Main menu

Оборона Бахмута продовжиться, готується підкріплення

photo 2023 03 04 16 43 35 6dab4Україна продовжуватиме захищати Бахмут і надалі. Президент України Володимир Зеленський заявив наприкінці дня 6 березня, що він віддав наказ про підкріплення Бахмута.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Ця заява була зроблена після зустрічі Зеленського 6 березня з Головнокомандувачем Збройних Сил України генералом Валерієм Залужним та Командувачем Сухопутних військ України генерал-полковником Олександром Сирським, під час якої обидва командири рекомендували продовжувати оборону Бахмута і попросили Зеленського посилити українські сили в цьому районі. 

Радник президента України Михайло Подоляк також заявив 6 березня, що українська оборона Бахмута "досягла своїх цілей" і є "великим стратегічним успіхом".

Заяви українських офіційних осіб щодо Бахмута, ймовірно, частково мають на меті відповісти на постійне занепокоєння, висловлене деякими американцями щодо витрат України на подальшу оборону Бахмута. 

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив 6 березня, що він не буде розглядати відхід українських військ з Бахмута як "значну стратегічну невдачу", можливо, натякаючи на те, що він виступає за такий відхід.

Бахмут не є важливим ні в оперативному, ні в стратегічному плані, заявляє Інститут вивчення війни. Взяття Бахмута є необхідним, але недостатнім для подальшого просування російських військ у Донецькій області, і російські війська вже зазнали таких великих втрат у боях за місто, що їхній наступ, найімовірніше, завершиться після того, як вони його утримають, якщо не раніше. 

Втрата Бахмута, таким чином, не є серйозною оперативною чи стратегічною проблемою для України, як зазначили держсекретар Остін та інші.

Але боротьба України за Бахмут стала стратегічно важливою через нинішній склад російських військ, зосереджених у цьому районі. У деяких західних доповідях нещодавно з'явилися припущення, що Україна витрачає свої елітні сили і дефіцитну техніку на переважно полонених з "групи Вагнера", які є просто гарматним м'ясом, зазначаючи, що такий обмін був би невигідним для України навіть за умови високого співвідношення російських і українських втрат. 

Це спостереження загалом справедливе, хоча пул російських ув'язнених, придатних для ведення бойових дій, не безмежний, і постійне знищення десятків тисяч з них у Бахмуті означає, що вони не будуть доступні для більш важливих боїв.

Фото: Телеграм, Володимир Зеленський

Читайте також: Оборона Бахмута, навіть за умови відходу ЗСУ з міста, допомагає завдавати великих втрат росіянам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!