй ділянці на постійній основі; - особу влаштовує Q-home і вона підтверджує намір жити в ньому;
- особа є соціально-вразлива, і у неї немає ресурсів аби відбудувати дім самостійно;
- поточні умови проживання є неякісні за стандартами, або є ризик виселення.
Зверніть увагу, що першочергово претендувати на встановлення такого будиночка, можуть сім’ї, які мають наступні категорії вразливостей:
- родина, яка має лише одного з батьків з одним або більше дітьми віком до 18 років, або з особами похилого віку (60+ років);
- родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (60+ років), або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
- родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання ітп.);
- прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.
Читайте також:
- Уряд обмежив компенсації за знищене житло: кого торкнуться зміни
- Як подати заявку в Дії на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото
- Стартувала виплата компенсацій за зруйноване житло: як забронювати кошти
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!