Як долучитись до Асоціації молодих ВПО України: візія та плани об’єднання

Микола Ситник 14:35, 28 Січня 2024
Асоціація молодих ВПО
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Нещодавно Асоціація молодих ВПО на форумі підписала спільну декларацію з потреб молодих внутрішньо переміщених осіб. Документом учасники задекларувати спільні цінності та візію, що визначають, як саме об’єднання підтримуватиме молодих ВПО.

Ініціатором ідеї став громадський і політичний діяч, колишній голова Молодіжної ради в Бахмуті Аркадій Петросян. 

Підтримка молодих ВПО України

Голова організації Аркадій Петросян наголосив, що Асоціація молодих ВПО України має на меті об’єднати та підтримати молодих переселенців.

Декларація
Підписанти декларації / скриншот

Це декларація молодих ВПО України. Її підписали громадські організації, які релоковані або працюють в контексті допомоги молодим внутрішньо переміщеним особам. Вона програмна, це наші цінності. Створена Асоціація молодих ВПО України працюватиме над покращенням життя молодих переселенців, над їхньою інтеграцією в нові громади. Мета Асоціації — це робота з молоддю, адвокація їх прав та допомога для них,

розповів голова Асоціації молодих ВПО // Аркадій Петросян

Незабаром організатори викладуть декларацію в онлайн-доступ. До її підписання зможуть долучитися всі охочі. До слова, приєднатись до Асоціації молодих ВПО України можна за реєстраційною формою.

Більше про вплив та плани Асоціації молодих ВПО дивіться у репортажі Романа Потапенка для Бахмут IN.UA.

Ініціативу реалізує ГО “Український центр міжнародних відносин” за підтримки Ради Європи та European Youth Foundation.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тренуємо спину та ноги: як підготуватися до служби розповідають Вовки Да Вінчі

Семаковська Тетяна 17:42, 4 Березня 2024
Рекрутинговий центр / фото Роман Балук

“Я свідомо пішов у ЗСУ, бо зрозумів, що треба захищати країну. Якщо до мене в квартиру увірветься грабіжник, я ж не буду стояти і дивитись, як він грабує мене”, — говорить Дмитро Козятинський, бойовик медик “Ульф”.

Мобілізація в Україні триває, аби залучити та мотивувати людей захищати свою країну зараз почали працювати рекрутингові центри. Фактично вони допомагають людині знайти своє місце в армії, незалежно від статі. Редакція поговорила з Дмитром Козятинським, поки військовий на ротації він виконує роль рекрутера у Вовках Да Вінічі, а на фронті працює бойовим медиком у медслужбі “Ульф”, яку заснувала Аліна Михайлова, активістка та керівниця медичної служби батальйону Вовки Да Вінчі.

Розпитали Дмитра про те, як підготуватися до армії, як мобілізуватися та чи варто чекати повістку?

Підготовка до армії у цивільному житті

Дмитро Козятинський у цивільному житті працював в IT-сфері, згодом ноутбук він замінив на медичні рукавиці та турнікети. У 2023 році перевівся у батальйон Вовки Да Вінчі, де служить бойовим медиком. Для цієї посади вам не потрібно мати медичну освіту, достатньо буде пройти курси, каже чоловік.

Курси домедичної допомоги у Києві проводять “Солом’янські котики”, тут можна опанувати ази медицини/ фото Telegram

Зараз Вовки на ротації, але це не час відпочинку, члени батальйону тренуються на полігонах, прокачують свою фізичну витривалість, а поміж тим працюють у рекрутинговому центрі Вовків Да Вінчі.

Дмитро вважає, що не варто чекати, коли вам дадуть повістку, а самому свідомо зробити свій вибір та обрати бригаду, де ви хочете нести службу. Також варто підготуватися фізично. Наприклад, записатися на курс загальної військового вишколу та пройти базовий курс тактичної медицини.

Якщо у вас є фінансова можливість, можна пошукати курси по дронах, вони зазвичай платні каже Дмитро, та пояснює, що під час навчання людина може розбити дрон чи значно його пошкодити, тому навчання коштовне.

