Чотири поради, як говорити з родичами військових

Семаковська Тетяна 18:05, 10 Листопада 2022

313178016 451547267158357 382957440977878615 n 1 246d0Війна несе багато болю у життя, відтак чимало з наших родичів, друзів чи знайомих пішли захищати країну і зараз знаходяться в гарячих точках. Про те, як правильно говорити з родичами військових, що не варто запитувати, а на чому навпаки слід зробити акцент — розповідаємо в матеріалі.

Перша порада — не починайте розмову зі складної теми

Побачивши друга чи родича, рідний якого на фронті, не слід бігти до нього із питанням —  «А як там на передовій». Якщо людина захоче, вона сама почне з цього розмову, а в іншому випадку можна просто розпитати, як йдуть рутинні справи. Пам’ятайте, що повага ще нікому не зашкодила. Не вживайте фраз «Я тебе розумію», якщо Ви не були у цій ситуації — досвід у кожного різний, як і переживання аналогічних випадків. Якщо відчуваєте, що поставили важке запитання, можна наголосити, що людина не повинна вам відповідати, якщо їй складно.

Друга порада — не використовуйте у розмові оцінок

Коли близька людина йде на фронт, в будь-якому випадку родичі, рідні та друзі будуть хвилюватися за її безпеку. Страх — це абсолютно нормальна реакція на непередбачувані події, які можуть принести небезпеку. Важливо не використовувати у розмові з рідними військових власних оцінок чи суджень. Фрази на кшталт: «Тобі немає чого хвилюватися» чи «Він же не на передовій» роблять тільки гірше. Не можна знецінювати чужі почуття, применшувати їх чи намагатися заблокувати.

Краще запитати в людини, чи не потрібна їй якась допомога, можливо необхідно знайти речі для військового, або долучитися до збору. Можна запитати у рідного, як він почувається зараз, чи як у нього справи. Якщо людина відповідає сухо, не варто намагатися її розворушити. Відповіді можуть бути агресивні, тому слід дати людині спокій. 

Третя порада — приберіть непроханий жаль подалі

Емпатія — це чудова здатність, однак уникайте гіперболізованих почуттів. У розмові з рідними військових не варто висловлювати жаль, коли це недоречно. Також не слід схиляти людину до зайвих хвилювань, питання на кшталт «Як ти взагалі таке переживаєш, інші вже б руки опустили» або «Як ти спиш вночі» нетактовні. 

На додаток, вони накладають негативний підтекст, адже ви не знаєте, що людина робить вночі і чи спить вона взагалі. Не потрібно забувати, що перед Вами знаходиться звичайна особа, якій, як і раніше, потрібен друг чи товариш, який вислухає, дасть пораду за потреби, чи посміється з кумедного випадку. Якщо в розмові людина не приділяє увагу болючому питанню, не варто про нього згадувати. Водночас не варто й переводити тему, якщо за неї зайшла мова.

Четверта порада — не давайте порад

Здавалося б це так очевидно, але ні. Чимало людей починають роздавати непрохані поради в той час, коли не мають ні найменшого усвідомлення того, що насправді відбувається. Якщо людина саме не попросила вас щось порадити, не треба це робити. Особливо до того, що стосується емоційного стану.

Фрази: «Не хвилюйся», «Не перебільшуй», «Не давай емоціям волю» чи що гірше, «Візьми себе в руки», абсолютно не допоможуть, радше нашкодять. Кожна людина переживає емоції індивідуально: хтось може не змінитися взагалі, а для когось світ перевернеться з ніг на голову, коли рідний піде на фронт. І та й інша реакція нормальна, важливо не вказувати людині, як їй поводитися, бути сумною чи щасливою — її справа.

Якщо ви хочете підтримати рідну людину дослухайтеся до неї, підтримуйте та спілкуйтеся як зі звичайною людиною — з любов’ю та повагою.

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: Замість спортивного одягу, військове спорядження: тренер з Бахмута збирає на зимовий одяг для оборонців міста

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]