Куточок Бахмутського краю на Гощанській землі: як Бахмутський центр профосвіти працює на Рівненщині

Микола Ситник 18:54, 12 Жовтня 2023
Бахмутський центр професійно-технічної освіти
Бахмутський центр професійно-технічної освіти / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Після початку повномасштабної війни росії проти України Бахмутський центр професійно-технічної освіти релокувався до Рівненської області. Наразі заклад продовжує роботу в селищі міського типу Гоща, і цьогоріч набрав рекордну кількість здобувачів освіти.

Директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти Ігор Гаєвий розповів редакції «Бахмут IN.UA», як училище розпочало новий навчальний рік, про допомогу ЗСУ та життя в Гощі.

До слова, працівники закладу вивезли обладнання з Бахмута на суму близько двох мільйонів гривень. Ще стільки ж центр отримав на обладнання від різних організацій та місцевих підприємців.

Новий навчальний рік

Нагадаємо, урочисте відкриття Бахмутського центру профосвіти в Гощі відбулося 1 вересня. Тоді заклад відчинив свої двері для 310 першокурсників.

На сьогодні 560 осіб здобувають освіту в нашому закладі. Для порівняння, в Бахмуті у нас навчалося 436 осіб. Тобто в Бахмуті було менше. Порівняно з дітьми з Донбасу місцевих у нас навчається не дуже багато. Тобто основна частина здобувачів освіти це діти з Донецької області. Зрозуміло, що вони знаходяться по всій Україні.

Цього року було продовження набору для всіх закладів профтехосвіти до 1 жовтня. Вже розпочався новий навчальний рік. Діти навчаються в змішаній формі: як в режимі онлайн, так і офлайн.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти
Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти / фото надав герой

Допомога ЗСУ

Училище продовжує всіляко підтримувати Сили оборони України. Це і збори коштів, і шиття форми, сумок тощо.

«Ми допомагаємо українській армії постійно. Центр підтримує зв’язок з деякими нашими військовими підрозділами. Недавно ми збирали кошти на обладнання, які пішли розвідникам на передову.

Ми продовжуємо працювати з харків’янами-швачками. Форма, інші речі виконуються на нашому обладнанні за допомогою наших здобувачів освіти і майстрів. На День захисників і захисниць України ми організували збір коштів на придбання авто для хлопців на передову. Ми постійно підтримуємо ЗСУ», — наголосив Ігор Гаєвий.

День захисників та захисниць України в Гощі
Бахмутяни збирають кошти на авто ЗСУ. День захисників та захисниць України в Гощі / фото надав герой

Куточок Бахмутського краю на Рівненщині

Нещодавно директору навчального закладу вручили грамоту Міністерства освіти і науки України з підписом міністра та Знак Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти. Ігор Гаєвий говорить, що ці нагороди перш за все заслуга його колективу.

Нагороди Ігоря Гаєвого
Нагороди Ігоря Гаєвого / фото надав герой

Це не мої нагороди. Це нагороди мого колективу, всіх людей, котрі вклали свою душу в те, щоб наш заклад зберігся, щоб він існував. Ми, дійсно, існуємо не просто віртуально, як доводиться деяким закладам під час війни. Ми знаходимось у Гощі, на Рівненщині. У нас є свої приміщення, свої майстерні, ми працюємо. Всі люди, хто зі мною тут, допомагали в цьому. Ми робили все це самі «господарським способом». Допомагали нам і мешканці Гощанської громади, спонсори, матеріалами чи обладнанням. Ремонтні роботи ми робили самі.

У нас є облаштований гуртожиток, побутова техніка і все необхідне. Ми зробили куточок Бахмутського краю тут, на Гощанській землі. Сподіваємося і чекаємо, коли зможемо повернутися додому.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як лікують епілепсію закордоном

Проблеми українських біженців з епілепсією в Румунії

На епілепсію страждають приблизно 65 мільйонів людей у всьому світі. За оцінками лікарів, на кожні 100 здорових людей припадає принаймні одна людина з епілепсією. Ми […]

День Студента думки молоді

Про що думають українські студенти: редакція поспілкувалася з молоддю

Щорічно 17 листопада відзначають День студента. Зараз саме українська молодь стає рушійною силою для змін в країні. Тож редакція вирішила дізнатися у студентів про те, […]

Марія Макарович

З Бахмута до Азії: бахмутянка розповіла, чому в Тайвані беруть приклад з українців

Тайвань — це країна у Східній Азії за багато тисяч кілометрів від України. Попри таку відстань, там добре знають про Україну та слідкують за подіями, […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Бахмутяни закордоном

Прихисток та безпека дітей: за що бахмутяни вдячні країнам ЄС

1 листопада відзначають день народження Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення мільйони українців були змушені евакуюватися до країн Європи. Бахмутяни також знайшли тимчасовий дім закордоном. У […]