Донеччина виділить 4 млн грн на допомогу постраждалим від насильства

Микола Ситник 15:15, 22 Вересня 2023
Психологічна підтримка
Психологічна допомога. Люди тримаються за руки / фото з відкритих джерел

У Донецькій області капітально відремонтують та обладнають центри, що надають допомогу постраждалим від домашнього насильства. Для цього держава виділить чотири мільйони гривень за умови співфінансування від місцевої влади.


Про це повідомляє Донецька обласна військова адміністрація.

Нещодавно регіональна комісія розглянула пропозиції щодо напрямів, на які спрямовується субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. На засіданні комісія розподілила обсяг цієї субвенції між місцевими бюджетами.

На що спрямують кошти?

Загальна сума субвенції з державного бюджету складає 4 мільйони 11 тисяч 37 гривень. Ці кошти витратять на капітальний ремонт трьох центрів соціально-психологічної допомоги, а також на облаштування, закупку меблів та інвентарю у ще два центри громад Донеччини.

За кошти планується:

  • капітальний ремонт денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі у Краматорській територіальній громаді (сума субвенції з державного бюджету склала 633 001 грн, співфінансування з місцевого бюджету — 300 000 грн);
  • капітальний ремонт денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі у Добропільській (сума субвенції з державного бюджету склала 1 198 940 грн, співфінансування з місцевого бюджету — 134 000 грн) та Новогродівській територіальних громадах (сума субвенції з державного бюджету склала 1 372 700 грн, співфінансування з місцевого бюджету — 150 000 грн);
  • поточний ремонт та закупівля предметів, меблів та інвентарю спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування у Білозерській територіальній громаді (сума субвенції з державного бюджету склала 622 796 грн, співфінансування з місцевого бюджету — 69 200 грн);
  • придбання предметів, меблів та інвентарю у Шахівській територіальній громаді (сума субвенції з державного бюджету склала 183 900 грн, співфінансування з місцевого бюджету — 32 400 грн).

Читайте також: Подбай про рідних: пенсіонерів ВПО у Дніпрі запрошують у психологічну групу підтримки

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

Валентина Твердохліб 15:45, 5 Червня 2026
Звільнені з полону 5 червня / фото Володимир Зеленський

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби. Деякі з них обороняли Маріуполь і перебували в полоні з 2022 року.

Редакція публікує обрані кадри звільнених з полону.

Обмін 5 червня: фото звільнених

Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Військові, звільнені з полону / фото Володимир Зеленський
Всі військові, яких звільнили 5 червня / фото Володимир Зеленський
Сльози після повернення додому / фото Володимир Зеленський
Після обміну військові відправляються на реабілітацію / фото Володимир Зеленський
Обійми з побратимами / фото Володимир Зеленський
Перший дзвінок до рідних / фото Володимир Зеленський
Військові зі стягами своїх бригад / фото Володимир Зеленський
Обійми / фото Володимир Зеленський
Звільнені українці / фото Володимир Зеленський
Дзвінок додому після звільнення / фото Володимир Зеленський
Звільнені полонені в межах обміну 5 червня / фото Володимир Зеленський
полону
Військові на рідній землі / фото Володимир Зеленський

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Валентина Твердохліб 14:57, 5 Червня 2026
полону
Звільнені з полону 5 червня 2026 року / фото Володимир Зеленський

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з 2022 року.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Обмін 5 червня

Сьогодні, 5 червня, ще 185 українських захисників сьогодні повернулися додому з російського полону. Це воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби.

Звільнені військові тримали оброну в Маріуполі та на “Азовсталі”, на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському та Курському напрямках. Серед них є ті, хто перебував у полоні ще з 2022 року.

Разом із захисниками з полону звільнили одного цивільного.

Після повернення на підконтрольну Україні територію звільнені військові проходять медичний огляд, реабілітацію та отримують необхідну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фоторепортаж

Перші кадри після повернення додому: фото українців, звільнених з полону 5 червня

5 червня відбувся черговий обмін полоненими, у межах якого до України повернули 185 військових та 1 цивільного. Серед звільнених захисників — воїни ЗСУ, Нацгвардії та Державної […]

полону
Важливо

Україна повернула з полону 185 захисників, серед них оборонці “Азовсталі”

Сьогодні, 5 червня, пройшов черговий обмін полоненими між Україною та рф. Загалом з неволі повернулися додому 185 захисників. Деякі з них перебували в полоні з […]

житлом
Важливо

Скільки родин із тимчасово окупованих територій купили житло за ваучери

В Україні працює житлова програма для ВПО з тимчасово окупованих територій. Переселенці і переселенки зі статусом УБД або отриманою інвалідністю внаслідок війни можуть отримати житлові […]

засудили

Передавала росіянам дані про захисників Маріуполя: суддю з Бердянська засудили на 15 років за держзраду

У 2022 році суддя окупованого міста Бердянськ на Донеччині почала працювати на спецслужби рф. За власною ініціативою вона передавала дані про бійців “Азову”, які обороняли […]

бахмута

Окупанти звітують про виплату компенсацій на ТОТ: мешканці ставлять ці заяви під сумнів

Російські окупанти поширюють заяви про виплату компенсацій на окупованій Донеччині. Останнім часом ця тема є головною в риториці окупаційних адміністрацій. За словами Олексія Муратова, очільника […]