В окупованій Горлівці офіційно дозволили зламувати квартири

Семаковська Тетяна 15:57, 6 Листопада 2023
Окупована Горлівка / СНБО

В окупованій Горлівці дозволили зламувати порожні квартири. У “офіційних” документах пишуть, що це роблять для проведення комунальних робіт.

Про це йдеться в указі окупаційного голови ДНР Дениса Пушиліна.

Як буде відбуватися злам квартир

Указ Пушиліна / скріншот

Указ пушиліна передбачає, що рішення про злом квартир буде прийматися організацією-керівником, якщо до неї звернуться мешканці будинку із заявою про аварійну ситуацію. Окупанти обіцяють, що спершу будуть шукати власника порожньої квартири. 

Сама ж процедура проводитиметься у присутності комісії від муніципальної освіти із залученням місцевих “правоохоронних органів” та російського ДСНС. Вже з ними будуть опечатувати кімнати, які не потрібні для “ремонту”.

Після всіх “процедур” повинні закривати квартири, а потім опечатувати. Утім, ймовірно, що саме таким чином будуть прикривати рейдерські захоплення вимушено покинутих домівок.

Нагадаємо, що раніше росіяни розповсюджували фейк про те, що українські військові “мародерять” та “крадуть у місцевих жителів”. Втім, окупанти прагнули таким чином приховувати свої злочини та дискредитувати українську армію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Квітня 2025
День матері / фото ілюстративне, istock

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у найважчі моменти та є справжньою опорою для своїх дітей. Це не лише можливість подякувати матерям за їхню безмежну відданість, а й нагадування про важливість сімейних цінностей.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли святкують День матері у 2025 році та як взагалі з’явилося це свято.

Коли святкуватимуть День матері у 2025 році

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День матері відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч воно припадає на 11 травня.

Цей день відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди масово виражають свою повагу і любов, дарують квіти чи подарунки, відправляють листівки та складають вірші.

Історія свята

Історія цього свята розпочалася 1908 року, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на згадку про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Досягти такої амбітної цілі вона намагалася за допомогою листів до органів влади, а також до видатних особистостей. Завдяки її зусиллям 1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом, а згодом до ініціативи долучилися й інші штати та цілі країни.

В Україні День матері вперше відзначили 1929 року у Львові та Тернополі. Утім, в 1939 році радянська влада заборонила це свято.

Офіційно його повернули вже за часів незалежної України. Він святкується у другу неділю травня. Регламентує його спеціальний указ Президента України, виданий 10 травня 1999 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати довідку про склад зареєстрованих громадян на момент відчуження нерухомого майна

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 5 Квітня 2025
Довідка про склад сім’ї / фото ілюстративне, iStock

Перед продажем чи даруванням нерухомості може знадобитися оформлення спеціального документа про склад зареєстрованих громадян. Довідка підтверджує, хто офіційно прописаний у житлі на момент відчуження та допомагає уникнути юридичних ризиків.

Детальніше про довідку, а також про метод її отримання — читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Довідка про зареєстрованих осіб у квартирі

Перед продажем або даруванням нерухомості може знадобитися довідка про зареєстрованих мешканців. Вона надає потенційним новим власникам житла інформацію про, хто прописаний у квартирі чи будинку на момент угоди. Цей документ допомагає уникнути можливих юридичних проблем.

Оформити його можна за допомогою особистого звернення заявника чи законного представника до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Видача довідок здійснюється як правило в день звернення. Проте у випадках, коли є потреба у встановленні певних фактів, отримати документ можна протягом 15 календарних днів з дня звернення.

Які документи потрібні

Для того, щоб отримати довідку про склад зареєстрованих громадян за даною адресою на момент відчуження нерухомого майна, потрібно надати наступні документи:

  • документ, що посвідчує особу;
  • будинкову книгу;
  • документи, що підтверджують право власності на об’єкт нерухомості;
  • документ, що посвідчує особу законного представника.

Видача довідок здійснюється на безоплатній основі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут, історія назви

Бахмýт чи Артемівськ: розвінчуємо міф про назву міста-фортеці на Донеччині

Один з головних наративів російської пропаганди, який окупанти активно просувають з часів боїв за місто, – ніякої назви Бахмут немає, натомість є Артемівськ, як це […]

“Без води, проте зі сміттям”: як живуть українці в Донецьку

Війна росії проти України почалася задовго до 24 лютого 2022 року. Перша фаза фізичної окупації територій нашої держави у сучасній історії відбулася ще 2014 року. […]

Дагестанський аеропорт

Бандерівці “штурмували” аеропорт Дагестану: новий фейк про українців

29 жовтня 2023 року в дагестанському місті Махачкала на півдні росії місцеві мешканці влаштували штурм аеропорту, куди нібито мали прилетіти євреї-біженці. Характер події має неоднозначний […]