“Ваша дитина до камінг-ауту й після — це одна й та ж людина”: як батькам правильно реагувати на ЛГБТ-підлітка

Семаковська Тетяна 18:06, 4 Жовтня 2023
Ілюстрація Бахмут IN. UA

Дорослішання — це непростий етап в житті підлітка. В цей час відбувається багато змін — як фізичних, так й внутрішніх. Під час цього періоду діти починають усвідомлювати свої вподобання, і вони не завжди можуть бути звичними для більшості. Відтак, дівчинці може подобатися дівчинка, а хлопчику — хлопчик, або ж підліток починає себе некомфортно відчувати в своєму тілі й відносить себе до трансгендерних людей. Для батьків, особливо із консервативних сімей, такі зміни у дитині можуть бути незрозумілими.

Координатор комунікацій КиївПрайд Едвард Різ надав інструкцію для редакції, як діяти батькам, дитина яких належить до ЛГБТІК-спільноти, або хоче зробити камінг-аут. Ми запитали в Едварда також й про те, як підліткам знайти підтримку, якщо батьки виганяють з дому чи не сприймають свою дитину після зізнання.

Примітка: Камінг-аут — це процес добровільного й усвідомленого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації чи гендерної приналежності. Цей термін застосовується здебільшого стосовно ЛГБТ, які усвідомили себе як лесбійка, гей, бісексуальна, трансгендерна, або пансексуальна людина.

Дитину, яка зробила камінг-аут, потрібно підтримувати

Підліткам важлива підтримка/ Pexels

Ваша дитина до камінг-ауту й після камінг-ауту — це одна й та сама людина. Коли Ваша дитина говорить, що вона є бісексуальною, гомосексуальною або трансгендерною — у ній нічого не змінюється. Вона весь цей час була такою, просто ви про це не знали, й вона, можливо, про це не знала.

Едвард Різ // Координатор комунікацій КиївПрайд

Едвард пояснює, що не всі люди одразу розуміють свої вподобання, а шлях дитини до розуміння себе може бути довгим та буремним. Батькам у цей момент важливо показати дитині, що вони розуміють її, продемонструвати свою підтримку та любов, до якої звикла дитина. 

Важливо розуміти й те, що дитина, роблячи камінг-аут, виходить зі своєї зони комфорту, адже в школі вона може попасти під булінг, а на додачу ще й нерозуміння батьків. Тож, їй вкрай важливо, щоб поруч були люди, які підтримують — ідеально, якщо це будуть батьки, додає Едвард Різ.

Що робити підлітку, який не отримав підтримку від батьків?

Не залишайте дитину без підтримки/ Pexels

Бувають випадки, коли дитина відкрилася перед батьками, але не отримала підтримки, а в школі підлітка теж можуть не зрозуміти. У такому випадку єдиною опорою для дитини стають чужі люди, якщо рідні батьки відмовляють їй.

Якщо у вас в школі є психолог, то можна звертатися за допомогою до нього, каже Едвард Різ. Якщо психолога немає, то можна звернутися до ГО Ла Страда. 

До Ла Стради можна звернутися ще й на національну гарячу лінію для дітей та молоді за номерами: 116 111 (безкоштовно з мобільного) або 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та з мобільних телефонів).

Якщо вам потрібна психологічна підтримка, то також можна звернутися до Київ Прайду. Обмежень по віку немає, тобто приходять й люди, які ще не досягли повноліття.

Вони можуть поговорити з іншими людьми, з професійними психологами. Залежно від того, у якому місті знаходиться підліток — він може приходити на івенти, які влаштовують ЛГБТІК-організації.

пояснює Едвар Річ // про пошук підтримки для ЛГБТ-молоді

Що робити батькам, якщо вони переживають за безпеку підлітка, який відносить себе до ЛГБТІК-спільноти?

Координатор комунікацій Едвард Різ від Київ Прайд наголошує, що для того, аби максимально вберегти дитину, потрібно пояснити їй, як правильно поводитися з поліцією, коли слід її викликати.

Я дуже сподіваюся, що прийде час, коли жінкам не прийдеться дотримуватися правил, аби їх не зґвалтували, а людям-ЛГБТ — аби на них не напали. Для того, щоб цей процес відбувся швидше, потрібно просувати законопроєкт 5488, який лежить в парламенті. Цей проєкт присвячений криміналізації злочинів на ґрунті ненависті до жінок, людей різних рас, статей та гендерів. Батьки мають підтримувати дитину, щоб вона довіряла їм й могла сказати, що з нею щось сталося.

