Українці можуть отримати 100 тисяч на власну справу: що відомо?

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 15 Січня 2024
Допомога на відкриття бізнесу
Допомога на відкриття бізнесу / фото ілюстративне

Центр зайнятості населення запустив проєкт, який допоможе українцям отримати безвідсоткову поворотну допомогу в розмірі 100 000 гривень на відкриття або розвиток власної справи.

Про це йдеться на сайті Міністерства соціальної політики України.

Гроші на власний бізнес: як отримати

Фінансову допомогу для бізнесу можуть отримати ВПО та мешканці усіх регіонів України, які належать до категорії малозабезпечених і прагнуть створити й розвивати власний бізнес. Гроші можна буде використати на придбання обладнання та матеріалів.

Кошти надають у форматі безвідсоткового кредиту від держави, а його термін складає 3 роки. Повернути гроші можна або одним платежем після закінчення терміну кредитування, або частинами за спеціальним графіком.

Загальна сума, яка повертається, зменшується при сплаті податків, зборів і соціальних внесків. Зазначимо, що в окремих випадках фінансову допомогу можна не повертати. Нижче наводимо приклади:

  • отримувач сплатив податки, збори і Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
  • на базі відкритого бізнесу працюють не менше двох осіб із малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на два роки.

Як отримати допомогу?

Для отримання безвідсоткового кредиту для бізнесу необхідно звернутися до найближчого Центру зайнятості та подати заяву. Обов’язково треба надати:

  • заяву про надання фінансової допомоги;
  • бізнес-план;
  • довідку про несудимість.

Далі спеціальна комісія перегляне заяву, проаналізує план на відкриття бізнесу та ухвалить рішення. Якщо воно буде позитивне, то отримувач допомоги протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП), після чого чекати нарахування коштів у безготівковій формі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“82% людей знаходять роботу”: як та де можна опанувати нову сферу

Семаковська Тетяна 13:51, 8 Січня 2024
Бахмутський центр зайнятості освіта

Вже близько двох років триває повномасштабна війна в Україні. Тисячі українців втратили роботу, але потроху люди повертаються до пошуку вакансій. У цьому їм допомагають місцеві Центри зайнятості, і Бахмутський — не виняток. Одна із послуг, якою можуть скористатися безробітні бахмутяни, отримання нових навичок та знань у центрах професійно-технічної освіти.

Як навчають переселенців та у якому випадку потрібно повертати гроші за освіту, редакція дізнавалася в Інни Штепи, фахівчині Бахмутського центру зайнятості.

Освіта, аби знайти роботу

Донецька обласна служба зайнятості часто публікує дописи, де розповідає про можливість професійного навчання для безробітних у центрах професійно-технічної освіти. Цією послугою може скористатися кожен зареєстрований безробітний, або людина, яка хоче підвищити наявний рівень кваліфікації. На вибір людям пропонують десяток професій:

  • оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
  • оператор верстатів з програмним керуванням;
  • електрогазозварник;
  • офіціант;
  • перукар (перукар-модельєр);
  • продавець непродовольчих товарів;
  • продавець продовольчих товарів;
  • слюсар-ремонтник;
  • слюсар-сантехнік;
  • токар;
  • адміністратор;
  • візажист;
  • робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків;
  • касир (в банку);
  • оператор котельні тощо.
Одеса навчання безробітних
Спеціальності на вибір у Одеському закладі освіти / скриншот

Після закінчення такого навчання слухачам присвоюється відповідна кваліфікація та видається свідоцтво про освіту державного зразка. Але, щоб отримати можливість навчатися, потрібно ретельно підготуватися.

Також на ці курси можуть потрапити й незареєстровані безробітні. Йдеться про осіб, які брали участь в АТО, пояснює Інна Штепа. Перед тим, як людина вирішує піти навчатися, з нею проводять співбесіди, аби визначити її схильності до того або іншого фаху. Після цього особа отримує спеціальний сертифікат.

Пані Інна пояснює, що особа, яка отримала сертифікат, не позбавляється виплат, якщо вона має статус безробітної, а продовжує їх отримувати та паралельно навчається.

Після того, як вона закінчує таке навчання, вона повертається до центру зайнятості на наступний день. Далі продовжує пошук роботи за новою набутою професією. У цьому ми допомагаємо,

Інна Штепа // у коментарі

Навчання для дорослих

Є сім навчальних центрів, це:

  • Дніпропетровський;
  • Рівненський;
  • Одеський;
  • Львівський;
  • Івано-Франківський;
  • Полтавський;
  • Сумський;
  • Харківський.

