Мешканець Бахмута відверто про самосприйняття та важливість сексуальної освіти

Семаковська Тетяна 20:04, 8 Грудня 2020

129098844 3308265602634776 2247891079148653708 n c3eecЗ підліткового періоду наш герой зрозумів, що відчуває емоційний і еротичний потяг до людей своєї статі. Зараз Євгену 22 роки. Він погодився розказати, як вдалося позбутися відчуття неправильності і тягаря від нещирості з собою і близькими.

«У хлопців є дівчата, у дівчат є хлопці – а ти сидиш і думаєш, що тобі робити»

Прийняти свою гомосексуальну орієнтацію було важко, особливо у школі, там де навкруги існує картинка нормативного світу. Не було можливості навіть поговорити про свої відчуття та сумніви.

Євген Трачук каже, що позбутися внутрішньої стигматизації було б легше, якщо б у школі був курс, де б пояснювали, які бувають сексуальні орієнтації і підтверджували, що всі вони є нормальними.

Голова правління в ГО «Центр психологічного развитку “Разом” Ольга Клименко каже, що на сьогодні не існує обов’язкового шкільного курсу сексуальної освіти. Освітні заходи для різної аудиторії у тому числі і для педагогів організовують громадські організації. На сьогодні існує багато упереджень про гомо сексуальність, навіть при пошуку інформації через інтернет, можна натрапити на не фахові оцінки і поради лікування. Тому психотерапевтка Ольга Клименко радить користуватися сторінками та сайтами громадських організацій – Гендер Зед, Харківське Жіноче об’єднання «Сфера», ГО “Батьківська ініціатива “ТЕРГО“.  

У 1974 році Американська психіатрична асоціація визнала гомосексуальність варіантом норми поряд з гетеро- та бісексуальністю. У 1990 році Всесвітня організація охорони здоров’я виключила гомосексуальність з Міжнародної класифікації хвороб, яка діє в Україні в повному обсязі з 1999 року.

Не зрозуміло також було як говорити про свою орієнтацію з батьками, пояснює хлопець:

«Ти прокидаєшся і кажеш: «Привіт мам! Привіт пап!». А ти не можеш їм сказати куди ти йдеш, куди ти їдеш».

01 00a5f

Інформація брошури «Толерантність у думках і словах» розроблена ГО «ЦПР «Разом».

«Батькам важливо зрозуміти, що гомосексуальна орієнтація – це настільки ж нормально як і гетеросексуальна. Хоча в історії людства були часи, коли людей з гомосексуальною поведінкою піддавали лоботамії та іншим знущанням. Орієнтація людини формується ще до її народження та не змінюється протягом життя. І ніхто у цьому не винен – ні дитина, ні батьки. При цьому сексуальна поведінка може змінюватися, підлітки можуть експериментувати і мати гомосексуальні контакти, що в свою чергу також може бути пошуком. У віці 18-20 років сексуальна орієнтація вважається сформованою. Орієнтовно 10% людства має гомосексуальну орієнтацію. Якщо ви вагаєтесь у виборі слів при розмові зі своєю дитиною, не хочете її образити, можна поговорити з матерями з ГО «ТЕРГО», вони завжди готові ділитися і допомагати. Ця громадська організація заснована в матерями, батьками та друзями ЛГБТ», – пояснює психотерапевтка Ольга Клименко.

71190230 2265027133625300 975762019271573504 n 2087a

 

Від внутрішньої гомофобії до камінг-ауту

Поступово внутрішня гомофобія змінилася відчуттям повного сприйняття себе. Це відбувалося у завдяки можливості спілкуватися з людьми, які не приховують своєї орієнтації, підтримують різноманіття і поважають права ЛГБТ. Познайомившись з ЛГБТ спільнотою та долучившись спочатку до волонтерської діяльності, хлопець зрозумів, що є частиною спільноти і немає сенсу це приховувати.

«Я побачив як живуть люди, став частиною івентів та подій. Зрозумів, що це частина мене. Чому я маю робити вигляд, що я такий як всі, якщо насправді це не так».

Щоб бути у першу чергу чесним із собою і своїми близькими, Євген зробив камін-аут, тобто публічно заявив про сексуальну орієнтацію під час відеоінтерв’ю. Це відео він показав матері. Саме її реакція і слова про те, що вона так само любить сина, відновили баланс між внутрішнім і навколишнім світом.