//

Примітка: Законопроєкт 5488, який не спрямований на захист якихось окремих соціальних груп — він пропонує рівний захист всім громадянам України, незалежно від їхньої національності, кольору шкіри, мови, релігійних, політичних або інших переконань, статі, віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, місця проживання тощо.

Співрозмовник пояснює, якщо ви хвилюєтесь за безпеку, то попросіть дитину не використовувати відкрито символіку ЛГБТ, наприклад, аксесуари з веселковим прапором або іншими прапорами субспільнот.

Едуард каже, що вкрай сумно говорити про такі правила, бо таким чином ми обмежуємо свободу та самовираження людини. Крім того, передбачити напади ми не можемо, але навчити дитину розуміти свої права та правила поведінки з правоохоронцями — це в наших силах.

Напади на ЛГБТ. Що робити?

ЛГБТ-спільнота/ Pexels

Едвард пояснює, що багато нападів залишаються незафіксованими, бо люди бояться викликати поліцію. Однак, чим більше поліція фіксує такі випадки, тим менше охоти нападати буде у кривдників.

За останній рік зафіксованих нападів було трішки більше, ніж раніше. Але це може говорити й про те, що люди почали частіше викликати поліцію, що є гарною тенденцією. Ми не можемо знати точне число нападів, бо не всі звертаються до поліції. Але є великий прогрес в тому, що за останні роки стало більше фіксації подібних справ.

Едвард Різ // про напади на ЛГБТ

Також, каже співрозмовник, наявність комендантської години підвищує безпеку людей ЛГБТ, бо менше людей гуляють на вулиці, зокрема й тих нападників, які гуляють в центрі Києва.

Як підлітку підготуватися до камінг-ауту?

Едвард згадує, що його досвід камінг-ауту перед батьками був негативним, тому він радить насамперед подумати про свою безпеку — особливо якщо ви бачите, що ваші батьки або родичі можуть бути гомофобами.

Як дізнатися, чи ваші рідні не гомофоби?

Батьки можуть позитивно сприйняти зізнання дитини/Pexels

Едвард радить спостерігати за реакцією рідних, коли вони бачать новини про ЛГБТ, чи будь-які інші згадки. Якщо ви помічаєте різкі агресивні висловлювання в сторону спільноти, демонстрацію відрази, або ж батьки є сильно віруючими людьми тощо — то не варто робити камінг-аут.

Адже насамперед це має бути безпечно для вас. Зробити зізнання можна вже у тому віці й стані, коли ви зможете забезпечити себе самостійно. Нерідко, каже Едвард, є випадки, коли батьки виганяють дітей з дому на вулицю після того, як дізнаються про їх гомосексуальність або ж вдаються до конверсійної терапії. 

Що потрібно знати про конверсійну терапію?

Зґвалтування – поширена “методика” у конверсійній терапії/ Pexels

Люди, які не належать до ЛГБТ-спільноти, можливо, ніколи не чули про конверсійну терапію, або як ще її називають корекцію гендерної ідентичності. Це сукупність методик, спрямованих на зміну сексуальної орієнтації людини з гомосексуальної на гетеросексуальну. У багатьох країнах така методика заборонена через неетичність і неефективність таких процедур.

Наслідки цієї терапії дуже жорстокі й можуть нанести дитині травму. Науково доведено, що ці практики не працюють. У конверсійній терапії дозволяють використовувати гіпноз, електрошок, насильство, побиття, корекційне зґвалтування лесбійок та бісексуальних жінок, використання психотропних препаратів. Так “лікують” гомосексуальність і трансгендерність. Всі ці речі існують в Україні теж, в першу чергу цим займається церква.

Едвард Різ // про методи “лікування” для ЛГБТ

Підготовка батьків до камінг-ауту

Якщо ви переконалися, що ваші батьки нормально реагують на новини та згадки про ЛГБТ, то можна спробувати їх підготувати. Едвард радить подивитися разом фільм — наводить у приклад серіал “Коли завмирає серце”.

Цей серіал є екранізацією коміксу, який виходить в Україні у видавництві “Видавництво”

Уривок з коміксу/ скріншот

Крім того, батькам можна запропонувати звернутися до організації Терго, яка займається саме з батьками дітей.

Як батькам повернути довіру підлітка, якщо спочатку вони відреагували на камінг-аут негативно?

Повернути довіру підлітка буде дуже важко, зауважує Едвард, але це можливо. Можна почати зі щирого вибачення за те, що ви відвернулися від дитини у важкий момент та пояснення своїх почуттів.

