Куточок Бахмутського краю на Гощанській землі: як Бахмутський центр профосвіти працює на Рівненщині

Микола Ситник 18:54, 12 Жовтня 2023
Бахмутський центр професійно-технічної освіти
Бахмутський центр професійно-технічної освіти / ілюстрація «Бахмут IN.UA»

Після початку повномасштабної війни росії проти України Бахмутський центр професійно-технічної освіти релокувався до Рівненської області. Наразі заклад продовжує роботу в селищі міського типу Гоща, і цьогоріч набрав рекордну кількість здобувачів освіти.

Директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти Ігор Гаєвий розповів редакції «Бахмут IN.UA», як училище розпочало новий навчальний рік, про допомогу ЗСУ та життя в Гощі.

До слова, працівники закладу вивезли обладнання з Бахмута на суму близько двох мільйонів гривень. Ще стільки ж центр отримав на обладнання від різних організацій та місцевих підприємців.

Новий навчальний рік

Нагадаємо, урочисте відкриття Бахмутського центру профосвіти в Гощі відбулося 1 вересня. Тоді заклад відчинив свої двері для 310 першокурсників.

На сьогодні 560 осіб здобувають освіту в нашому закладі. Для порівняння, в Бахмуті у нас навчалося 436 осіб. Тобто в Бахмуті було менше. Порівняно з дітьми з Донбасу місцевих у нас навчається не дуже багато. Тобто основна частина здобувачів освіти це діти з Донецької області. Зрозуміло, що вони знаходяться по всій Україні.

Цього року було продовження набору для всіх закладів профтехосвіти до 1 жовтня. Вже розпочався новий навчальний рік. Діти навчаються в змішаній формі: як в режимі онлайн, так і офлайн.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти
Урочисте відкриття навчального року в Бахмутському центрі професійно-технічної освіти / фото надав герой

Допомога ЗСУ

Училище продовжує всіляко підтримувати Сили оборони України. Це і збори коштів, і шиття форми, сумок тощо.

«Ми допомагаємо українській армії постійно. Центр підтримує зв’язок з деякими нашими військовими підрозділами. Недавно ми збирали кошти на обладнання, які пішли розвідникам на передову.

Ми продовжуємо працювати з харків’янами-швачками. Форма, інші речі виконуються на нашому обладнанні за допомогою наших здобувачів освіти і майстрів. На День захисників і захисниць України ми організували збір коштів на придбання авто для хлопців на передову. Ми постійно підтримуємо ЗСУ», — наголосив Ігор Гаєвий.

День захисників та захисниць України в Гощі
Бахмутяни збирають кошти на авто ЗСУ. День захисників та захисниць України в Гощі / фото надав герой

Куточок Бахмутського краю на Рівненщині

Нещодавно директору навчального закладу вручили грамоту Міністерства освіти і науки України з підписом міністра та Знак Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти. Ігор Гаєвий говорить, що ці нагороди перш за все заслуга його колективу.

Нагороди Ігоря Гаєвого
Нагороди Ігоря Гаєвого / фото надав герой

Це не мої нагороди. Це нагороди мого колективу, всіх людей, котрі вклали свою душу в те, щоб наш заклад зберігся, щоб він існував. Ми, дійсно, існуємо не просто віртуально, як доводиться деяким закладам під час війни. Ми знаходимось у Гощі, на Рівненщині. У нас є свої приміщення, свої майстерні, ми працюємо. Всі люди, хто зі мною тут, допомагали в цьому. Ми робили все це самі «господарським способом». Допомагали нам і мешканці Гощанської громади, спонсори, матеріалами чи обладнанням. Ремонтні роботи ми робили самі.

У нас є облаштований гуртожиток, побутова техніка і все необхідне. Ми зробили куточок Бахмутського краю тут, на Гощанській землі. Сподіваємося і чекаємо, коли зможемо повернутися додому.

Ігор Гаєвий // директор Бахмутського центру професійно-технічної освіти

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як 72-річна художниця з Бахмута прикрасила деокуповані території патріотичними муралами

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 17 Червня 2024
Мурал від бахумтянки / фото Слобідський край

72-річна Катерина Радченко працювала викладачем малювання на відділенні живопису Бахмутського аграрного технікуму, який був релокований до селища Савинці, що на Харківщині. В цьому ж населеному пункті вона розфарбувала безліч об’єктів, зокрема, зупинки та укриття.

Детальніше про її творчість розповіли журналісти “Слобідський край“.

