Урбаністичний форум назвав ключові принципи для відновлення України

Микола Ситник 16:41, 4 Жовтня 2023
Учасники Українського урбанфоруму
Учасники Українського урбанфоруму / фото Facebook

У липні 2023 року Український урбаністичний форум висловив свою думку, щодо того як повинна відбуватись відбудова України. Так, як відновлення є комплексним процесом, то спільнота сформувала його ключові принципи.

Відновлення України

Сьогодні ми переживаємо період, який вважається трагічним і ключовим в історії нашої країни. Російська армія завдає шкоди інфраструктурі, руйнує наші міста і села, позбавляє нас відчуття безпеки та дому. Наші виклики стають дедалі важчими. Проте у той же час у нас з’являються можливості, завдяки європейській інтеграції, для якісних змін. Однак, і вони потребують довгострокового планування та стратегічних рішень.

Повноцінне відновлення України неможливе без повернення територіальної цілісності та деокупації всіх українських земель. Це залишається найважливішою метою для нашої держави та суспільства. Втім, спостерігаємо, що процес відновлення вже стартував.

Проте він не обмежується лише відновленням матеріальних ресурсів та міст. Воно також означає перегляд принципів та підходів до державної політики.

Відновлення — це складний процес, який вимагає участі різних рівнів влади та партнерства з громадськістю. Ключовим аспектом є розвиток стійких інституцій, національних та місцевих, які візьмуть на себе відповідальність за розробку та втілення сталих увал та програм.

Основні принципи для відновлення

Національний форум українських урбаністів сформулював п’ять ключових принципів для відновлення України:

  • Справедливість, що означає верховенство права, інклюзивність, практичне втілення прав людини й пріоритизацію потреб тих, хто найбільше потребують підтримки. 
  • Партисипативність, що означає громадянську участь, залучення і врахування потреб різних соціальних груп і зацікавлених сторін при розробці та реалізації державних політик і програм з особливим фокусом на раннє залучення, прозорість, а також належне і своєчасне інформування.
  • Субсидіарність, що означає розв’язання проблем на найнижчому з рівнів влади, де це можливо зробити якісно й ефективно. 
  • Обґрунтованість, що означає базованість на якісних і надійних даних, результатах досліджень, а також критичному аналізі попереднього досвіду та можливих наслідків впроваджуваних рішень і програм. 
  • Сталість, що означає довгострокове планування і врахування повних життєвих циклів, прагнення до кліматичної нейтральності, турботу про наступні покоління, збереження і відновлення природи.

Ці принципи відображають важливість справедливості, участі, інновацій і сталого розвитку у процесі відновлення України. Проте, працюючи над змінами, ми повинні не залишати нікого поза увагою. Це стосується кожної сфери нашого життя: чи то житлова сфера, чи освіта, чи соціальна політика та медицина. 

Ми відстоюємо цінності свободи й демократії, і це передбачає соціальну єдність та уникнення глибоких соціальних нерівностей. Відновлення полягає в розвитку суспільства на цих цінностях і у допомозі тим, хто цього потребує.

Читайте також

Матеріал підготувала Іра Кріксон

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 14 Червня 2024
Реєстрація на презентацію / фото ілюстративне

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня в Одесі.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Післявоєнна відбудова Бахмута

Універсальна концепція післявоєнної відбудови кварталу “Сталева Мрія Бахмут” передбачає створення нового району в межах вулиць Чайковського, Захисників України, Декабристів та Ювілейна, до межі селища Хромове. У цьому кварталі Бахмута зможуть проживати близько 18 тисяч мешканців.

Презентація проєкту запланована на 7 липня 2024 року. Вона почнеться о 13.00 у місті Одеса. Інформацію про місце проведення заходу буде додатково повідомлено телефонним дзвінком.

Як долучитися

Реєстрація на зустріч вже доступна за посиланням. Кількість учасників обмежена.

Скористатися можливістю взяти участь в публічних обговореннях можуть:

  • мешканці усієї Бахмутської громади;
  • усі небайдужих до процесу відбудови (відновлення);
  • фахівці у сфері просторового планування, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства;
  • ті, хто цікавиться даною концепцією або готовий долучитися до робочої групи з її вдосконалення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:40, 10 Червня 2024
Замінована територія / фото ДСНС України

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації проєктів з відновлення України

Про це повідомили в Мінекономіки.

Реєстр замінованих територій

Реєстр замінованих територій України будуть формувати спеціалісти на основі наявної інформації з різних джерел, зокрема, щодо результатів проведення нетехнічного обстеження земель чи відомості про дослідження ділянок, через забруднення яких власникам надали місцеві податкові пільги та інше.

Також до реєстру можна буде вносити результати обстеження, які провели за допомоги супутникових знімків чи інших технічних засобів сканування. До реєстру включатимуть всю територію, де велися бойові дії. Це стосується й тимчасово окупованих територій.

Для чого буде використовуватися реєстр

Завдяки реєстру можна буде відстежувати процес розмінування територій майже в реальному часі та планувати подальші роботи. Крім того, влада зможе надавати місцевим витяги про статус земель в їх власності, зокрема, з інформацією щодо забруднень вибухонебезпечними предметами.

Використовувати державний реєстр замінованих територій планують й для автоматизації процесів у сфері гуманітарного розмінування та для подальшої реалізації проєктів з відновлення України з урахуванням усіх ризиків.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Одесі обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян та інших небайдужих до процесу післявоєнної відбудови України запрошують взяти участь у презентації та обговоренні універсальної концепції “Сталева Мрія Бахмут”. Подія відбудеться 6 липня […]

12:30, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

В Україні з’явиться державний реєстр замінованих територій: як він працюватиме

В Україні планують створити перший державний реєстр територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Він дозволить прискорити процеси у сфері гуманітарного розмінування, а також створити умови для реалізації […]

11:40, 10.06.2024 Скопіч Дмитро
відбудова Бахмута

Бахмутян збирають у Полтаві на презентацію відновлення: реєстрація

Бахмутян, які зараз проживають у місті Полтава, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 11 червня о 10:30. […]

Відновлення житла: топ-3 платформи від експертів

Команда БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” виокремила корисні онлайн-платформи, які допомагають ефективно координувати процеси відновлення житла у постраждалих від війни громадах України.

У Кам’янець-Подільську обговорюватимуть з громадянами план відбудови Бахмута: як долучитися

Бахмутян, які зараз проживають у місті Кам’янець-Подільський, запрошують долучитися до презентації проєкту “Сталева мрія Бахмут” та його публічного обговорення. Зустріч відбудеться 28 травня о 13:00. […]

12:00, 19.05.2024 Скопіч Дмитро