Найважливішою опцією буде поговорити, сконструювати хорошу розмову. Сісти разом й показати дитині, що ви готові сприймати зміни. Наприклад, якщо це трансгендерна дитина, то вона може попросити називати її іншим іменем — не тим, яким ви звикли, чи іншими займенниками.

Після цього потрібно сказати прямо, що ви злякалися, не знали, як маєте реагувати, але зараз хотіли б дізнатися більше та підтримати. Ще один варіант примирення з дитиною — знайти фільм або серіал про ЛГБТ й запропонувати подивитися його разом. Головне — продемонструвати дитині, що ви її підтримуєте.

@edwardrreese99 Трансгендерні люди нікому не шкодять, а от #терф – дуже 😞 #тіктокукраїнською #лгбт #трансгендерність #фемінізм ♬ original sound – Edward Reese

Едвард Різ радить підписатися на його Тік Ток, де він зрозуміло та просто пояснює складні речі для дітей та батьків. Це онлайн-освітній майданчик, який доступний кожному.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 8 Листопада 2024
Морква на кухні / фото ілюстративне, Unsplash

Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того ж він смачний та дуже корисний для організму.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною добіркою з трьох рецептів, які допоможуть розкрити моркву з нової сторони.

Користь моркви

Про користь моркви, мабуть, кожен чув із самого дитинства. І це правда, адже цей хрусткий овоч з яскравим зовнішнім виглядом — це справжній скарб, який містить безліч вітамінів та корисних речовин. Наприклад, це:

  • вітаміни групи А, В6, С, К;
  • фолієва кислота;
  • калій;
  • залізо;
  • мідь;
  • марганець;
  • клітковину;
  • бета-каротин.

Загалом, морква підтримує здоров’я очей, захищає шкіру, покращує роботу шлунку, зміцнює імунну систему, запобігає розвитку проблем із серцево-судинною системою та багато чого іншого. До того ж вона здатна виконувати задачу натурального заспокійливого засобу, адже знижує загальний рівень стресу та підвищує стійкість до стресів.

Морквяний пиріг

Морквяний пиріг / фото ілюстративне, pinterest

Вам однозначно варто спробувати морквяний пиріг, якщо ви віддаєте перевагу смачній, корисній та легкій в приготуванні випічці.

Для приготування знадобляться:

  • туга та соковита морква — 400 грамів;
  • яйця курячі — 4 штуки;
  • цукор — 250 грамів;
  • олія — 220 мілілітрів;
  • борошно пшеничне — 380 грамів;
  • розпушувач — 1 столова ложка без гірки;
  • сіль — щіпка;
  • ванільний цукор — 1 чайна ложка;
  • порошок кориці — 1 чайна ложка.

Приготування розпочинається з очищення моркви та її натирання на тертці з середнім діаметром. 

Далі потрібно яйця, цукор та ванільний цукор покласти в окрему посудину та збити міксером на великій швидкості до стану повітряної піни. Вливаємо олію та збиваємо ще 2 хвилини. Додаємо просіяне борошно, розпушувач, корицю та сіль. Перемішуємо все до однорідної маси та слідкуємо, щоб в тісті не було борошняних грудочок.

Наступним кроком стає додавання до тіста натертої моркви. Ці дві суміші необхідно перемішати на найнижчій швидкості міксера.

Готуємо форму для випікання, застеливши пергаментом дно, замастивши його рослинним або вершковим маслом. Далі вливаємо заготівлю і розрівнюємо поверхню. Форму з тістом ставимо в попередньо розігріту духовку до 180 ºC та випікаємо близько 50 хвилин. Готовність варто перевіряти шпажкою.

Діставши пиріг з духовки, даємо йому охолонути до теплого стану в формі. Вже після його можна їсти.

Крем-суп з моркви та імбира

Зігріваючий крем-суп / фото ілюстративне, myfirstmeals

Смачний морквяний суп з імбиром поєднує в собі приємний смак, велику користь для організму та легкість в приготуванні. 

Для створення цієї страви потрібні:

  • морква —  500 грамів; 
  • цибуля — 2 штуки;
  • імбир (розміром з великий палець) — 1 штука; 
  • куркума — 1 столових ложок.
  • овочевий бульйонний кубик  — 1 штука.

Приготування розпочинаємо з увімкнення духовки на 200 °C.

Далі додайте моркву, цибулю та імбир на велике деко, вистелене пергаментом. Зверху все полити трошки олією, додати спеції, перемішати та накрити фольгою. Це все поставити в духовку на одну годину. 

