Західні експерти спростували заяву пригожина про початок наступу ЗСУ в Бахмуті

Семаковська Тетяна 13:24, 4 Травня 2023

пригожин 49f5b

Фінансист ПВК «вагнер» євген пригожин безпідставно заявив, що український контрнаступ уже почався. Ймовірно, він хоче скористатися занепокоєнням в інформаційному просторі та посилити військову підтримку для наступу «вагнера» на Бахмут.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

На аудіозаписі, оприлюдненому 3 травня, пригожин говорить, що Україна вже почала контрнаступ. Свою позицію він аргументує нібито «посиленням української активності по периметру Бахмутського фронту». На його думку, найближчими днями очікується початок більш «активної фази» контрнаступальних дій ЗСУ.

Ватажок найманців також заявив, що фланги «вагнера», які зараз утримують російські повітряно-десантні війська (ПДВ), «не в найкращому стані». Водночас він додав, що для збереження «ввічливості» не буде спекулювати про те, наскільки вони надійні.

На думку американських експертів, коментар пригожина стосовно стану флангів є, ймовірно, тонко завуальованою критикою російського Міністерства оборони та його здатності допомогти «вагнеру» утримати Бахмут. Аналітики оцінюють, що пригожин звинувачує Міноборони в тому, що воно не в змозі стримати українські локалізовані контратаки в Бахмуті.

«Ймовірно, пригожин використовує цю заяву, щоб отримати вигоду від стурбованості в російському інформаційному просторі щодо українського контрнаступу та лобіювати посилення підтримки «вагнера» на тлі постійних прохань до Міноборони росії надати більше боєприпасів для його наступу на Бахмут», — зазначили експерти Інституту вивчення війни.

Map 535e1Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: Пропагандисти повідомляють, що ЗСУ готові розпочати контрнаступ під Бахмутом

Аналітики ISW не знайшли жодних доказів, які підтвердили б заяву пригожина. Експерти не оцінюють, що український контрнаступ почався навколо Бахмута.

Раніше ми писали, пригожин заявив про неминучий наступ ЗСУ в Бахмуті, і що «вагнерівців» вистачить на два-три тижні.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: росЗМІ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!