У ГУР повідомили, скільки російських військ є в Україні

Семаковська Тетяна 13:50, 11 Січня 2024
російська армія в рф
Російська армія / фото ілюстративне

Станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Про це повідомляє Головна розвідка України, посилаючись на слова представника розвідки Вадима Скібіцького в подкасті Українській Правді.

Російські війська в Україні

Майже півмільйона росіян зараз перебувають на території України. Така кількість військ дозволяє окупантам проводити ротацію: відводити у тилові райони ті частини й підрозділи, які втратили боєздатність, тобто де чисельність особового складу менше ніж 50%.

Відновившись, російські загарбники знову повертаються на лінію фронту.

Скільки зброї має росія

Росія здатна виробляти 2 мільйони боєприпасів на рік. Йдеться про снаряди 122 та 152 мм. Попри це повністю забезпечити свою армію російська федерація у 2023 році не змогла. Дефіцит склав близько пів мільйона снарядів.
 
Аби впоратися з нестачею зброї, росіяни почали возити її з білорусі, ірану та з північної кореї.

Ми знаємо, якими маршрутами їх перевозили, на яких складах їх зберігають і як їх далі доправляють на фронт,

каже // Вадим Скібіцький

За даними ГУР, у 2024 році росія планує збільшити виробництво боєприпасів, але має низку проблем, пов’язаних із браком складових елементів, кваліфікованого персоналу та виробничих потужностей. Тому, ймовірно, росія й надалі шукатиме країн-союзників, які постачатимуть їй боєприпаси.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У The Guardian пояснили, як Україна може виграти війну

Семаковська Тетяна 17:17, 28 Грудня 2023
Захисник України
Війна в Україні / Генштаб

Російська Федерація продовжує нарощувати кількість зброї. Одна з останніх її угод щодо виробництва зброї була з Індією, але країна-агресор встигає отримувати боєприпаси й від Північної Кореї, про це повідомляв Bloomberg. У 2024 році кількість снарядів, якими може розпоряджатися російська федерація, ймовірно, зросте до 5 мільйонів.

Про це повідомляє видання The Guardian, редакція наводить основні тези зі статті старшого наукового співробітника з питань наземної війни в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень Великої Британії Джека Вотлінга.

Зброя в України

У березні 2023 року ЄС ухвалив рішення про постачання Україні близько мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Але фактично було відправлено близько 300 тисяч. За даними Збройних сил України, влітку 2023 року Україна випускала до 7 000 артилерійських снарядів на день і зуміла погіршити логістику та артилерію росії до такого рівня, що росія випускала близько 5 000 снарядів на день.

Сьогодні українці намагаються випускати 2 000 снарядів на день, тоді як російська артилерія випускає близько 10 000 снарядів. Артилерія, це ще не все, але ця різниця свідчить про відносну нестачу матеріально-технічних засобів в Україні, що проявляється і в інших сферах, наприклад, у кількості безпілотників, які вона може використовувати.

Росія зможе випустити по Україні 5 млн снарядів у 2024 році

Росія, ймовірно, зможе випустити близько 5 мільйонів снарядів по Україні у 2024 році. Така цифра виходить з мобілізованого оборонного виробництва, поставок з Ірану і Північної Кореї та запасів, що залишилися. Кремль виробляє більше снарядів, ніж усе НАТО. Водночас Україна навряд чи побачить значне збільшення поставок протягом кількох місяців. Це передасть ініціативу росіянам. Кремль вважає, що може перемогти до 2026 року, і тому Путін не налаштований на переговори чи відступ.

Але так не повинно бути. Раніше цього місяця Міністерство оборони Естонії опублікувало “білу книгу”, в якій детально описано рівень військової техніки, необхідний для того, щоб зробити оборону України стійкою і продовжити звільнення окупованих територій до 2025 року.

Естонці підрахували вартість цих потреб, показавши, що вони цілком у межах можливого. Питання не в грошах, а в компетентності у виконанні.

Як росія може програти у війні

Президент рф володимир путін
Президент рф володимир путін / Kay Nietfeld, Deutschen Presse-Agentur

Забезпечити поразку Росії в Україні можливо, але для цього потрібно зробити кілька важливих кроків. По-перше, Україна потребуватиме стабільного постачання зброї, щоб мати змогу відбивати російські атаки протягом першої половини 2024 року.

Це вимагатиме значної підтримки з боку США, а також збільшення поставок з боку європейських членів НАТО, чия підтримка буде критично важливою з наближенням виборів у США в листопаді.

Багато боєприпасів, наданих з початку війни, були закуплені на міжнародному ринку або взяті з запасів, а інвестиції в європейське виробництво були повільними. Але в міру того, як запаси вичерпуються, підтримка військових зусиль України критично залежить від збільшення виробничих потужностей Європи.