Вже готові овочі потрібно додати в кухонний комбайн разом із бульйонним кубиком і невеликою кількістю води, після чого збити все до однорідності. 

Готову суміш вилити у каструлю з 500 мілілітрами води та довести до слабкого кипіння.

Запечена морква з часником і пармезаном

Запечена морква / фото ілюстративне, Depositphotos

Запечена морква з часником і пармезаном — це проста та вишукана страва з італійськими нотками, яка може стати улюбленим гарніром у сім’ї.

Для приготування цієї страви знадобиться:

  • морква —  500 грамів; 
  • пармезан — 60 грамів;
  • зубчик часнику — 3 штуки;
  • вершкове масло, 73% — 4 столових ложки;
  • олія — 1 столова ложка
  • сіль — 1/2 чайної ложки;
  • перець та сушене орегано за смаком.

Спершу треба ретельно промити та прочистити моркву та часник, а потім не на довго відправляємо їх у духовку. Випікаємо до того моменту, поки морква не стане м’якою.

Вже готову моркву потрібно порізати впоперек, щоб вийшли невеличкі циліндри. Їхня кількість залежить від довжини морквини. Далі викладаємо все в миску.

Наступним кроком потрібно розтопити на водяній бані (мисці встановленій над каструлею з водою) або в мікрохвильовці 4 столові ложки вершкового масла. Далі чавимо часник та змішуємо його з маслом, сіллю та спеціями. Усе ретельно перемішуємо.

Готову суміш вливаємо на моркву та знову перемішуємо. Сир потрібно протерти на дрібній терці, після чого додати його до моркви. Переміщуємо. 

Далі змащуємо олією деко, викладаємо на нього моркву та ставимо в духовку на 200 °C.. Випікайте 20 хвилин. На 10-й хвилині перевертаємо шматочки, щоби пропеклися рівномірно. Перевіряємо готовність зубочисткою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зимова підтримка від благодійників: на яку допомогу можуть розраховувати українці в холодну пору

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:20, 6 Листопада 2024
Опалення дровами / фото ілюстративне, Pexels

Зима — сувора пора року, тим паче в умовах війни. Це особливо відчувають представники різноманітних вразливих категорій населення в Україні, зокрема переселенці та переселенки. Саме для таких осіб працюють різноманітні державні програми та благодійники. Їх допомога дозволить легше пережити зиму.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, які програми допомоги на зимовий період вже діють в Україні та на що можна розраховувати.

Зимова допомога для українців

Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій. 

Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима.

Зимова допомога від держави

Держава пропонує пільги та субсидії українцям / фото з відкритих джерел

Держава планує запустити широку програму зимової підтримки для українців, яка дозволить великій кількості громадян пережити холодну пору року з комфортом. 

Уряд 2,8 млн українських родин отримають житлові субсидії та пільги. У бюджеті на прийдешній рік на це передбачено 42 мільярди гривень. Також варто очікувати спрощення механізмів оформлення субсидій та інших житлово-комунальних пільг для військових. 

Ще близько 500 тисяч домогосподарств отримають спеціальні виплати на купівлю твердого палива, зокрема дров та вугілля.

Інше, що варто виділити — це допомога для переселенців. Для них держава планує запустити програму субсидіювання на орендоване житло, що дозволить ВПО отримувати компенсацію за оплату квартир чи будинків. Йдеться про родини, які витрачають на оренду понад 30% своїх доходів.

Не останню роль також відіграє програма зимової “єПідтримки”, яка дозволить кожному громадянину країни отримати 1 000 гривень. Українці зможуть витратити на придбання виробів українського виробництва, а також на оплату житлово-комунальних витрат. Детальніше про те, як її отримати, можна дізнатися в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Допомога від “Карітас”

Благодійники також розуміють складність зимового сезону 2024-2025 років для українців, а тому запустили широкий спектр різноманітної допомоги. Так, представники фонду “Карітас Україна” реалізовують проєкт допомоги вразливим групам населення.

Українці з вразливих груп населення можуть розраховувати на таку допомогу:

  • у Дніпрі “Карітас Донецьк” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг;
  • “Карітас Краматорськ” і “Карітас Одеса” забезпечуватиме людей твердим паливом; 
  • “Карітас Запоріжжя” видаватиме тверде паливо та грошову допомогу на сплату комунальних послуг. Також у Запорізькій області проводитимуть ремонти в місцях тимчасового перебування. Понад десяток таких закладів отримають допомогу для комфортного зимування; 
  • “Карітас Івано-Франківськ”, “Карітас Надвірна” та “Карітас Дрогобич” допомагатимуть з твердим паливом та системою опалення в сімох місцях тимчасового перебування; 
  • “Карітас Коломия” забезпечить твердим паливом мешканців трьох місць тимчасового перебування; 
  • “Карітас Стрий” надасть тверде паливо двом місцям тимчасового перебування;
  • “Карітас Сокаль” допоможе з системою опалення мешканцям одного місця тимчасового перебування. 