Людей розподіляють за інтересами, вони обирають свою професію, а далі їх відправляють на навчання. Також освіту можна здобувати дистанційно, така опція поширюється тільки на три вакансії. Йдеться про адміністраторів, операторів обробки інформації та програмного забезпечення, а також бухгалтерів. Аби пройти практику за напрямками, фахівці рекомендують шукати роботодавців за місцем проживання.

освіта перукаря
Безробітні можуть опанувати фах майста краси / фото ілюстративне

На жаль, кухаря або електрогазозварника чи перукаря дистанційно навчити неможливо. Але навчальні заклади можуть теоретичну частину проводити в онлайн-режимі. На уроки виробничого навчання, виробничої практики та екзамени учні вже їдуть безпосередньо до навчального закладу,

пояснює // Інна Штепа

Як відбувається відбір на навчання?

Щоб отримати можливість навчатися безплатно, людина повинна мати не тільки статус безробітного, але й бути вмотивованою до навчання. Укладається договір між центром зайнятості та здобувачем освіти. Адже за освіту платить держава, а якщо особа після навчання вирішить не шукати роботу за новим фахом, кине навчання без поважних причин тощо то, ймовірно, їй доведеться компенсувати кошти за здобуті знання.

консультація Бахмутський центр зайнятості
Людям допомагають визначити свої сильні сторони у роботі / Facebook

“Для того, щоб направити на таке навчанням, потрібно пройти тестування, аби дізнатися, чи є у людини схильності до цієї професії. Тобто це не працює так, що сьогодні людина отримала статус безробітного, і завтра ми пішли навчатися. До цього процесу потрібно відповідально віднестись, нам же треба потім цю людину працевлаштувати за професією, адже є певні зобов’язання”, — пояснює службовиця.

Водночас Інна Штепа зауважує, що випадків, коли люди кидали навчання чи відмовлялися шукати роботу за фахом, за час роботи у Бахмутському центрі зайнятості не було. Навпаки, є позитивна динаміка у працевлаштуванні. Йдеться про близько 82% людей, які після навчання знайшли роботу. Навчання триває від 2-3 до 5-8 місяців. Людям можуть компенсувати гроші на проживання за місцем навчання, але все це обговорюється індивідуально з працівниками центру зайнятості.

Як отримати статус безробітного?

Бахмутяни можуть оформити статус безробітного онлайн через Дію, подавши документи електронно. Ця послуга є безплатною та займає 1-3 робочих дні. Зробити це можна за посиланням.

Щоб перевірити, чи маєте ви статус безробітного у Бахмутському центрі зайнятості, перейдіть за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власний бізнес з нуля: у Дніпрі українці можуть безплатно проконсультуватися

Семаковська Тетяна 16:50, 9 Листопада 2023
Центр підтримки бізнесу / Дніпровська міськрада

У Дніпрі відкрили Центр підтримки бізнесу, у якому можуть безоплатно проконсультуватися усі охочі. Приміщення створили на базі “Прозорого офісу”, що на Слобожанському проспекті.

Про це повідомляє Дніпровська міськрада.

Підтримка бізнесу

У Центрі підтримки українці зможуть безкоштовно отримати консультації бізнес-експертів щодо ведення та розвитку власної справи. Йдеться про банківську галузь, маркетинг, галузь продажів, просування бізнесу, бухгалтерський облік, системний розвиток компаній тощо. Також можна отримати інформаційну допомогу у своїй сфері зайнятості. 

Також тут допомагають тим, хто планує релокувати свій бізнес до Дніпра.

Крім консультацій у центрі також муніципальний мініковоркінг, де безоплатно певний час можуть працювати 4 особи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]

Виплати

Центр підтримки бахмутян запрошує ВПО на реєстрацію для отримання грошової допомоги

У Жовтих Водах, з 20 до 24 травня, Центр підтримки бахмутян проводитиме реєстрацію мешканців Бахмута та Бахмутського району для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій.

Пропаганда: “Вантаж їх!”. Росіяни зняли ролик про ТЦК українською

Мережею шириться пропагандистський відеоролик про мобілізацію агітаційного характеру, нібито знятий в Україні. В мережі опублікували ролик, знятий росіянами, які кажуть, що це “соціальний ролик” українського […]

“Мене врятували вагнерівці”: російські пропагандисти ширять новий фейк про ЗСУ нібито від бахмутянина

Російська пропаганда поширює фейки про нібито жорстоке поводження українських військових з цивільним населенням та обстріли житлових кварталів. Вони опитали нібито мешканця Бахмута, аби той надав […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

У четвер, 23 травня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]