Main menu

Загарбники здобувають тактичну перевагу довкола Бахмута й роблять фейкові заяви про Красну Гору

330985724 863715074715009 571385674977742890 n bdf3eРосійські війська продовжували здобувати тактичну перевагу та проводили наземні атаки навколо Бахмута 12 та 13 лютого.

Про це повідомив Інститут вивчення війни.

Український Генштаб повідомив, що 12 і 13 лютого ЗСУ відбили російські атаки на сам Бахмут, на північний схід від Бахмута біля Федорівки і Виїмки, на північ від Бахмута біля Васюківки, на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки і на захід від Бахмута біля Іванівського і Часів Яру.

Речник української Східної групи полковник Сергій Череватий заявив 12 лютого, що протягом дня відбулося 19 бойових зіткнень між російськими та українськими військами, бої велися поблизу Федорівки, Часів Яру та Іванівського. Фінансист групи "Вагнера" євген пригожин заявив, що 12 лютого сили групи "Вагнера" захопили Красну Гору, що підтверджується відеозаписами та зображеннями бійців групи "Вагнера" на Красній Горі. Нагадаємо, що в ЗСУ спростували заяву росіян про захоплення села Красна Гора, що поблизу Бахмута.  

«Там тривають бої. Ми тримаємо це під контролем», — сказав речник Східного угруповання ЗСУ Череватий

Згодом, Міністерство оборони росії підтвердило захоплення Красної Гори 13 лютого і заявило, що населений пункт зайняли "добровольці штурмових загонів", продовжуючи ігнорувати найманців ПВК. Російські джерела стверджують, що сили "групи Вагнера" зараз ведуть бої за Парасковіївку, але українські війська утримують контроль над цим населеним пунктом. 

Російські джерела також стверджували 12 і 13 лютого, що бої тривають уздовж траси Т0504 Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут і поблизу траси Е40 Бахмут-Слов'янськ. Російські джерела підтвердили, що їхні війська ще не завершили оперативне оточення Бахмута станом на 13 лютого.

Фото: Генштаб

Читайте також: Успіхи рф без пригожина та вагнерівців: як кремль усуває конкурента путіна?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!