У Кропивницькому організують зустріч, аби підтримати родини загиблих

Семаковська Тетяна 10:59, 20 Листопада 2023
підтримки родин загиблих
Психологічна допомога / фото ілюстративне

29 листопада у місті Кропивницький відбудеться перша зустріч у межах програми підтримки для родин загиблих. Ця програма діятиме на постійній основі. Тож, осіб, яким потрібна допомога, запрошують приєднатися.

Про старт роботи програми повідомляє Освітньо-культурний простір “Гончаренко центр”.

Підтримка родин загиблих

“Гончаренко центр” запрошує на зустріч родини загиблих. Група починає працювати з кінця листопада, вона на постійній основі діятиме у місті Кропивницький. Перша зустріч відбудеться у середу 29 листопада і почнеться о 18:30.

Українців запрошують реєструватися та приходити, аби дізнатися про особливості проведення зустрічей та їх важливість для вас особисто, для ваших рідних, друзів чи знайомих. Ведучою групи буде практична медична психологиня Ганна Колєва.

Після першої ознайомчої зустрічі всі бажаючі зможуть записатися у групу, кожна з яких складатиметься максимум з десяти осіб. Кожна група пройде свою серію занять за відповідною програмою. Загалом буде вісім зустрічей, одна на три тижні.

Реєстрація у групу за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО на дитину: чи впливає місце навчання і працевлаштування батьків

Валентина Твердохліб 13:30, 18 Жовтня 2024
Виплати ВПО
Виплати ВПО / фото з відкритих джерел

Діти-переселенці мають право на щомісячну виплату від держави у розмірі 3 тисяч гривень. Та за різних причин і дорослих переселенців, і дітей можуть позбавити цих виплат.

Чи впливає на призначення виплати ВПО на дитину її місце навчання і працевлаштування її батьків, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО на дитину: що впливає

Місце та форма навчання дитини не впливає на право призначення виплат ВПО у разі:

  • призначення допомоги на проживання вперше;
  • продовження виплат на наступний шестимісячний період, якщо батьки дитини працюють, займаються підприємницькою діяльністю, зареєстровані в Центрі зайнятості або іншим чином мають статус офіційно зайнятих.

Місцезнаходження закладу освіти, в якому навчається дитина неважливе. Тобто діти можуть продовжувати вчитися у школах “за пропискою”.

На призначення виплат впливає зайнятість батьків дитини. Згідно з Порядком надання допомоги на проживання ВПО, один з батьків може бути незайнятим, якщо:

  • доглядає за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або протягом часу, визначеного в медичному висновку ЛКК, але не більш як до досягнення нею 6-річного віку;
  • доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
  • виховує дитину/дітей віком до 18 років та фактичним місцем проживання родини є територія бойових дій;
  • родина проживає на відносно безпечній території, але дитина навчається онлайн (повністю або частково).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Валентина Твердохліб 12:45, 18 Жовтня 2024
кампус
Презентація візій, який вигляд матиме кампус Маріупольського державного університету / фото Донецька ОВА

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти — це унікальний випадок.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Маріупольський державний університет: кампус у Києві

Маріупольський державний університет, який втратив все через повномасштабну війну і був релокований до Києва, знайшов підтримку уряду. За ініціативи міністра освіти і науки України Оксена Лісового заклад отримав у власність майновий комплекс Київського вищого професійного училища машинобудування та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Загальна площа земельної ділянки, переданої МДУ, складає 4 гектарів. Тут буде збудовано великий кампус університету. Це буде простір з гуртожитком та місцями для творчого і професійного зростання, зокрема для проведення курсів реабілітації та перепідготовки ветеранів, військових і громад.

Презентація проєкту будівництва кампусу / фото Донецька ОВА

Для втілення амбітної ідеї Маріупольський університет планує залучити експертизу архітекторів, урбаністів, провідних спеціалістів із зеленого будівництва та кампусів Альянсу європейських університетів Transform4Europe і урбан-бюро Big City Lab. Крім того, ведуться переговори щодо внесення проєкту до програм відбудови України від Німеччини, Італії, Литви та інших європейських країн.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гуманітарний центр з Бахмутом у серці

Гуманітарні штаби Донеччини: де ВПО можуть отримати допомогу (Оновлено)

Для підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької області в 17 регіонах та 27 містах України діють 73 гуманітарні штаби, центри або хаби. У цих […]

13:40, 10.04.2024 Микола Ситник
Центр “Атмосфера”

Допомога людям із ТОТ: як на Сумщині зустрічають українців

Всі люди, які повертаються з тимчасово окупованих територій (ТОТ) та рф, можуть отримати допомогу в центрі “Атмосфера” на Сумщині. Установа приймає громадян разом із тваринами. […]

11:44, 15.11.2023 Микола Ситник
Психологічна підтримка

Донеччина виділить 4 млн грн на допомогу постраждалим від насильства

У Донецькій області капітально відремонтують та обладнають центри, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства. Для цього держава виділить чотири мільйони гривень за умови співфінансування […]

15:15, 22.09.2023 Микола Ситник