Піар-акція: експерт прокоментував заяви пригожина про вихід «вагнера» з Бахмута

Семаковська Тетяна 12:12, 26 Травня 2023

Маломуж a8072

Заяви пригожина про виведення приватної військової компанії (ПВК) «вагнер» з Бахмута Донецької області — перебільшені. Здійснюється лише вимушена ротація для окремих підрозділів, а основний контингент найманців залишається на місці.

Про це генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів в ефірі телеканалу «FREEДОМ».

Експерт вважає, що окремі підрозділи «вагнерівців» замінюють стройовими частинами, які не мають бойової підготовки. За його словами, Бахмут перетворюється на майданчик для биття російських окупантів.

«Чутки про виведення дуже перебільшені, основний контингент вони залишають там і проводять ротацію тільки окремих підрозділів. Здійснюється заміна на стройові частини, які не мають бойової підготовки, тим паче в умовах напівоточення, загрози завдавання ударів високоточними системами, ракетами і артилерією з флангів. Бахмут перетворюється на майданчик для биття, так скажемо, коли вони там перебувають, ми можемо спокійно завдавати ударів», — переконаний Микола Маломуж.

Він наголосив, що українські військові мають плацдарм у районі «Літака» і контролюють напрямки по флангах міста.

«Це загроза будь-яким угрупованням і ще більш-менш боєздатним частинам «вагнерівців». Якщо вони підуть і будуть замінені військовими, це стане ще більшою загрозою втрати Бахмута найближчим часом. І, звичайно, частково зайдуть російські спецпризначенці та необстріляні частини, такий конгломерат. Це послаблення позицій», — пояснив Микола Маломуж.

Мапа ffacfПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

На думку експерта, заяви пригожина — це піар-акція, спрямована на позиціонування ПВК «вагнер» як найбоєздатнішого угруповання. Водночас, за його словами, у найманців не залишилося резервів.

«Але я скажу прямо, воно розбите вже на 80%. Їх там залишилося кілька тисяч. Так, вони ще тримаються за цей регіон, але перспектив боєздатної та ефективної частини, яка може виконувати тактичні завдання, «вагнер» уже не має. Тому пригожин наперед намагається демонструвати, що нібито виконав завдання, а тепер буде ротація. Це реальний стан справ «вагнерівців». Заміна вимушена, тому що «вагнерівці» вже аж пищать, кажуть, що резервів немає, багато поранених, тому вони мають відійти», — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: У Бахмуті суттєво знизилась кількість атак, а пригожин хоче вийти з міста, — Череватий

Нагадаємо, фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що його найманці почали виходити з Бахмута. «Вагнер» нібито передає свої позиції регулярній армії російської федерації. За словами пригожина, до 1 червня більша частина військ бойовиків перебазується в тилові табори.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Експерт вважає, що ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Також Інститут вивчення війни оцінює, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: apostrophe.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!