Льодова арена: як хокеїсти подарували маленьким бахмутянам свято?

Семаковська Тетяна 13:38, 23 Січня 2023

photo 2023 01 23 12 57 48 d09f3У Кременчуці, на льодовій арені “Айсберг” відбулись благодійні катання на ковзанах для маленьких бахмутян та їх батьків.

21 січня, стартує ХVІ зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль-2023 в Італії. Саме на честь цього свята хокеїсти разом з дітьми та їх батьками провели час на льоду та пригощалися цукерками.

Звідки ідея?

У грудні 2022 року в Telegram каналі “Бахмут” опублікували об’яву про збір грошей на солодкі подарунки для маленьких бахмутян в Полтавській області, наша редакція також долучилась до збору й поширення цієї інформації. До журналістки нашого видання Соф’ї, яка зараз тимчасово мешкає в Кременчуці, звернулась прес-аташе хокейного клубу “Кременчук”  і запропонувала не просто подарувати дітям цукерки, а влаштувати справжне свято на льоду. 

Організація

Так, за допомогою місцевої волонтерки Інни Гайдай, ми зв’язались з Ольгою Богдановою, яка допомогла з організацією свята. Пані Ольга, бахмутянка, яка ще в квітні виїхала в Кременчук. Саме вона поширила інформацію про цей захід та зібрала усіх охочих:

«У нас є група у вайбері “Кременчук-Бахмут”, в яку ми всі додавали один одного, щоб не загубитись в евакуації. Зараз там понад 300 сімей, і ми намагаємось триматись разом, щоб ділитись якоюсь корисною інформацією, як, наприклад, про цей захід».

Читайте також: Діти Донеччини виграють олімпіади, поки росіяни руйнують їхні міста

Свято на льоду

photo 2023 01 23 12 57 44 0e4af

Хокеїсти за грою. Фото: Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Перше, що побачили запрошені гості, це відкрите тренування хокейного клубу “Кременчук”. Спортсмени спеціально для бахмутян провели двосторонню гру між собою, щоб показати діткам, що таке хокей. Можливо, надалі маленькі бахмутяни захочуть приходити на матчі.

Після цього дітей запросили на лід. Покататись мали можливість усі бажаючі, не дивлячись на вік. Хтось став на ковзани вперше, хтось був вже більш досвідчений, та хлопці підтримували усіх і завжди були поруч. Капітан команди Віталій Лялька поділився, що вони дуже ради бачити посмішки дітей та сподіваються, що вони прийдуть ще на льодову арену:

«Ми провели час з дітьми, подарували їм цукерки, побачили їх посмішки й це найменше, що ми можемо зробити для дітей, які вимушені переживати цю війну. Я вважаю, що такі свята мають бути частіше, бо ми маємо робити все, щоб малеча відволікалась від цих важких подій‎».

Ольга розповіла, що діти залишились без Новорічних свят, бо в місті нічого не було організовано для переселенців з Бахмута, тому ця подія, це просто шквал емоцій для всіх:

«Я бачу по очах дітей й батьків в якому вони захвати. Люди змогли нарешті вибратись з будинків, побачити один одного, можливо зустріти когось знайомого та пережити такі позитивні емоції. А я б сама вийшла на лід, але боюсь», – з усмішкою розповідає Ольга.

Матеріал підготувала з місця подій журналістка Соф’я Кучер

Фото: Артем Коваленко, ХК “Кременчук”

Читайте також: Корисні контакти для переселенців з Бахмута: де отримати гуманітарну допомогу в евакуації

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: українські військові знищують енергосистему своєї країни

Маргарита Огнева Огнева Маргарита 12:13, 26 Квітня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Проросійський телеграм-канал поширює фейк про те, що українські військові нібито здійснюють обстріли критичної інфраструктури своєї країни. Чому ця заява є брехливою — читайте в матеріалі “Бахмут.IN.UA”.

Хто запустив цей фейк?

Опубліковано допис у Телеграм-каналі “Запорожская АЭС – Росатом”, де зазначено, що українські військові обстрілюють українську енергосистему.

Скриншот / джерело

Сам канал, на перший погляд, схожий на офіційний акаунт “Росатому”, який присвятили новинам тимчасово окупованої ЗАЕС, проте адміністратори скоріш за все є колаборантами або акаунт потрапив до рук росіян. Адже у 2020 році в цьому акаунті було опубліковано фото з написом «Запорожье — это Украина». Тож з початку повномасштабного вторгнення адміністрація Телеграм-каналу змінила свою позицію та почала публікувати антиукраїнські дописи.

Скриншот / джерело

Хоч ЗАЕС фактично підпорядкована “Росатому”, подібних заяв щодо обстрілів енергосистеми українськими військовими немає ані на офіційному каналі “Росатому“, ані  в новинному каналі “Росатому“.

Чим підкріплені звинувачення?

Зазначається, що інформація нібито надійшла з чат-бота каналу очевидно від інших проросійських осіб, що слідкують за публікаціями «Запорожская АЭС – Росатом».  Проте жодного підтвердження написаному не надали: немає ані самого повідомлення у пересланому форматі, ані його скриншоту. Отже, відсутнє першоджерело інформації про обстріли, що вже викликає сумніви в її достовірності.

До того ж у характерній для російських ЗМІ манері вкотре просувають ідею того, що нібито територія України є «окупованою самими українцями» і насправді «належить рф». Однак, звісно, це лише примітивний спосіб наголосити на тому, що Україну треба «звільняти» від української влади.

Як росіяни пояснюють обстріли українськими військовими своєї ж енергосистеми?

Першою «причиною» або «метою» пропагандисти вважають те, що українські військові таким чином прагнуть вигнати цивільний персонал з електростанцій, захопити їх та розмістити там військову техніку. Окрім того, стверджується, що електростанції планується «пилити на металолом». Деталі щодо виду техніки, якою нібито українці обстріляли енергетичні об’єкти, також відсутні.

Другою версією «причини» телеграм-канал висуває те, що Україна нібито планує рано чи пізно здавати Лівобережну частину країни рф, тож після себе має на меті знищити електростанції заздалегідь.

Окрім цього, російські посіпаки звинувачують Україну в застосуванні тактики “спаленої землі”. Таким чином, рф перекладає відповідальність з себе на українську сторону. Хоча саме росія вже протягом двох років повномасштабного вторгнення застосовує цю тактику, знищуючи одне окуповане українське місто за іншим. Особливо активно росіяни використовують цей метод на Донбасі, а саме на Бахмутському напрямку, як повідомляє Суспільне. Дана теза представлена з метою нагадати, що рф не полишає спроби окупувати всю територію України, з метою просувати ідею готовності України до капітуляції.

Висновок

Отже, допис каналу “Запорожская АЭС – Росатом” є фейковим, адже не містить жодних доказів того, що в ньому написано: ані скриншотів, ані першоджерел отриманих ним даних щодо обстрілів української енергосистеми, ані посилань на певні офіційні заяви тим паче. Усе в публікації побудовано на пропаганді окупації України та звинуваченнях української армії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!