“В армії всі рівні”: Любов Галан про поховання та нагороди для воїнів

Семаковська Тетяна 17:45, 30 Січня 2024
Любов Галан
Любов Галан / Facebook

Одне з актуальних питань сьогодні — це гідне вшанування загиблих воїнів. На думку правозахисниці Любов Галан, якщо порівнювати цей процес з 2014 років, то дещо покращилося. Втім, самій процедурі поховання не вистачає рівності та чіткості.

Про це Любов Галан зазначила в коментарі Бахмут IN.UA

Поховання військових

На думку правозахисниці, військовослужбовець повинен мати розуміння, що лише його бойові заслуги можуть впливати на місце поховання на майбутньому військовому кладовищі.

“Це дуже важливо, аби в жодному випадку не було різниці між впізнаваними і менш впізнаваними військовослужбовцями. І у всіх була рівність у цих процесах. Військовослужбовці мають розуміти, що в армії вони всі рівні”, — пояснює правозахисниця.

Нагороди військових України

Критерії, за якими видаються відзнаки та бойові нагороди, мають бути дуже чіткими. Військові мають отримувати відповідні нагороди для того, щоб всередині самого війська не відчувалася нерівність. Йдеться й про те, коли військовий заслужив службою таку нагороду, але через те, що він не був публічним, немає рідних, що будуть відстоювати його — його заслуги лишаються невидимими, пояснює правозахисниця.

“Не має бути різниці у тому, чи є у цього військового група підтримки, родичі, які здатні створити петицію про присвоєння йому нагороди, чи немає. Навіть, якщо ця людина була сама у світі, і в неї не було рідних, але вона виконала свій обов’язок і заслуговує на нагороду відповідно до тої системи, яка у нас є, то ми маємо зробити так, щоб він (ред. військовий, військова) був видимий для військ. Щоб не було такого, що ця людина не отримала свою нагороду, бо ніхто для неї петицію не створить. Мене оця частина людей хвилює, які можуть не мати такого соціального капіталу, який навіть після їхньої смерті дає їм можливість бути визнаними”, — резюмує Любов Галан.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пряма лінія з Марченко: бахмутяни можуть поспілкуватися з ОМС

Семаковська Тетяна 16:20, 5 Лютого 2025
Пряма лінія / фото ілюстративне

Завтра, 6 лютого, відбудеться Пряма лінія із заступником начальника Бахмутської МВА Олександром Марченком. Усі охочі зможуть поставити нагальні питання.

Про це інформує Бахмутська міськрада.

Пряма лінія

Завтра, 6 лютого, з 14:00 до 15:00 бахмутяни зможуть зателефонувати до Олександра Марченка, заступника міського голови. Мешканці Бахмутської міської територіальної громади, зателефонувавши за номером +380 (95) 024 5075, можуть отримати відповіді на питання, які їх турбують.

Зазначимо, що Пряму лінію організовують для бахмутян періодично з різними представниками ОМС. Зверніть увагу, що телефонна лінія у зазначені години може бути перенавантажена.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Семаковська Тетяна 16:00, 5 Лютого 2025
Телефона лінія / фото ілюстративне, Svidok.org

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець.

Детальніше про те, як скористатися платформою Svidok.org, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Телефонна лінія Svidok.org

Телефонна лінія Svidok.org є безкоштовною для всіх абонентів в Україні. Поділитись пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово. 

“Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по “гарячих” слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності та не дати змоги переписувати історію”, – розповідає директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.

Як скористатися лінією

Щоб скористатись телефонною лінією Svidok.org, потрібно: 

  • зателефонувати за номером 0 800 507 480,
  • відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення,
  • розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.

Після завершення дзвінка вам надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та надійно збережено на онлайн-платформі Svidok.org. 

Всі записи ви можете доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятись ділитись своїми думками.

“Кожен українець переживає повномасштабну війну по-своєму. Хтось щодня чує повітряну тривогу та не з новин знає про прильоти, хтось – волонтерить чи долучається до зборів для ЗСУ, а хтось здобуває освіту в цих умовах або виховує дітей. Цінним для історії є досвід кожного зокрема, адже разом він демонструє цілісну картину того, що відбувається зараз в Україні! Росія сподівається, що ми будемо мовчати. А нам варто бути рупорами правди у світі”, – закликає Олена Кук. 

Залишити свої свідчення можна як за телефоном 0 800 507 480, так і на сайті Svidok.org або ж у телеграм-боті @SvidokNoteBot.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

пряма лінія

Пряма лінія з Марченко: бахмутяни можуть поспілкуватися з ОМС

Завтра, 6 лютого, відбудеться Пряма лінія із заступником начальника Бахмутської МВА Олександром Марченком. Усі охочі зможуть поставити нагальні питання. Про це інформує Бахмутська міськрада. Пряма […]

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець. Детальніше про те, як скористатися платформою […]

бахмута

Росіяни показали нові кадри з житлових масивів Бахмута

Росіяни опублікували нові знімки з Бахмута. В об’єктив потрапили зруйновані житлові масиви, в тому числі й по вулиці Ювілейній. Кадри зроблені взимку 2025 року. Редакція публікує […]

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще […]

14:20, 05.02.2025 Скопіч Дмитро
шахтарська

Окупанти планують будувати житло в Шахтарську: що відомо

Окупаційна влада “днр” оголосила про плани відбудови міста Шахтарськ. Нібито, на 2025 рік заплановане будівництво нового житла і відновлення міської інфраструктури. Про це повідомив ватажок […]