Витривалість в армії

Сильні ноги та міцна спина, це те над чим варто працювати готуючись до мобілізації / фото ілюстративне

Фізична форма та витривалість в армії також важлива. Дмитро радить тим, хто планує мобілізуватися зміцнити м’язи спини, тому що потрібно буде носити важке екіпірування. Щоб підвищити витривалість займайтеся кардіо, а також не забувайте підкачати ноги, адже швидка ходьба та біг важливі для бійця.

Звісно, краще готуватися з тренером, але це не обов’язково. Ви можете просто почати бігати. Витривалість – це основне. Людина може за кілька місяців вже навчитися з нуля бігати кілька кілометрів,

каже Дмитро // у коментарі

Військове спорядження

Після того, як ви прибудете до частини вам видадуть військове спорядження. Дмитро Козятинський пояснює, що наперед краще не купувати екіпірування, адже базовим спорядженням забезпечують. 

Якщо ви самостійно прийдете в ТЦК, то вас спочатку відправлять в навчальний центр, а там людей розподіляють по підрозділах залежно від потреб війська. Водночас каже бойовий медик, якщо ви знаєте бригаду чи батальйон, де плануєте служити, то краще зв’язуватися напряму з ними. Наприклад, у Вовків Да Вінчі є два рекрутингові центри, у Києві та Львові. Сюди можна прийти та розпитати про все, що вас цікавить.

Рекрутинговий центр у столиці / фото Валентина Поліщук

“Ми стараємося максимально враховувати побажання людини. От недавно до нас приходила людина з 10-річним досвідом кухаря, запропонували їй посаду кухаря, але вона наполягла на тому, що хоче служити в піхоті. Якщо людина чудовий водій, ми можемо запропонувати посаду водія, а якщо дуже давно працює з документами, пропонуємо посаду діловода і так далі. Вакансій багато, вони є на будь-якій смак і бойові, і небойові”, — пояснює Дмитро.

Зараз в рекрутинговий центр Да Вінчі більше приходять чоловіки, але також цікавляться вакансіями жінки. 

“Ми стараємось в піхоту не брати жінок, бо це фізично важко”, — каже Дмитро Козятинський.

Що треба для переводу в іншу частину?

Танкісти Вовки Да Вінчі / фото Facebook

Військові, з якими ми спілкувалися раніше, нерідко зазначали за непрофесійне командування. Власне, саме дії некомпетентних людей в армії змушують бійців задумуватися про перевід в іншу частину. Дмитро Козятинський також перевівся у батальйон Вовків Да Вінчі. Зі свого досвіду бойовий медик розповідає, що це досить довгий процес.

Взагалі перевестись можна, але це дуже довготривалий процес. Зараз підрозділи не відпускають людей. Тому, щоб перевестися треба, щоб бригада або батальйон, який хоче цю людину до себе перевести, зробив такий наказ,

пояснює медик // про етапи переводу

Цей наказ проходить через Генштаб, процедура займає 2-3 місяці. У батальйоні Вовків Да Вінчі були люди, яких вони переводили до себе з інших підрозділів, зараз така можливість також є.

На думку Дмитра люди хочуть служити у батальоні не просто так, а через його цінності.

“Ми цінуємо особовий склад, не посилаємо людей у піхоту, якщо вони не готові. Наш батальйон — це одна велика сім’я. Крім того, ми постійно навчаємося, а потім навчаємо особовий склад. А ще у нас є взаємоповага абсолютно на всіх рівнях, починаючи з рядового війця і закінчуючи комбатом”, — каже Дмитро.

Він додає, що зараз в армії не вистачає людей, водночас практично з будь-якими цивільними навичками можна знайти місце в армії. Моніторити вакансії у ЗСУ можна в соціальних мережах підрозділів та на інших платформах, зокрема Lobby X.

Дмитро пояснює, що їх батальйон або знаходиться на бойових позиціях, або на ротації. Втім не всі це розуміють, бували випадки, коли люди цікавилися, чи не можна проходити службу в Києві.

Що таке психологічна готовність до бойових дій?

Морально підготуватися важко, але в цілому, можливо, розмірковує Дмитро. Він радить переглядати відео без цензури, аби знати як може виглядати складне поранення, ампутація, масивна кровотеча тощо. 