Що потрібно, аби Україна виграла війну

Україна має виправити помилки, які призвели до невдалого контрнаступу у 2023 році. Покращення підготовки її військ має бути пріоритетом. Європейський блок НАТО повинен розширити і поглибити навчальну підтримку.

Також Україна повинна інвестувати в оборонне виробництво, замість того, щоб покладатися на закупівлі з-за кордону. Якщо цього не зробити зараз, європейські лідери можуть опинитися перед необхідністю стримувати повністю мобілізовану Росію без запасів і можливостей їх поповнення.

Одночасна ескалація в Індо-Тихоокеанському регіоні у 2025 році може змусити США переорієнтувати низку критично важливих військових можливостей: дозаправку в повітрі, логістику, протиповітряну оборону, на стримування Китаю, що зробить Європу значно вразливішою.

Для України найближче майбутнє — це кілька місяців важких боїв без критично важливих ресурсів, а також намагання відновити бойову міць, витрачену протягом 2023 року. Але Європа може визначити, як виглядатиме друга половина 2024 року і навіть 2025 рік. Це війна, яку можна виграти.

Нещодавній успішний удар по російському десантному кораблю “Новочеркаськ” в гавані, захищеному шарами російської оборони, показує, як Україна може ефективно використовувати обладнання, яке їй надається.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Залужний прокоментував законопроєкт про мобілізацію пів мільйона українців

Микола Ситник 16:58, 26 Грудня 2023
Валерій Залужний
Валерій Залужний / фото Telegram-канал Головнокомандувача ЗСУ

Сьогодні, 26 грудня, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував законопроєкт, який передбачає мобілізацію до 500 тисяч українців. Цю цифру військове командування України сформувало на увесь 2024 рік.

Про це Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний розповів у етері телеканалу “Ми — Україна”.

Мобілізація 500 тисяч українців

Валерій Залужний підкреслив, що військове командування не робило “жодного запиту на якісь цифри”, оскільки Генеральний штаб позбавлений функції законодавчої ініціативи.

Військове командування продовжує виконувати функцію захисту своєї держави і, відповідно, формує свої запити: запити на боєприпаси, зброю і, відповідно, на людський ресурс. Це робиться на постійній основі, і якимось окремим форматом, окремим запитом на Кабінет міністрів чи Верховну Раду, ми такого не здійснюємо,

заявив // Валерій Залужний

За його словами, цифру в 400-500 тисяч мобілізованих військове командування сформувало на весь наступний рік.

“Вона (ред. цифра мобілізованих) враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, які можемо ми понести протягом року. Озвучувати цю цифру і яка цифра стосується іншого розділу показників, я не можу, тому що це є військовою таємницею.

Збройним силам і мені особисто головне, щоб люди прийшли до війська і могли виконувати поставлені завдання. Те, хто яку буде мати відстрочку чи не матиме, кого будуть призивати — на сьогодні, я вважаю, що це не моя компетенція. Для цього є центральний орган виконавчої влади, який може це визначити. Мені потрібні люди, мені потрібні боєприпаси, мені потрібна зброя для того, щоб продовжувати ведення бойових дій”, — наголосив Головком.

Проєкт закону про мобілізацію

Голова фракції “Слуга Народу” у Верховній Раді України Давид Арахамія повідомив, що сьогодні уряд мав би внести законопроєкт щодо мобілізації, над яким він працює на прохання військових. За його словами, відсутність цього законопроєкту породжує невизначеність і велику кількість фейків про блокпости, про Дію тощо.

“Алгоритм роботи не змінився. Військове командування внесло запит на мобілізацію 500 тисяч військових. Уряд розробляє правила. Президент чітко наголосив, що вимагає комплексного підходу до проходження служби у Збройних силах. Просто набрати нових людей і не вирішити проблеми тих, хто служить зараз, — не вихід. Парламент очікує готовий документ, який можна буде обговорювати на Комітеті. Військові потребують вирішення своїх проблем. Суспільство хоче почути відповіді на усі чутливі питання”, — написав у Telegram-каналі Давид Арахамія.

Нагадаємо, 25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт №10378 до парламенту, який має удосконалити процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. Документ пропонує змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження, для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11. Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві.  Вакцинація від ковіду: […]

Військовий ЗСУ

Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє […]

У два села на Донеччині вдалося повернути газ

Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки. Про це повідомляє […]

Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата

У місті Дніпро відбудеться остання виставка спогадів “Bakhmut Before” цього року. На захід запрошують бахмутян та усіх охочих. Про це повідомляють організатори заходу. Виставка у […]