«Вагнер» під час двомісячного відпочинку може пропустити ключові етапи контрнаступу ЗСУ — ISW

Семаковська Тетяна 13:00, 23 Травня 2023

вогонь 23910

Нещодавно фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин заявив, що після 1 червня війська бойовиків повністю вийдуть з Україні для того, щоб відпочити і відновитися. Західні експерти оцінюють, що сили «вагнера» навряд чи продовжуватимуть бої за межами Бахмута через серйозне виснаження.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

21 травня, після нібито захоплення Бахмута, пригожин заявив, що ПВК «вагнер» передасть російським звичайним силам контроль над містом 25 травня. За його ж словами, найманці повністю вийдуть з усієї лінії фронту до 1 червня, щоб відпочити та відновитися протягом двох місяців. Очільник найманців також заявив, що будь-які повідомлення про штурмові дії ПВК «вагнер» протягом цього періоду будуть фейковими, якщо тільки він не підтвердить їх. 

Раніше експерти прогнозували, що сили «вагнера» навряд чи продовжуватимуть бої за межами Бахмута через серйозне виснаження та кульмінацію наступальних можливостей.

«Двомісячний період відновлення, який оголосив пригожин, може дозволити військам «вагнера» «відсидіти» ключові частини українського контрнаступу залежно від того, коли і як він почнеться», — оцінюють в ISW.

На думку аналітиків, гіперфокус на заявах про перемогу в Бахмуті відволікає увагу росіян від нестабільної військової ситуації в Бахмуті та навколо нього, підкреслюючи вагомість впливу пригожина в інформаційному просторі.

Західні експерти оцінюють, що військова ситуація в Бахмуті є особливо вразливою, оскільки російські наступальні зусилля в цьому районі, ймовірно, досягли кульмінації, що дало українським силам можливість розпочати подальші контратаки на вже ослаблених флангах.

«Відхід «вагнера» також, ймовірно, призведе до того, що російське Міноборони укомплектує оборонні лінії погано навченими та забезпеченими звичайними підрозділами, подібними до тих, які відступили зі своїх позицій, захищаючись від українських контратак раніше в травні. Однак, російський інформаційний простір здебільшого ігнорує ці вразливості», — резюмували аналітики Інституту вивчення війни.

Мапа 5d298Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Експерт пояснив, що дає ЗСУ контроль над панівними висотами поблизу Бахмута

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко переконаний, що повернення контролю над панівними висотами дозволило СОУ відновити вогневий тиск на сектори Бахмута, які були до того менш доступними. За його словами, на зміну «ефекту Бахмута» (коли бойові дії в одному маленькому містечку вплинули на потенціал росіян по всій зоні бойових дій) з’являється «парадокс Бахмута» (коли війська окупантів, начебто, не в оточенні, а складається враження, що це саме так). Він також додав, що окупанти зараз і бігають від руїни до руїни, намагаючись врятуватися від «відстрілу», а вийти з міста не можуть.

Нагадаємо, минулої доби на Бахмутському напрямку окупаційна армія рф знизила інтенсивність штурмів. Водночас кількість обстрілів у цьому районі залишається стабільно високою. Як повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, Сили оборони контролюють південно-західну околицю Бахмута, в районі «Літак».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: 93 ОМБр «Холодний Яр»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!