Життя бахмутян в Україні

На початку війни пані Катерина евакуювалася з Бахмута до Івано-Франківська. Згодом, їй запропонували провести майстер-клас з малювання для дітей з Савинців, що в Ізюмському районі. Після цієї події вона вирішила залитися в громаді, де взяла на себе обов’язки керівника художнього гуртка при Савинському будинку культури.

Створення малюнків у селищі почалося з двох зупинок. Бахмутянка надихнулася вродою місцевих жінок, яку вирішила увіковічити. Ці образи художниця доповнювала різними рослинами, зокрема соняшниками, мальвами та жовтим колоссям. 

Робота бахмутянки Катерини Радченко / фото Слобідський край
Малюнок жінки / фото Слобідсьский край

Трохи згодом Катерина Радченко розмалювала два укриття в адмінцентрі громади.

Малюнок на укритті / фото Слобідський край

За оздоблення зупинок і укриттів бахмутянка отримувала лише невелику символічну платню, оскільки бюджет селища не дуже великий. Утім, як зазначає начальниця Савинської селищної військової адміністрації Оксани Супрун, художниця неодноразово казала, що працює не за гроші, а щоб залишити по собі у Савинцях добрий слід.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дізналася про війну в поїзді: художниця Маша Вишедська про життя, творчість та культуру (відеорепортаж)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:17, 5 Червня 2024
Маша Вишедська / ілюстрація Бахмут IN.UA

Маша Вишедська — художниця з Бахмута, яка нині живе в Івано-Франківську. Вона поїхала з рідного Бахмута за кілька днів до початку великої війни.

Про життєвий шлях відомої художниці з Бахмута, творчість та плани на майбутнє дивіться у відеорепортажі Романа Потапенка для Бахмут IN.UA.

Творчість в евакуації

За словами відомої художниці, війна застала її під час поїздки на поїзді до Івано-Франківська:

Вночі, 21 лютого, ми виїхали з Бахмута та приїхали до Києва. Там побачилися з усіма друзями. Зупинились у Тетяни Крюковської, з якою ми робити спільний проєкт у серпні. Погуляли, сходили навіть до синагоги, щоб познайомитись з моїм родичем. Вночі, 23 лютого, сіли на поїзд. Вже в поїзді ми дізнались новини, що почалося повномасштабне вторгнення,

Маша Вишедська // художниця з Бахмута

Художниця зараз планує їхати в Берлін, де вона буде брати участь в обговорені болючих питань, зокрема, вина, які можуть супроводжувати людей, які знаходяться у безпеці та продовжують жити.

Маша Вишедська також розповіла про те, який вплив має війна на культуру нашої країни. За її словами, зараз існує багато культурних діячів, які захищають країну та полишають на фронті свої життя. Водночас бахмутянка розуміє, що це наш шанс заявити про українську культуру на увесь світ, що вона — це не придаток до російської культури, а щось самостійне, самобутнє.

Більше цікавинок про життя, думки та плани бахмутської художниці, дізнавайтесь у нашому репортажі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як 72-річна художниця з Бахмута прикрасила деокуповані території патріотичними муралами

72-річна Катерина Радченко працювала викладачем малювання на відділенні живопису Бахмутського аграрного технікуму, який був релокований до селища Савинці, що на Харківщині. В цьому ж населеному […]

14:45, 17.06.2024 Скопіч Дмитро

Дізналася про війну в поїзді: художниця Маша Вишедська про життя, творчість та культуру (відеорепортаж)

Маша Вишедська — художниця з Бахмута, яка нині живе в Івано-Франківську. Вона поїхала з рідного Бахмута за кілька днів до початку великої війни. Про життєвий […]

18:17, 05.06.2024 Скопіч Дмитро
Шкільні конкурси краси

Весняна красуня Бахмута або Що не так зі шкільними конкурсами краси

В кінці березня 2024 року управління освіти Бахмутської міської ради опублікували результати конкурсу “Весняна красуня-2024”. Участь у заході взяли 18 конкурсанток з молодшої, середньої та […]

Переселенці в селі

Без громадського транспорту й роботи: чому переселенцям у селах не так легко адаптуватися до нових умов

Ірина живе в невеликому селі під Уманню, Катерина оселилася у Сумському регіоні, тут же живуть і її батьки, а Тетяна опинилася у селі на Кіровоградщині. […]

Брати Денис та Дмитро Дудінови

“Вчись, синочку, і все тобі буде”: історія військового, волонтера Олександра Дудінова з Донецька, батька двох загиблих добровольців (Оновлено)

Чоловік тривалий час жив у Донецьку, де збудував успішний бізнес і виховав двох синів — Дениса (позивний “Фантом”) та Дмитра (позивний “Адвокат”). Обох потім забрала […]