“Армія – це дуже великий вихід із зони комфорту й вихід з вашої бульбашки. Це зріз суспільства, а не моноліт, тут абсолютно різні люди, з села, з міста, з різними уявленнями про життя, різним досвідом. Найголовніше тут спілкування – це взагалі, я думаю основне, а без цього вміння буде важко”, — каже Дмитро 

Ми запитали військового йому думку про мобілізацію. Дмитро пояснює, що через те, що людей недостатньо на фронті ТЦК вдаються до різних методів.

Вовки Да Вінчі / фото Валентина Поліщук

“Звісно ж, ефективніша буде людина, яка пройшла у підрозділ сама, яка вмотивована, має якусь підготовку, або хоча б розуміла, куди вона йшла. Загалом люди з рекрутингового центру будуть, скоріш за все, ефективніші. Але, розумієте, в нас така ситуація, що людей, які приходять самостійно, може бути недостатньо. Тобто, їх по факту недостатньо. У нас повномасштабна війна і воювати будуть всі”, — розказує Дмитро.

Чоловік ввічливо прощається та поспішає завершити розмову, по той бік трубки я чую метушливі голоси, бо до рекрутингового центру прийшли відвідувачі й Дмитро має вже іншу задачу — відповісти на всі питання чоловіка чи жінки, допомогти зрозуміти, де він чи вона буде корисний.  

Рекрутингові центри Вовки Да Вінчі зараз працюють у Львові та Києві. Щоб потрапити до Вовків Да Вінчі потрібно заповнити онлайн-форму на сайті батальйону. Номер гарячої лінії: 0800 4004 03.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога для військових та рідних загиблих: як отримати бахмутянам

Семаковська Тетяна 16:20, 4 Березня 2024
Прапорці з іменами загиблих військових, Київ / фото з відкритих джерел

У 2024 році родини загиблих бахмутян (йдеться про рідних військовослужбовців) можуть розраховувати на грошову підтримку коштом бюджету Бахмутської територіальної громади.

Яку виплати можуть отримати рідні військового/вої — редакції повідомили у відповіді на запит.

Виплати військовим та родичам загиблих

Бахмутська міська територіальна громада заклала кошти у бюджет для виплати військовим, йдеться про:

  • учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, які брали участь в АТО/ООС, захисникам та захисницям України при звільненні з військової служби. В 2024 році на це виділили 394 тисячі гривень. Передбачено надання допомоги розміром до 8,7 тисячі гривень;
  • сім’ям загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисникам та захисницям України. В 2024 році на це виділили 300 тисяч гривень. Передбачено виплату допомоги у розмірі 5 тисяч гривень на члена родини загиблого (померлого).

Допомога на поховання військового

Родина загиблого військовослужбовця також може отримати кошти на поховання:

  • членам сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України на поховання ветеранів війни виділили 300 тисяч гривень, передбачено надання грошової допомоги на особу в розмірі 15 тисяч гривень;
  • членам сімей загиблих/померлих учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України на спорудження надгробків загиблим/померлим ветеранам виділили 220 тисяч гривень, а передбачено надання допомоги у розмірі 20 тисяч гривень на особу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати родині загиблого

Грошова допомога для військових та рідних загиблих: як отримати бахмутянам

У 2024 році родини загиблих бахмутян (йдеться про рідних військовослужбовців) можуть розраховувати на грошову підтримку коштом бюджету Бахмутської територіальної громади. Яку виплати можуть отримати рідні […]

Вагітна жінка в Україні

Як жінці отримати допомогу в зв’язку з вагітністю та пологами: інструкція

Допомога вагітним жінкам в Україні 2024 як й в попередніх роках оформлюється регіональними органами соцзахисту. Її надають й жінкам ВПО. Редакція пояснює, хто саме може […]

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 6 березня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

14:40, 03.03.2024 Микола Ситник
Евакуація потягом

Як евакуаційний потяг із Донеччини курсуватиме в березні

У Донецькій області продовжується евакуація цивільних мешканців. За рішенням Урядового Координаційного штабу, з 18 квітня обов’язкова евакуація здійснюється до Житомирської області. У березні потяг із […]

09:15, 03.03.2024 Микола Ситник