Вистава пригожина: експерт пояснив, чому війська «вагнера» залишаться в Бахмуті

Семаковська Тетяна 13:57, 25 Травня 2023

вагнера1 264be

Виведення сил ПВК «вагнер» може дуже погано закінчитися для росії як у самому Бахмуті, так і поблизу міста. Ватажку «вагнера» євгену пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із Бахмута.

Таку думку військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко висловив у своєму Telegram-каналі.

Експерт розповів, чому скептично сприймає заяву пригожина про нібито «вихід» бойовиків із міста.

«Зараз у Бахмуті перебуває близько 4 тисяч голів ПВК «вагнер». Виведення цієї кількості з міста вимагатиме від російських окупаційних військ (РОВ) їх кимось замінити. Виникає питання, звідки у РОВ з’явиться 4 тисячі зайвих тіл?» — наголосив Олександр Коваленко.

Він зауважив, що днями у Білгородській області відбувся перформанс із проривом російського кордону. (Мова йде про вхід бійців Російського добровольчого корпусу та легіону «Свобода Росії» на територію агресора).

«Цей прорив яскраво продемонстрував те, що росія не має на сьогодні достатнього ресурсу, щоб прикривати кордон. Те, що відбулося в Білгородській області показало наскільки критична ситуація у РОВ з вільним людським ресурсом. Їм його критично не вистачає: не те, щоб забезпечувати стійкість флангів у зоні бойових дій, а навіть для прикриття своїх власних територій», — розповів оглядач.

Коваленко 4420fВійськово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az

Він зазначив, що командування РОВ змушене послаблювати один плацдарм, щоб посилити інший. На думку експерта, наразі росія не має ресурсів, аби замінити «вагнерівців» у Бахмуті.

«Вихід ПВК «вагнер» може дуже погано закінчиться для РОВ як у Бахмуті, так і біля Бахмуту. І з цього робимо простий висновок — пригожину не дадуть повністю вивести своїх найманців із міста, а лише частину з них для необхідної «кашевару» показухи.

 

Показухи, що виправдовує його вихід «переможцем». Мовляв, оголосив же про те, що ПВК «вагнер» «повністю» захопив Бахмут? Досяг мети? Тепер виходить на «відпочинок» прямим маршрутом на росію», — оцінює Олександр Коваленко.

Мапа c7874Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

На його думку, що російські війська можуть втратити контроль над Бахмутом вже за кілька тижнів. Водночас експерт впевнений, що значна частина бойовиків залишиться в місті, а решту виведуть в межах вистави пригожина.

«Саме тому пригожин і поспішає втекти з Бахмута «переможцем», щоб потім, уже в спокійній обстановці, розгорнути чергову інформаційну кампанію проти шойгу та герасимова. Коли регуляри почнуть далі сипатися флангами і змушені будуть тікати з Бахмута. Задумка «кашевара» до примітивного проста, але, знов-таки, перспективи повного виведення «вагнерівців» я не бачу. Частина з них і чимала, в будь-якому випадку повинна залишитися в місті. Все інше — виключно частина традиційної вистави пригожина», — резюмував Олександр Коваленко.

Пригожин1 9d76a25 травня пригожин повідомляє, що війська ПВК «вагнер» почали виходити з Бахмута. Фото: скріншот

Читайте також: Для росії наступ на Бахмут став «м’ясорубкою», — контрадмірал Кірбі 

Нагадаємо, сьогодні фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що його найманці почали виходити з Бахмута. «Вагнер» нібито передає свої позиції регулярній армії російської федерації. За словами пригожина, до 1 червня більша частина військ бойовиків перебазується в тилові табори.

Інститут вивчення війни оцінює, що двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: скріншот

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!