«Для мене мій син – це рідна людина, я прийму його будь-яким. Не кожна людина може озвучити свою позицію. Він впевнений в собі – не боїться. Я розумію, що рівень толерантності у нашому суспільстві не дуже високий і переживаю за нього. Та його думка і рішення для мене завжди важливі, я поважаю його вибір. Вважаю, що навіть, коли батьки не можуть зрозуміти, прийняти свою дитину мають такою якою вона є. Діти мають відчувати нашу любов, тоді їм легше буде долати будь-які життєві ситуації. Хто ще підтримає наших дітей, якщо ми батьки відвернемося», – пояснює мама хлопця Інна.

02 308e5

Інформація брошури «Толерантність у думках і словах» розроблена ГО «ЦПР «Разом».

Власний приклад – найкращій спосіб виховувати толерантність у суспільстві

Хлопець каже, що видимість ЛГБТ людей, які живуть, навчаються чи працюють поруч – це найкращій спосіб виховувати повагу і толерантність до спільноти ЛГБТ. Під час спілкування можна позбутися упереджень, у людини виникає розуміння, що бути поряд безпечно.

«Важливо не бути жертвою, а проявляти весь спектр емоцій і того, що ти з себе уявляєш. Суть навіть не у самій орієнтації, а у чесності перед самим собою».

Наш герой оптимістично розглядає сценарії щодо запровадження законодавчих змін у правах людей з ЛГБТ. Очікує, що завдяки зусиллям громадських організацій та окремих активістів, через декілька років засади партнерства у союзах людей однакової статі будуть встановлені на законодавчому рівні.

06 7b733

Інформація брошури «Толерантність у думках і словах» розроблена ГО «ЦПР «Разом».

Євген щоденно стикається с засудженням – це і погляди і зауваження і образливі слова, декілька разів стикався з фізичним насильством і не виключає можливості, що такі випадки можуть повторитися.

«Це як з акціями, знаєш, що буде поліція, та як вона відпрацює, та що буде відбуватися, ти не знаєш. Я розумію, що насилля може повторитися, але я стараюся не дати цьому страху перекрити все моє життя».

«Насильство фізичне та сексуальне нажаль присутнє навіть у розвинених Європейських країнах, наприклад, у Немеччіні або Швеції. Навіть там, де сексуальна освіта починається з садочка, коли дитину спочатку навчають розуміти межі свого тіла та пояснюють, що його тіла ніхто не може торкатися – реєструють випадки насильства. Так сексуальне насильство над дитиною частіше за все відбувається саме у віці 5-6 років», – пояснює психотерапевтка Ольга Клименко.

03 54c7b

Інформація брошури «Толерантність у думках і словах» розроблена ГО «ЦПР «Разом».

«Ви можете підтримати і вийти на марш, а можете – зробити свою контракцію»

Маючи досвід волонтерської діяльності у заходах ЛГБТ спільноти, Євген разом з однодумцями створив громадську організацію «ДонбасКвір».

За останні два роки у Бахмуті вдалося організувати лекції у навчальному закладі, зустрічі до тижнів жіночої солідарності, акції. Євген каже, що поки важко виходить працювати з донорськими проектами, тому вирішив зупинитися на діяльності без залучення додаткових ресурсів.

129278520 3310628125731857 4672998047691539367 n 120c4

Хлопець хоче, щоб його сприймали не лише як активіста, або гомосексуала. Він малює, бере участь у мистецькому проєкті, працює. Євген має оптимістичні очікування щодо толерантності суспільства і висловлює повагу до людей, що не приховують свою ненависть до нього:

«Я поважаю право людини на ненависть. Я можу комусь не подобатись. Людина може будь-що про мене говорити, до того моменту, поки – не чіпає мене фізично».

05 0f6c1

Інформація брошури «Толерантність у думках і словах» розроблена ГО «ЦПР «Разом».

Створення цієї статті фінансується в рамках проєкту «Розмаїття збагачує: висвітлення внеску етнічних, релігійних меншин та ЛГБТІ в українське суспільство» Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів. Зміст та думки викладені в цій публікації є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Посольства.

 RO KN Logo 2 RGB pos en 07619

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]