Сили оборони стягують та утримують у районі Бахмута резерви російської армії — ISW

Семаковська Тетяна 11:08, 6 Серпня 2023

Град ЗСУ 0632d

ЗСУ продовжують стягувати російські війська під Бахмут та утримувати їх у цьому районі, незважаючи на зниження темпу українських контрнаступальних операцій. Водночас окупанти перекидають велику кількість резервів на Бахмутський напрямок, аби відвоювати нещодавно втрачені панівні висоти на північ від Бахмута.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка в районі Бахмута?

Аналітики зауважили, що останніми днями українські наступальні операції на південному та північному флангах Бахмута сповільнилися. Експерти припускають, що утримання резервів окупантів поблизу міста-фортеці і було однією з головних цілей контрнаступальних дій.

«Швидкість просування українців у районі Бахмута сповільнилася останніми тижнями. Українські операції навколо Бахмута стягнули додаткові російські частини та формування в район Бахмута та утримали російські сили в цьому районі. Ймовірно, це було однією з головних цілей (ред. операцій)», — оцінили в ISW.

Читайте також:  

Російські війська розгорнули елітні формування та частини для підтримки оборонних дій навколо Бахмута. Наразі поблизу міста діють елементи 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії (ПДВ), 11-ї бригади ПДВ, 106-ї дивізії ПДВ та 364-ї бригади спецназу (Головне управління Генштабу рф).

Експерти ISW також помітили, що підрозділи 31-ї бригади ПДВ зараз обороняють південний фланг Бахмута. Оприлюднені напередодні кадри, які свідчать про те, що підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії (8-а гвардійська загальновійськова армія, Південний військовий округ) нещодавно прибули на Бахмутський напрямок.

«Прибуття цих підрозділів і з’єднань у район Бахмута означає використання значної бойової сили, яку російські війська могли б задіяти для підтримки наступальних операцій у Луганській та Харківській областях або для посилення оборонних операцій росії на Півдні України.

 

Схоже, що українські контрнаступальні операції також успішно утримують російські сили в цьому районі, оскільки ISW не спостерігав розгортання елементів цих сил (ред. 31-ї бригади ПДВ і 150-ї мотострілецької дивізії) в інших частинах України», — додали аналітики.

Bakhmut Battle Map Draft August 52023 5f4f0Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Нещодавно заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що російські війська продовжують перекидати велику кількість сил на Бахмутський напрямок в надії відвоювати нещодавно втрачені панівні висоти на північ від Бахмута.

Читайте також: ЗСУ щодня просуваються на сотні метрів на Бахмутському напрямку — ISW

Нагадаємо, на південному фланзі міста-фортеці ЗСУ наступають, на північному — відбивають російські штурми.

Легендарна 93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» (93-тя ОМБр) продовжує виконувати бойові завдання поблизу Бахмута. На сторінці у «Facebook» бригада поділилася світлинами з Бахмутському напрямку. На фотографіях можна побачити, як українські воїни «полюють» на російських окупантів серед руїн міста-фортеці.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 95-та ОДШБр

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

 • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
 • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
 • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
 • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
 • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
 • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
 • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
 • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

 • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
 • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
 • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
 • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
 • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
  віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
 • вагітні жінки;
 • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
 • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
 • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
 • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
  наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
 • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
 • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
 • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

 • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
 • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
 • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
 • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!