Main menu

ІПСО чи правда: що відомо про злиття пригожиним російських позицій в обмін на вихід ЗСУ з Бахмута?

67 main v1678541468 2e3adНаприкінці січня 2023 року власник ПВК Вагнер євген пригожин зробив Україні пропозицію. пригожин заявив, що якщо українське командування виведе своїх солдатів з району навколо Бахмута, він надасть Києву інформацію про позиції російських військ, яку Україна зможе використати для їх атаки. Такі дані наводить Washington Post із посиланням на «злиті» секретні документи Пентагону. В росії ж заявляють, що це ІПСО проти пригожина.

Однак, конфлікти між Міноборони рф та власником ПВК вже не вперше випливають у публічний простір. Редакція «Бахмут IN.UA» зібрала думки щодо можливої зради пригожина.

Злив секретних даних від Washington Post

Стаття про те, що пригожин пропонував Україні здати російські позиції в обмін на вихід ЗСУ з Бахмута з’явилася 14 травня. Washington Post запевняє, що пригожин передав свою пропозицію контактам у Головному управлінні військової розвідки України, з якими він підтримував таємний зв'язок протягом війни.

З витоку документа не зрозуміло, які саме позиції російських військ пропонував розкрити пригожин. Втім зважаючи на те, що він є союзником путіна, пропозиція обміняти життя бійців "Вагнера" на російських солдатів може розцінюватися як держзрада.

Двоє українських неназваних чиновників підтвердили, що пригожин кілька разів розмовляв з представниками ГУР. Один чиновник сказав, що Пригожин неодноразово робив пропозицію щодо Бахмута, але Київ відхиляв її.

Згідно з одним документом, пригожин сказав українському офіцеру розвідки, що російські військові мають проблеми з постачанням боєприпасів. Він, начебто, порадив ЗСУ продовжувати наступ на кордоні Криму, оскільки моральний дух російських військ був низьким.  Кремль не відповів на прохання прокоментувати зв'язок пригожина з Україною.

Що кажуть російські пропагандисти? 

Російські пропагандистські канали масово поширюють інформацію про те, що проти пригожина почалася інформаційно-психологічна операція (ІПСО). Пропагандисти запевняють, що маніпуляцію готували українські та західні фахівці, при цьому не вказують на конфлікт, який вже близько року триває між фінансистом ПВК та Міноборони.

Російський воєнкор Олександр Коц впевнений, що Україна почала інформаційну війну.

«…Це один з елементів, що супроводжують український наступ, - інформаційний. Дискредитація, розлюднення, підстави тих, хто має інформаційну або політичну вагу - звичний набір із західних методичок, який цілком успішно працював, зокрема, і під час "кольорових революцій"», — запевняє пропагандист.

Сам ж пригожин наразі ніяк не відреагував на заяву опубліковану у Washington Post. 

Сварка між пригожиним та Міноборони: що передувало? 

139605 40176

Сергій Стерненко. Фото: соцмережі

20 лютого стало відомо, що російське військове командування припинило доступ пригожина до артилерійських снарядів і важкого озброєння, надаючи пріоритет російській армії, а не найманцям ПВК. Тоді почалися перше серйозне протистояння між пригожиним й Міноборони. пригожин не зміг виконати обіцянку, яку він давав путіну й не захопив Бахмут, тож в хід пішла звичайна регулярна російська армія, а вагнерівців використали як гарматне м'ясо.

пригожин заявив, що найманці Вагнера зазнають вдвічі більших втрат, оскільки не можуть придушити вогонь української артилерії. На почату 2023 року стало відомо, що МО рф позбавило пригожина можливості вербувати нових полонених і тренуватися на окремих полігонах, що належать Збройним силам росії.

Вже в березні 2023 року пригожин публічно зм'якшив свої заяви щодо Міноборони, ймовірно побоюючись повністю втратити найманство в Бахмуті. Додатковою проблемою для пригожина стало створення інших ПВК, курованих компанією Газпром.

Український активіст Сергій Стерненко припускає, що пропозиція пригожина могла бути реальною. 

«Припускаю, що Прігожин дійсно міг таке пропонувати, бо він сам у конфлікті з міністерством війни так званої росії. Крім того, Прігожин бажає поразки росіян у війні, щоб використати це для подальшого повстання і захоплення влади. 

Йому потрібен привід.  І розгром російських військ, який неодмінно буде, стане саме таким приводом для лисого чорта. Для свого виживання керівництво так званої росії має ліквідувати Прігожина. Поки їх не вбив він», — пише Стерненко.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!