Як отримати безкоштовне житло для ВПО: умови

Семаковська Тетяна 12:00, 22 Січня 2024
Модульне житло для переселенців / Facebook

Внутрішньо переміщені особи, з-поміж соціально-вразливих, можуть отримати безоплатне модульне житло з усіма вигодами.

Про це повідомляє благодійний громадський фонд “Рокада” у Чернігові.

Безкоштовне житло для ВПО

Благодійники в Чернігові пропонують безплатне житло для переселенців під назвою Q-home. Це дерев’яний модульний будинок, який буде гарним рішенням, якщо немає житла.

Команда “Рокада” розглядає звернення людей, які є потенційними претендентами на установлення дерев’яних модульних будиночків, на земельних ділянках сімей, чиє житло було зруйноване внаслідок військових дій.

Якщо ви втратили свій дім та не маєте ресурсів для відбудови будинку власними силами, звертайтесь за телефоном +380 (67) 337 0161. Телефонувати можна з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00. Лінії можуть бути перевантажені, тож дзвонити варто кілька разів.

Модульний будинок
Модульний будинок / Facebook

У середині кожного будинку є вся сантехніка, та меблі, що необхідні для комфортного проживання. Будівельна організація встановлюватиме таке житло на земельні ділянки з повним підключенням до мереж водопостачання, каналізації та електрики. Безкоштовне житло для українців надається терміном на 10 років, це приблизний строк його експлуатації.

Хто має право на отримання житла?

Отримати модульне житло можуть не всі переселенці, нижче ми перелічуємо категорії ВПО, яким буде доступна опція безплатного дому:

  • особи, які проживали у (зруйнованому) будинку до 2022 року, особа є постійним мешканцем того ж села/міста;
  • власник має документи на землю та будинок;
    власник має намір проживати на своїй ділянці на постійній основі;
  • особу влаштовує Q-home і вона підтверджує намір жити в ньому;
  • особа є соціально-вразлива, і у неї немає ресурсів аби відбудувати дім самостійно;
  • поточні умови проживання є неякісні за стандартами, або є ризик виселення.

Зверніть увагу, що першочергово претендувати на встановлення такого будиночка, можуть сім’ї, які мають наступні категорії вразливостей:

  • родина, яка має лише одного з батьків з одним або більше дітьми віком до 18 років, або з особами похилого віку (60+ років);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (60+ років), або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання ітп.);
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Без орендної плати: як бахмутянка отримала квартиру на Львівщині

Семаковська Тетяна 18:19, 20 Листопада 2023

Бахмутянка Оксана Гапієнко разом з сином Сашком живе на Львівщині в евакуації, тут героїня отримала безплатне пільгове житло. Жінка виховує хлопчика з ДЦП, тож підпадає під вразливу категорію населення. Таке житло є у різних громадах України, часто воно перебуває на балансі міста.

Редакція розпитала бахмутянку, як їй вдалося отримати квартиру на Львівщині, а також чи задоволена переселенка новими умовами.

Як все починалося?

Оксана Гапієнко разом з дитиною мешкала в Бахмуті, її син Сашко живе з ДЦП. Коли почалася війна, жінці довелося евакуюватися самотужки. Родину прийняли на Львівщині, спершу пані Оксана проживала у місті Стебник. Квартира у сусідньому місті Дрогобичі відчутно била по сімейному бюджеті, тож бахмутянка почала шукати можливість отримати житло в оренду на безплатній основі.

У цьому жінці допоміг мер міста Тарас Кучма, який пішов на зустріч та посприяв тому, що переселенка отримала житло. Спершу жінка пішла в місцеве земельне управління, аби дізнатися чи є в області пільгове житло для ВПО. Оскільки бахмутянка належить до вразливої категорії населення, вона стала у чергу на квартиру. Загалом пані Оксана чекала 7 місяців, аби отримати помешкання. Цей процес дуже та довготривалий складний, каже співрозмовниця, тож підготуйтеся до бюрократії.

Якщо ви також плануєте спробувати шукати квартиру на безоплатній основі у своїй громаді, вам потрібно зібрати перелік документів, зокрема це:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про те, що ви є батьком/матір’ю чи опікуном особливої дитини;
  • кількість членів родини;
  • податковий номер з пенсійного фонду;
  • довідка про те, що дитина постраждала від бойових дій тощо.

Квартира за бали

Оксана Гапієнко отримала свою квартиру в оренду за бальною системою. Команда юристів з БФ “Право на захист” пояснює, як сама працює ця схема. Відтак, пріоритетність надання для переселенців житлових приміщень з фондів житла для ВПО визначається за кількістю балів, що набере родина.

До пріоритетних відносять такі критерії:

  • сім’ї з трьома і більше дітьми — 27 балів;
  • сім’ї з двома дітьми — 26 балів;
  • сім’ї з однією дитиною — 25 балів;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки — 24 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність — 23 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку — 22 бали.

Також пріоритет надають родинам загиблих військових, особам з інвалідністю тощо.

Після того, як людині надають житло, вона зобов’язується дбати про нього, а якщо захоче переїхати в інше місто по ВПО, то квартиру передадуть людям, які також її потребуватимуть. Зверніть вагу, що особа, яка має пільгове житло не звільняється від сплати житлово-комунальних послуг.

Бахмутянка отримала своє нове житло у місті Стебник, новими умовами жінка дуже задоволена. Переселенці з сином виділили двокімнатну квартиру з ванною, туалетом, кухнею, пральною машиною.

Втім нюанс все ж є, квартира бахмутянки на третьому поверсі, а пандуса у під’їзді немає. Однак, каже пані Оксана, це не біда, адже головне, що у Сашка тепер є охайний та зручний дім та навіть власна кімната.

Крім того, у місті для діток є майданчики для ігор, школи, дитсадки та вся потрібна інфраструктура, каже бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Благодійники купили житло 7-річному хлопчику з Бахмута

Семаковська Тетяна 11:28, 23 Жовтня 2023
Стас із Мартою Левченко у “Місті Добра”/Facebook

Колишній військовий Петро Волощенко з позивним “Стоун” родом з Полтави. Чоловік воював на Бахмутському напрямку, тут він познайомився з місцевим мешканцем, 7-річним Стасиком. Дитина проживала з батьками в Бахмуті. Війсковий вмовив його родину евакуюватися. Зараз хлопчик живе у Дніпрі, а благодійники придбали для родини бахмутян нове житло.

Історію Стаса розповіли у Радіо Свобода.

Стас з Бахмута

7-річного Стаса з Бахмута разом з батьками евакуювали до Чернівців наприкінці 2022 року. Вмовити родину виїхати зміг військовий Петро Волощенко. До того, сім’я Стаса жила під обстрілами десять місяців.

За словами матері хлопчика, вона боялася, що за евакуацію треба платити гроші, втім це виявилося неправдою, каже жінка. Військові ризикуючи життям вивезли родину до Чернівців. Прихисток допомогла знайти керівниця благодійного фонду “Я майбутнє України” Марта Левченко. Захисник Петро Волощенко подружився з хлопчиком та став його хрещеним батьком після евакуації.

З Чернівців родини перебралася до Дніпра, тут завдяки благодійникам сім’я бахмутян отримала нове житло. Доклався до допомоги також захисник Бахмута, який евакуював хлопчика. Зараз родина обживається на новому місці.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]