Зимову допомогу видаватимуть переселенцям і місцевим мешканцям громад. На підтримку можуть розраховувати люди, які втратили роботу, та родини, чий дохід становить 6 318 гривень на одну людину. Також будуть враховувати інші критерії вразливості.

Детальніше про те, чи може людина отримати допомогу на зимування, дізнавайтеся за телефоном: 0 800 336 734. Дзвінки приймають у будні з 09:30 до 16:00.

Допомога від Червоного Хреста

Допомога від Червоного Хреста / фото Червоний Хрест

Зимову підтримку населенню обіцяють й представники Червоного Хреста. Вони надаватимуть найбільш вразливим верствам населення у віддалених сільських і напівсільських районах вздовж лінії зіткнення або на прикордонних територіях наступні види допомоги:

  • 25 000 гривень;
  • дрова;
  • паливні брикети;
  • будівельні матеріали для проведення ремонтних робіт до зими.

Для проходження реєстрації на цю допомогу потрібно звернутися в соціальну службу за місцем проживання. Додаткову консультацію можна отримати на гарячій лінії Червоного Хреста за номером 0 800 300 155.

Грошова допомога від УВКБ ООН

Українці також можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН, яку видають у партнерстві з БФ “Право на захист” в різних регіонах України. Для цього ВПО потрібно відповідати критеріям вразливостей та мати дохід менший за 5 400 гривень на особу.

Для реєстрації потрібно звернутися до офісу БФ “Право на життя” або до мобільних груп. Детальніше про адреси, а також допомогу, можна дізнатися за посиланням або звернувшись на гарячу лінію УВКБ ООН за номером — 0 800 307 711.

Нова грошова допомога від Естонської ради

Грошова допомога від Естонської ради / фото ілюстративне, pixabay.com

Естонська рада у справах біженців продовжує допомагати українцям в підготовці до холодної пори року. Нещодавно її представники запустили нову реєстрацію на отримання грошової допомоги, яку можна витратити на придбання твердого палива, такого як вугілля чи дрова, а також оплати газового опалення.

Скористатися програмою можуть домогосподарства, які проживають у сільській місцевості та мають труднощі з покриттям своїх потреб в опаленні в зимовий період. Пріоритет надаватиметься тим, хто має низький рівень доходу та проживає у наступних областях:

  • Запорізькій;
  • Херсонській;
  • Луганській;
  • Донецькій.

Важливою умовою є належність до наступних категорій вразливості:

  • домогосподарства з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком;
  • домогосподарства, в яких жінка виступає єдиним годувальником;
  • домогосподарства з вагітними жінками;
  • домогосподарства з 3 і більше дітьми до 18 років;
  • домогосподарства з дітьми до 2 років;
  • домогосподарства з особами з інвалідністю 1 або 2 групи;
  • домогосподарства з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дорого лікування;
  • домогосподарства, які складаються з людей похилого віку (60+);
  • домогосподарства, в яких повністю або частково зруйноване житло;
  • домогосподарства, члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій.

Реєстрація здійснюється за посиланням на офіційному сайті Естонської ради у справах біженців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЛГБТ 6006f

Другий комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про цивільні партнерства

Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції підтримав законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Він став другим із комітетів парламенту, який розглянув документ.

depositphotos syda productions legalizatsiya odnostatevyh shlubiv samesex marriage 3f2ca

Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт, який дозволить реєструвати одностатеві шлюби

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроєкт про реєстровані партнерства і рекомендував його для ухвалення Верховною Радою в першому читанні.

photo 5390809682131663929 y ba5df

Легалізація одностатевих шлюбів під час війни: масова підтримка та геї у ЗСУ

Чому саме під час війни з’явилась петиція про легалізацію одностатевих шлюбів, наскільки українське суспільство готове до таких рішень, які проблеми військових та їх близьких можна […]

129098844 3308265602634776 2247891079148653708 n c3eec

Мешканець Бахмута відверто про самосприйняття та важливість сексуальної освіти

З підліткового періоду наш герой зрозумів, що відчуває емоційний і еротичний потяг до людей своєї статі. Зараз Євгену 22 роки. Він погодився розказати, як вдалося […]